Съвет за нов компютър.

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

Публикувай отговор
venelin234
Мнения: 20
Регистриран на: 06 Окт 2012, 13:52
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от venelin234 »

Има ли частите на този компютър , защото ще го взимаме
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Повечето - да, но има и такива, които се изчерпаха.
Най-добре е да звъннете на някой от посочените телефони, защото днес е последния работен ден на складовете до Коледа.
venelin234
Мнения: 20
Регистриран на: 06 Окт 2012, 13:52
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от venelin234 »

С каква операционна система е компютърът?
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Powerplay »

Когато се сглобява нов компютър , той е без операционна система.
По принцип ще му сложат най-добрата за него, предполагам Windows 7/8. Пак казвам за най-добре звъннете на някой от посочените телефони , ако вече не сте го направили.
(!) Аз не работя във фирмата , аз съм просто потребител в форума , казвам го защото доста хора си мислят , че работя във фирмата и ме питат разни неща , не знам защо създавам такова впечатление !
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
venelin234
Мнения: 20
Регистриран на: 06 Окт 2012, 13:52
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от venelin234 »

Значи ако се обадя ще го сглобят?
bione
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Яну 2013, 11:18
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от bione »

Пичове спрял съм се на този :Процесор
Intel Pentium Dual Core G645 2.90GHz
Памет
4GB DDR3 1333 MHz
Твърд диск
1 TB
Оптично устройство
DVDRW SATA
Графична карта
Sapphire HD7750 1 GB DDR3
Дънна платка
Turbo-X H61M HDMI
Захранване
550W Ако може съвети къде какво мога да променя основно вземам компютър за съвремени игри , но и да бъде на прилична цена.
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Gravedigger »

Добре си ги наредил,ама последния ред трябва да мине най-отгоре :) .Казвам го почти на шега и без лоши помисли.С какъв бюджет разполагаш?Защото в компютър за игри колкото и пари да наливаш,все не са достатъчно.Процесора ми се вижда малко слабичък за твоите изисквания.Видеото не е лошо,но развържи малко кесията и си избери да е с DDR 5 .Разликата в производителността е значителна и си заслужава левчетата.Твърдия диск си е по твое усмотрение,а захранването ако е марково е напълно достатъчно.Моето е 400 W Fortron от преди 5 години и си работи без проблем.Дай линк на сайта от който си избирал компонентите,за да сравняваме цените.Все пак парите са решаващи.И да те предупредя:ще играеш новите игри,но на средни настройки.Забрави за HIGH и ULTRA.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Повече от прилична машина: избора е добър, нищо не пипай :)
Само гледай захранването да не е от китайските 550В .
Teodora
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Май 2013, 21:47
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Teodora »

Здравейте,не разбирам нищо от компютри,затова искам вашето мнение относно следната конфигурация:

Процесор:E5430,4-Core,2.66GHz,1333Mhz,12MB
Видеокарта: NVidia Quadro FX 4600,768MB GDDR3,384-bit,OGL2.1,DX10
Графичен слот: 2x PCI-E RAM памет: 8GB (2x4GB),DDR2,ECC,FB-DIMM
Твърд диск: 500 GB SARA2
Захранване (PSU): 760Watt

Ще ползвам компютъра за следните програми:
AutoCad
Revit
3DStudio Max
Photoshop
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Компютърчето не е лошо, но е създадено за сървърни операции, десктоп програмите ще вървят по-бавно отколкото компютър за 500лв. нов. (посочената машина е на 6г. като технология ).
Аватар
eraserbg
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Авг 2012, 21:32
skype: erasermob
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от eraserbg »

Здр, :)

Сглобявах миналото ми при Вас и съм мнг. доволен. Сега ми се налага да взема части за друг и понеже нямам време да се запозная основно с особеностите на новите CPU, Chipset & gpu, за това ще помоля за предложение. Трябва ми за WebDesign, като напоследък ми се налага все по-често да правя Video Edit & Conv., така че най-тежкия софт, който ще ползвам е After Effects, Sony Vegas или подобни (Photoshop, Flash Pro & Dreamweaver мисля че ползват доста по-малко ресурси). НА ИГРИ НЕ ИГРАЯ. Казвам го защото знам че има разлика как ползват cpu & gpu игрите и софт. мисля че при гореизброените има възможност да се избере колко ядра да ползват (ако са над 4).
Интересива ме предложения за дъно+CPU+Video card. Другите части не съм ги поръчал но и сам ще ги избера според това което препоръчате. По-важен ми е ъпгрейда за в бъдеще, отколкото max cpu i gpu в момента. Ще ползвам 8 или 16GB RAM и ще е мнг. добре дъното да има 4слота за 32GB мах. Разполагам с 1000 - 1100лв за трите компонента, като ако има нещо мнг. по-добро за още до 100лв мога да ги отделя от другите части, но ако си заслужава.

Благодаря Ви, предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост