Търся програма за възстановяване.

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Търся програма за възстановяване.

Мнение от Gravedigger »

Малко предистория:Вчера ми попадна един твърд диск 500 Гб и реших да го включа в системата си,понеже двата Сийгейта от по 320 Гб всеки вече ми отесняха и мястото ми е оскъдно.Включих го и всичко беше наред до момента в който не реших да му събера дяловете,понеже беше разделен да 2 дяла,а на мен не ми трябва така.Не че ми пречи,ама какво толкова,не е кой знае какво.За 2 минути работа и е нещо което съм правил стотици пъти.Да,ама не.По закона на Мърфи винаги става така,както не трябва.Диска го събрах без проблем и то точно за 2 минути,ама като реснах компа ... Оооооо,Чудо.Единия Сийгейт уехал да ге.Скършил файловата таблица и до там.И то точно този на който са ми всички снимки на малката и моите и на жената ... абе всички.Там музика игри,филми и други ще ги набавя,ама снимките ми ... Та сега пробвах една Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional и смея да кажа че е доста добра.Извади снимките,обаче покрай тях и още милион други.Най различни изображения от посетени от мен сайтове,изтрити отдавна снимки и дори снимки които са били на диска още преди да стане мой.Ако почна да ги пресявам,ще ми трябват няколко седмици да ги подредя както трябва и то горе-долу.Ако някой от вас си е блъскал главата с такъв проблем или е запознат със ситуацията,моля да помогне.Търся програма(ако има такава),която да възстанови диска по начина по който е бил и преди.Надявам се да има нещо като за мен.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся програма за възстановяване.

Мнение от ddragon »

Опитай с Recuva - безплатна е и върши повече от сносна работа - само пробвай Deep Scan.
Кофти тръпка - Ъин и на мен ми ги е организирал подобни.
Тъй и тъй имаш повечко физически хардове: важните неща - поне на 2 от тях :)
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Търся програма за възстановяване.

Мнение от Gravedigger »

То хардове има,ама място на тях няма ...Мерси за съвета,ей сега ще я пробвам тая програмка.Явно програмката е добра,обаче не ми върши работа.Аз харда още не съм го форматнал и не е видим нито от уин-а,нито от програмата.Дали няма някоя програма дето да засече диска и да го види такъв,какъвто е бил преди да изгуби файловата таблица и да може да се възстановят папките и файловете в тях както са си били?
Последно промяна от Gravedigger на 20 Дек 2012, 23:23, променено общо 1 път.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся програма за възстановяване.

Мнение от ddragon »

Ми да, както обичам да казвам : хардовете са като парите, колкото и да имаш - все не стигат :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост