как да истрия папката Windows.old

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
georgi64
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Май 2012, 22:51
Обратна връзка:

как да истрия папката Windows.old

Мнение от georgi64 »

как да истрия папката Windows.old от с като такива са ми 4,5 броя около 50 гигабаита ми заемат и ме дразнят :confused: Защото инсталирах няколко пъти вин 7-64 няколко пати преди да успея ама тез неуспешните си седят явно :? Иска ми да питам систем ,администрратор и някакви такива а то аз сам със администрратор :(
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: как да истрия папката Windows.old

Мнение от Gravedigger »

Самият Уиндоус никога няма да ти позволи да изтриеш системни папки и файлове,особено от директорията в която се намира той,без значение дали са стари или нови.Може да успееш да делийтнеш няколко,но до там.За целта има няколко програми за които не се сещам в момента,но с малко търсене в Гугъл ще разбереш коя ще ти свърши работа.Само внимавай какво триеш,защото папката може да е от стара инсталация,но в нея да има и файлове от новия Уин.И както се казва "Всичко което правите е на собствен риск и отговорност."А ти не форматираш ли директорията преди нова инсталация на ОС?Пробвай да триеш с Unlocker.Не съм много сигурен дали ще стане това,което искаш,но пак ти казвам да се допиташ и до Гугъл.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
aaster23
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Мар 2013, 14:20
skype: first_banned
Обратна връзка:

Re: как да истрия папката Windows.old

Мнение от aaster23 »

Преинсталирай се, но форматирай диск C!
Аватар
Sturmfuhrer
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Мар 2013, 23:33
Местоположение: София, http://sofiacomputers.net
Обратна връзка:

Re: как да истрия папката Windows.old

Мнение от Sturmfuhrer »

Съвет - чети преди да започнеш, да правиш нещо в което не си убеден, че ще успееш или се обърни към специалист.
"4,5 броя около 50 гигабаита ми заемат и ме дразнят" - наистина можеше, да се спестят нервите и времето ти с малко четене:)
Най-добре е нова преинсталация с изтриване на "C" и създаване на нов дял! Иначе принципно под save mode се трие папката, за която питаш.
Успех и ако имаш затруднения заповядай в офисите на фирмата ни да решим проблема.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: как да истрия папката Windows.old

Мнение от Powerplay »

@Sturmfuher : Иначе принципно под save mode се трие папката, за която питаш.
Не съм на 100% съгласен с теб , ето и аргумента ми (подобен на колегата от предишният пост Graveddiger)
Както той каза възможно е да са попаднали важни за работата на системата файлове , които се ползват все още.
Тоест след много неуспешни инсталации може да се е получило объркване кой файл къде да се запише и от къде да се прочете (използва).
Така че няма как да ти даде да изтриеш цялата папка , просто няма да позволи.
Иначе да през safe mode имаш най-голям шанс да я изтриеш тази папка (тези папки).

Георги64
Ако имаш достатъчно свободно пространство на харда по дяловете , отдели си 60гб от някой със заложената в Windows-a програма и инсталирай нова OS там , после избери от msconfig да се стартира 2-рата инсталирана OS.Като заредиш втората , OS влизаш и си форматираш C: или там каквото е.
След това си причисляваш форамтирани дял към този от , който си взел преди това за 2-рата операционна система.

Това е единия начин , другия просто преинсталираш по обикновения начин , обаче АЗ тук бих препоръчал да форматираш целия хард диск , защото съм убеден , че след толкова много успешни и неуспешни инсталации е станало мазало.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
aaster23
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Мар 2013, 14:20
skype: first_banned
Обратна връзка:

Re: как да истрия папката Windows.old

Мнение от aaster23 »

Powerplay написа:@Sturmfuher : Иначе принципно под save mode се трие папката, за която питаш.
Не съм на 100% съгласен с теб , ето и аргумента ми (подобен на колегата от предишният пост Graveddiger)
Както той каза възможно е да са попаднали важни за работата на системата файлове , които се ползват все още.
Тоест след много неуспешни инсталации може да се е получило объркване кой файл къде да се запише и от къде да се прочете (използва).
Така че няма как да ти даде да изтриеш цялата папка , просто няма да позволи.
Иначе да през safe mode имаш най-голям шанс да я изтриеш тази папка (тези папки).
Не съм съгласен с теб @PowerPlay!
Файловете в папките windosl.old се използват само когато се използва windols-a от нея!
Файловете от тази папка се използват само когато се избира OS-a и когато се използва!
Както казах и преди моето мнение е : Вземи си преинсталирай компютъра, като дефрагментираш диск C: или го занеси в зервиз за преинсталация!
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: как да истрия папката Windows.old

Мнение от Powerplay »

Добре @aaster23 , ще запиша едно XP , след това ще направя 5-6 неуспешни инсталации на уиндолс 7 + 1 успешна ...
Ти ела да изтриеш папките в нормален режим на работа и ако успееш , ще ти подаря машината на , която съм ги записал.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: как да истрия папката Windows.old

Мнение от Gravedigger »

Вече седмица чета тази тема и се чудя как може да спорите за толкова елементарни и доказани с практика неща.Естествено е най-добре с нова преинсталация на чисто,след формат на С-то и никакви грижи после.То иначе на инат може да изтриеш каквото си искаш и от където си пожелаеш под Сейф Мод,Под ДОС или с някоя програма,ама тогава темата трябва да се казва "С колко ла_на да си намажа стената,че да ми харесва повече?" Айде някой дето е на по-малко бири да се изкаже по-любезно и да се заключи темата.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта