Съвет за нов компютър.

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

Публикувай отговор
mitaka
Мнения: 34
Регистриран на: 10 Яну 2012, 16:58
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от mitaka »

Процесора и видеото в компа вървят рамо до рамо, когато се касае до игри.
Интел Dual-Core E3400 всъщност е Селерон ( което е най-ниския клас ) ;)
Ако ще се играят игри, е важна и резолюцията.
Иначе като процесор - поне Е5700.

Виж още малко за видео картите тук : http://sofiacomputers.net/forum/viewtopic.php?f=21&t=48" onclick="window.open(this.href);return false; ,
а с кратко описание на процесорите, може да се запознаеш тук : http://sofiacomputers.net/forum/viewtopic.php?f=27&t=25" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави :)
(пп: не разчитай на вграденото видео, ако ще играеш на игри )
WhitePower
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от WhitePower »

а тази конфигурация става ли за повечето игри :

Дънна платка - ASROCK H61M/U3S3, H61, DDR 4 1333/1066, VGA, DVI, HDMI, SATA 3, USB 3.0, GLAN, LGA1155
Процесор - INTEL CORE i3-2100, 3.10GHz, 3M, BOX, LGA1155
Твърд диск - WD 500GB 7200 16MB SATA 3 Blue
Рам памет - adata 2 x 4GB DDR 3 1333
Видео карта - SAPPHIRE 1024M HD6700 DDR 5 HDMI PCI-E/BULK/
Захранване - SEASONIC SS-520GB Bronze, 520W
Кутия - COOLER MASTER ELITE 430 BLACK PSU

това един ми го препоръча, ама излиза към 1200лв и искам да знам дали си заслуважа или нещо такова защото за мен не са малко пари.. Мерси Предварително
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Определено е прилична машинка :)
Е , не биих избрал точна Сийсоник за захранване, а 6700 няма ( т.е. - 6750, 6770 или 6790, която е 256-битова, за разлика от първите 2 ).
На мястото на дъно и проц, за същите пари може да се вземе малко по-добро АМД, но не е голяма разликата.
:)

Иначе - да, за повечето игри ще е ОК :yes:

ПП: Кутията е със захранване, както виждам, избери такава без, ще спестиш някой лев.

ПП2 : сега видях - много са 1200лв.
Утре ще ти избера нещо по-добро за тези пари ( сега съм дроп :sleep:
WhitePower
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от WhitePower »

а ако примерно си купя само процесор, видео карта и рам памет и ги сложа към много стария ми комп ще мога ли пак да си играя игри? Иначе мерси за всичко хора ЕВАЛА :yes: :yes:
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Лелеее, съвсем изключих ( в офиса е лудница тия дни, запалиха ни главите ), сори.

Иначе - да определено е по-добре да смениш само дъно , процесор, памет и видео - останалите неща ( писачка, кутия, хардове и т.н. ) няма смисъл да ги купуваш наново, особено при тези цени на хардовете :)

Виж само захранването ти какво е, за да се съобразих с това, дали ще е достатъчно за видео картата :)

Поздрави :)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

ПП: вчера правихме ъпгрейд на 3 машини - сложихме им 6790+FX4100+2x2GB+Asrock 970 Extreme 3.
Цената стъпи на около 680лв., машините литнаха :)
WhitePower
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от WhitePower »

БЛАГОДАРЯ на всички които се опитаха да помогнат на един непрофесионалист да направи най-добия избор и найстина успяха... ЕВАЛА :yes: :yes: :yes: БОГ ДА БЛАГОСЛОВИ ТОЗИ САЙТ ! :) :yes: :yes: :cool:
WhitePower
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от WhitePower »

а само последно ако все пак реша да си купя нов компютър би ли ми препоръчал нещо по-добро за тази цена защото по-нагоре май каза че за тази цена има и по-добри...работи :Д
WhitePower
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от WhitePower »

иначе нямате представа колко съм ви благодарен за бързите и точни отговори ! :)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

WhitePower написа:а само последно ако все пак реша да си купя нов компютър би ли ми препоръчал нещо по-добро за тази цена защото по-нагоре май каза че за тази цена има и по-добри...работи :Д
Здравей отново, само можем да се радвме :)

Значи : 6790+FX4100+2x2GB+Asrock 970 Extreme 3 + 500 САТА3 + добро захранване ( около 100-ина лв. ) + кутия според вкуса ти ( 30-100лв. ) = 950-1000лв.

Писачка за още 35 и си свиркаш :)
Ако харда искаш да е 1ТБ - +30-40лв. :)

Поздрави :)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

ПП: Процесора е 4-ядрен на по 3,6 ГХЗ всяко ядро.
Картата е 1ГБ ддр5 ( 256 бита )
Памет повече от 4ГБ на този етап е безсмислено, защото ще трябва да слагаш Уин х64, който си е мъка.
65536
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Май 2012, 17:44
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от 65536 »

Здравейте! Бих искал да си купя компютър за игри, като той да е втора употреба. Игрите, които искам да играя на него са GTA (Grand Theft Auto) сериите - Vice City, San Andreas, and Grant Theft Auto IV, като и игрите S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat и Shadow of Chernobyl. :joy: Спрял съм се на следните конфигурации втора употреба с цена до 180 лв: :)

1. Fujitsu Celsius W340 (подробна спецификация тук http://www.crash-bg.com/CATALOG/compute ... s_w340.pdf)
Процесор: Intel Pentium 4 HT, 3.2GHz, L2 кеш 2MB;
Дъно: Intel 945G;
HDD: 80 GB SАТА 7200rpm;
Оперативна памет: 1024MB DDR2 PC533;
Видео карта: Intel GMA950 256MB + PCI-Е слот;
Оптично устройство: DVD;
Звук: Realtek ALC 260, HD audio (не знам дали този марков модел компютър има вграден говорител вътре в кутията);
Захранване: 310 W, 100 - 240 V, 50 - 60 Hz;
Други: LAN, USB 2.0 портове, Fire Wire 1394...

2. HP dc7600 CMT (подробна спецификация тук http://h18000.www1.hp.com/products/quic ... 3_div.HTML)
Процесор: Intel P4 3.0GHz HT PC800MHz;
Дъно: Intel 945;
HDD: 80 GB SATA;
Оперативна памет: 1024 MB DDR;
Видео карта: Intel GMA 950 up to 224MB+ PCI-E слот;
Оптично устройство: DVDRW;
Захранване: 365W - Active PFC;
Звук - Integrated High Definition audio with Realtek 2 channel ALC260 codec + вграден говорител;
Други: LAN, Wireless, USB 2.0 портове...

3. Acer Veriton 6800 (подробна информация тук ftp://ftp.work.acer-euro.com/desktop/ve ... 800_uk.pdf)
Процесор: Intel Pentium D 3.0GHz, Dual core;
Дъно: Intel 945;
HDD: 80.5 GB SATA 7200rpm;
Оперативна памет: 1024 MB DDR2 PC533;
Видео карта: Intel GMA 950 up to 224MB+ PCI-E слот;
Оптично устройство: DVD;
Звук: Realtek ALC880 with embedded Intel® HDA CODEC (за съжаление този компютър на Acer май няма вградена тонколона за разлика от модела на HP);
Захранване: 300 W;
Други: LAN, 8 USB 2.0 порта...

В момента имам един стар компютър, от който искам да продам:
Процесор - Pentium 4 HT 2.8 GHz, сокет 478, 1MB L2 кеш;
RAM памет - 2 х 512 MB DDR1;
Видеокарта - AGP Nvidia GeForce MX440 с 64 MB DDR видеопамет, в перфектно състояние;
Твърди дискове - 2 х 80 GB SATA.

Имам 240 лв. бюджет, но от продажбата на стария си компютър е възможно да взема и още 50-60 лв., т.е да мога да дам до 290-300 лв. Аз лично харесвам най-много и бих искал да играя на конфигурацията на HP от всички три изброени, тъй като има захранване с най-голяма мощност, както и вградена тонколона (говорител) и не са ти нужни външни колонки, за да слушаш музика на компютъра например.

Проблемът е, че за една от игрите които искам да играя - Grant Theft Auto IV (GTA IV) съм чувал, че е доста придирчива откъм памет и процесорна мощ - препоръчителните изисквания на тая игра са дори за 4-ядрен процесор. :? Ако можете да ме посъветвате как да подкарам тази игра с процесор с едно физическо ядро, какъвто е и Pentium 4 HT без той да се товари постоянно на 100%? Всички други посочени игри които бих искал да играя (GTA Vice City, GTA San Andreas, S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl и S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat) като минимални системни изисквания изобщо не изискват такъв мощен многоядрен процесор, голямо количество RAM памет или друг толкова екстремно мощен хардуер. Иначе видеокартата на която съм се спрял да играя игричките (включително и ресурсоемката GTA IV) е ATI Radeon HD 5670 със 128-битова шина, но с 1GB GDDR5 видеопамет http://www.amd.com/en-us/products/graph ... /5000/5670. За самата видеокарта производителят е обявил доста голяма пропускателна способност (Memory bandwidth) на 3D графиките - 64 GB / секунда. :joy:

Та какво можете да ми препоръчате? НЕ мога да дам повече от 170-180 лв. лева за самия компютър + до 120 лв. за видеокартата. И ако имате някакво предложение за друга видеокарта за подобна цена до 120 лева, моля предлагайте само такива с читави и стабилни драйвъри - има доста видеокарти (най-вече на nVidia), с чието инсталиране почват мъки със замръзвания и забивания на системата или пък скапване на игрите, като причините често са точно нестабилни и проблемни драйвъри.
Последно промяна от 65536 на 08 Юни 2014, 11:43, променено общо 16 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта