Radeon r9 290x restarting problem

Всичко за видео картите. Овърклок, производителност, въпроси относно видеокарта и избор на графичен ускорител.

Модератори: admin, Powerplay

Deltawhitex
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Яну 2016, 14:49
Обратна връзка:

Radeon r9 290x restarting problem

Мнение от Deltawhitex »

Здравейте,

Понеже търся помощ в много от форумите и се изисква да е написано на англ. обяснението - така и ще го постна тук, ако някой има въпроси нека сподели. На кратко - подменяна е вече за 3ти път( за 3 месеца) , 2 пъти артефакти и 1 път черти. Когато се появяваха чертите отново ми се рестартираше PC.

Hello,

I've bought a gigabyte radeon r9 290x windforce video card 4 months ago. I had some problems with it , 2 times I sended it back to my garantee service for artefacts problem. They replaced it with a "new" one (it's not a new one, because the polotics of the gigabyte is to repair the video card not to change it for a new one) and today i've received it. When i turned on my pc it worked like for 20 min (benchmark test (heaven)) and restared the pc. That happend the previous time before i sended it back to them. My question is- do my components work correct( they are all new ). Here is my confg. please give me an advice or tell me smth about it. When I test it with Heaven and check my GPU+12V is 11,6V (now) . My previous card normal V was 11,8-9. I just cant get it. Tried to play CS (max video settings) and it was runing with 150-300fps but sometimes dropped it to 50fps for 2-4 sec. The question is why my pc is still restarting ?

Здравейте,

Купих си видео карта (gigabyte radeon r9 290x windforce) преди 4 месеца и вече е давана за подмяна за 3ти път. Първите 2 пъти беше поради артефакти , последният път показваше хоризонтални черти. Политиката на gigabyte е да не ги подменя с нови,а да ги ПОПРАВЯ и за това не искат да ми я сменят с чисто нова. Днес получих за пореден път видеото и го пуснах на PC-то за един бърз тест преди работа. Рестартира се веднага след като се зареди windows-а без дори да съм пускал нищо. След рестарта тръгна и реших да я тествам на CS:GO (макс графики) и работеше за 15тина минути (нормално фпс 150-250, но дропваше на 50 за 2-4 секунди). Пуснах 1 HEAVEN да я тествам и работеше около 20 мин и пак се рестартира. Бях пуснал AIDA да видя V и държи 11,5 като се има предвид, че със същото захранване миналата видео карта при теста държеше 11,8-9 без проблеми. Въпроса ми е защо постоянно се рестартира компютъра, или като цяло какъв е проблема ? Всички компоненти изброени отдолу са чисто нови .

GPU: gigabyte radeon r9 290x windforce
CPU: AMD FX X8 8350, 4000MHz, 16MB, socket AM3+, Box
RAM: Kingston HyperX FURY Black 8GB (2x4GB), DDR3, 1600MHz, CL10, 1.5V
Motherboard : Asus M5A78L-M LX3, Socket AM3+
PSUs : Thermaltake Smart SE 630W / Fortron FSP700-80BPN (I have 2 PSUs, with both of them i have the same problem)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Radeon r9 290x restarting problem

Мнение от ddragon »

Здравей и добре дошъл :)

Най - бързия отговор - ако с друга карта не присъства този проблем - значи не са я поправили качествено.
Ако има такъв проблем и с друга карта трябва да се тестват компонентите поотделно (за останалите имам предвид).
Публикувай отговор

Обратно към “Видео Карти”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта