Ремонт на дъно

Дискусии свързани с дънните платки ( дъната ).

Модератори: admin, Powerplay

cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Ремонт на дъно

Мнение от cicinkata »

Добър ден съфорумци! Искам да ви попитам възможно ли е да се ремонтира дъно? Има ли смисъл да го нося да го правят? Дори да смятате , че няма смисъл , но е възможно да се направи... колко пари ще ми излезне г/д? Благодаря за отговорите предварително!
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ремонт на дъно

Мнение от Gravedigger »

Не винаги може да се поправи,а дори и да може,не винаги е рентабилно.Ако проблема е в някой друг раздут кондензатор и ти самият можеш да си го смениш и ще ти струва около 50 ст. за бройката.Но ако проблема е друг по-добре направо сменяй дъното,защото ремонта ще ти струва колкото ново,че може и по-скъпо,ако изобщо може да се извърши такъв.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Ремонт на дъно

Мнение от Powerplay »

cicinkata написа:Добър ден съфорумци! Искам да ви попитам възможно ли е да се ремонтира дъно? Има ли смисъл да го нося да го правят? Дори да смятате , че няма смисъл , но е възможно да се направи... колко пари ще ми излезне г/д? Благодаря за отговорите предварително!

Най-често на дъната им горят чип сетите (чип сета е едно такова като процесор , само че много по малко (пак с радиаторче).Той като гръмне , дъното отива за боклука.А колкото до кондензаторите , както вече колегата ти каза , има ги във всеки магазин за електро материали .. Преди време смених всички кондензатори на мойто дъно (профилактично) излезна ми 3-4лв и 1 час работа с поялник :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Re: Ремонт на дъно

Мнение от cicinkata »

Мерси! Сега въпроса ми е как да разбера дали проблема е в тези кондензаторчета или в чип сета?
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ремонт на дъно

Мнение от Gravedigger »

Обикновено кондензаторите се раздуват отгоре и разликата е добре забележима,поне в 99% от случаите.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Ремонт на дъно

Мнение от ddragon »

В много малък % след смяна на кондензаторите проблема се решава.
Ремонта си струва само ако дъното е от висок клас.
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Ремонт на дъно

Мнение от Gravedigger »

Е то за да се раздуе този кондензатор все си има някаква причина.Както казваш в много малък % причината е в самия кондензатор,но това не пречи да жертва 1 левче и да пробва.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Ma71c7a
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Апр 2020, 09:17
Обратна връзка:

Re: Ремонт на дъно

Мнение от Ma71c7a »

Здравейте компютърджии ! Имам едно дъно което ми дава Continuous long beeps: DRAM error :x
Дънцето ми е GA-8I915PMD "Подарак от приател в найлонче с всичко без оригиналната котия и дискове".
Рамта ми е 2xKVR667D2N5/1G
To use a DDRII 600 memory module on the motherboard, you must install an 800MHz FSB
processor and overclock in BIOS
Chipset: Northbridge: Intel® 915P Express Chipset
Southbridge: Intel® ICH6
Помогнете моля, какво да го правя ?
Предварително:
Благодаря
Публикувай отговор

Обратно към “Дънни платки”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта