Съвет за нов компютър.

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

Публикувай отговор
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Gravedigger »

Аз лично бих се спрял на конфигурация 1-ва.При нея процесора има 2 МВ L2 Cashe,което много помага при игри и тежки приложения.Лични наблюдения.Аз на Intel Core Duo 1.8 GHz L2 Cashe 2MB играх Крайзисите и Асасините и др. подобни на тях в продължение на 5 години без да срещна никакви пречки.На няколкото компа които съм имал съм бил все с NVidia с изключение на един и никога не съм имал проблеми с нито един драйвер.Не искам да те разочаровам,но не можеш ли да измислиш някакъв вариант на лизинг и да скалъпиш нещо по-добро за малко повече парички ако не можеш да си позволиш кеш.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Powerplay »

65536
Метни едно око на компютрите 2-ра употреба във сайта на София Компютърс.Аз взех една машинка от там за 100-тина лева и съм много доволен.
Имам два компютъра :
Атлон 2.41/клок 3,84 1гб рам 512 видео вградено
Семпром 1.81 /клок 2.98 4гб рам 1гб видео вънншно
Може да измислим нещо , всичките GTA вървят на 1-вия компютър , графиките са на максимум , и изобщо не го спъват :)
В момента нямам време да ти потърса машинка , но към обяд ще съм свободен и ще ти дам няколко предложения :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Gravedigger »

Я да поразгледам малко и аз втората употреба,но пак си оставам на мнението че за тези пари които може да даде в момента + още 150-200 лв може да си вземе много по-добри части и то от по-ново поколение,които ще му вършат работа по-дълго време.
Сега набързо като попрехвърлих нагоре-надолу по битака(втората употреба)си харесах един Пентиум на 3GHz с 4МВ Кеш само за 60 лв.Нищо че е за сокет 775,той ще се ползва още дълго време.с едно хубаво дъно за още 60-70 лв,едно по-стабилно Фортронче за 40-50 лв(не знам неговото старото какво е),2 Gb RAM-че за 40-50 лв и една видеокарта за около 200 лв ... Това набързо.В рамките на тези пари добрите варианти са доста.Това е през моя любителски поглед,а един спец би бил много по-полезен в избора на части за малко пари.То с много всеки може ... Дано да намериш решение на "проблема" си и да играеш игрите които ти доставят удоволствие без проблеми.
Последно промяна от Gravedigger на 11 Юли 2012, 09:09, променено общо 1 път.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Powerplay »

Gravedigger :yes:
Може да си купиш , дъно с i3 за малко повече пари , като добавиш прилично видео за 100-120 лева , плочките рам са ти по 30-50 лв за 1гб.Но нека да видим какво ще кажат хората от софиякомпютърс , може да му предложат нещо изгодно :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
65536
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Май 2012, 17:44
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от 65536 »

Gravedigger написа:Аз лично бих се спрял на конфигурация 1-ва. При нея процесора има 2 МВ L2 Cashe, което много помага при игри и тежки приложения. Лични наблюдения. Аз на Intel Core Duo 1.8 GHz L2 Cashe 2MB играх Крайзисите и Асасините и др. подобни на тях в продължение на 5 години без да срещна никакви пречки. На няколкото компа които съм имал съм бил все с NVidia с изключение на един и никога не съм имал проблеми с нито един драйвер. Не искам да те разочаровам, но не можеш ли да измислиш някакъв вариант на лизинг и да скалъпиш нещо по-добро за малко повече парички ако не можеш да си позволиш кеш.
За съжаление НЯМАМ възможност за по-скъп компютър. За предимствата и възможностите на по-новите процесори не отричам, но бюджетът ми позволява само 300 лв. максимум и НЕ МОГА да го превишавам. А и искам да играя игрите на компютър, който да е проектиран за работа с Windows XP, тъй като например GTA Vice City и San Andreas официално поддържат само Windows 2000 / Windows XP - не се споменава каквато и да е официална поддръжка нито за Windows Vista, нито за Windows 7. По-скоро не може ли моделът на HP да е с процесор Intel® Core 2 Duo Processor E6300 (2MB L2 Cache, 1.86 GHz, 1066 MHz FSB) или Intel Pentium D 925 3 GHz Dual Core 4MB L2 Cache?
Последно промяна от 65536 на 01 Дек 2012, 22:29, променено общо 4 пъти.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

До края на деня във втора употреба ще има хубави чисто нови карти на хубави цени.
Отделно : 2-ядрено АМД на 3.00ГХз + 2Гб ддр3 РАМ + ново дъно се връзват около 200лв. чисто нови :)
Запазваме твоята кутия, писачка и хард, изкупуваме ти дъното, проц-а и паметта и си в хорми :)

Просто получихме много хубави листи от разпродаващи се серии м/у които и 5-та серия на АТИ.
Изчакай до привечер.

Лично мнение е, че марковите компютри на са най-доброто за игри.
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Gravedigger »

Малко офтопик,за което се извинявам.
Powerplay написа:Gravedigger :yes:
Може да си купиш , дъно с i3 за малко повече пари , като добавиш прилично видео за 100-120 лева , плочките рам са ти по 30-50 лв за 1гб.Но нека да видим какво ще кажат хората от софиякомпютърс , може да му предложат нещо изгодно :)
http://www.sofiacomputers.net/forum/vie ... f=27&t=133" onclick="window.open(this.href);return false;
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
65536
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Май 2012, 17:44
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от 65536 »

В крайна сметка си взех Dell Optiplex 745 с Pentium D 925 3.0GHz 4 MB L2 кеш, 80 Gb твърд диск, 2 GB RAM DDR2, видеокарта ATI RADEON 5670 512 MB GDDR5 за общо 235 лв. На него GTA San Andreas върви съвсем гладко, и то на доста високи детайли. :lol: Благодаря за помощта.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Радваме се, че успяхме да помогнем :)

Да кажеш едно МЕРСИ на Powerplay дето те насочи правилно, и да си го ползваш със здраве и с кеф :)
65536
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Май 2012, 17:44
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от 65536 »

Сега благодаря и на Powerplay и на Gravedigger за насоките при избора.
mimsi1180
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Авг 2012, 20:31
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от mimsi1180 »

Искам да попитам дали тази конфигурация за компютър е добра за 3d игри от рода на wow и Need for speed или трябва да е по-мощен!
Твърд диск: Seagate 500GB 7200rpm 16MB SATA III 600
Видео карта: Ge Force GT 630 GDDR5 1GB/128bit HDMI/DVI/VGA
Памет: 4GB DDR3 1333 A-DATA 1 бр.
Оптично устройство: DVD-RW LG GH22NS90 DVD RW SATA BLACK
Монитор: PHILIPS 226V3LSB 21.5" FULL HD LED 16:9 Full HD 5ms DVI
Кутия: SG-632A 450W
Двуядрен Intel Sandy Bridge G840 2.8Ghz 512KB/3MB, 65W/1155/box, LGA 1155
Дънна платка: ASROCK H61M-HVS /HDMI
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

За тези игри си е съвсем прилична.
Взимай смело и си перкай :)
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта