Родителски контрол

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Родителски контрол

Мнение от Powerplay »

Здравейте ,
Преди време направих грешката да се върна към старото , но и запомнящо се "Windows XP".Сега се получи следният проблем:Малкият ми брат със прибирането си в къщи пуска компютъра и седи на него до късно вечерта , тъй като няма как да съм постоянно в нас и да го контролирам му сложих реле за време на захранването , ама се оказа , че така базикам цялата система и започна да "крашва" ( син екран и рестарт) , като го махна , всичко си е наред.Сега въпроса е , как под Уиндолс XP да сложа някакви времеви лимити , като при Уиндолс 7 примерно ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 747
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Родителски контрол

Мнение от ddragon »

Определените папки : Hidden и спираш достъпа до нет-а - няма какво да го накара да гледа монитора безцелно :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Родителски контрол

Мнение от Powerplay »

Ама това трябва да става през 1 час да кажем , аз немога всеки ден да си играя да ги хиидвам , иначе е идея :)
Аз мисля , едно ограничение за интернета , демек в еди колко си часа достъпа до Интернет да се прекрати , гледах в менюто на рутера , но може да го спре за цялата мрежа и лай фай мрежата , а мен това не ме устройва , защото и на мен ще ми спре интернета :d
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 747
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Родителски контрол

Мнение от ddragon »

Няма ли опция MAC filter за определени часове - я се поразрови :)
Иначе - всичко интересно в една папка и само нея криеш :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Родителски контрол

Мнение от Powerplay »

мммм нещо съм се объркал :D
mac
Може да се спира достъпа... ама това трябва да става автоматично всеки ден :
2часа играе 1 час почива , и тоя цикъл да се върти постоянно.Ако ще трябва да го спирам аз постоянно... по добре да върна 7-цата :D
интересно : На 7-цата , така го бях направил , че не се налагаше преинсталиране през 1 месец.....
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта