Избор на видео

Всичко за видео картите. Овърклок, производителност, въпроси относно видеокарта и избор на графичен ускорител.

Модератори: admin, Powerplay

Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Избор на видео

Мнение от Gravedigger »

Харесал съм си една GTX 650 Ti 1Gb 128 bit на Palit,но се двоумя между нея и SAPPHIRE VAPOR-X HD 7770 GHz EDITION OC 1GB GDDR5.И двете са под 300 лв и се чудя дали избора ми ще е оптимален за моя комп.Другите компоненти са Intel i3 2120,3.3 GHz,MB Gigabyte GA- H61M-DS2.Сегашната ми видеокарта е GeForce 9800 GTX+.Нямам предпочитания към НВИДИЯ или АТИ,просто искам да избера по-добрия вариант.Ще се играят игри.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от Powerplay »

Като цяло Nvidia са по-добри от Ati , става въпрос в игрите.Като гоним резолюция и не'ква супер графика при филмите може да се каже , че Ati са малко по-напред от Nvidia.

Преди време имах възможността , желанието и необходимите компоненти да проведа няколко експеримента.
Сравнявах GT220 и Readon 5570 HD.
Колкото и да ме радва 5570-тката не мога да кажа , че е по добра от GT220-ката , въпреки че ати-то в случая превъзхожда 220-ката по 9 от 10 неща... пак 220 си остава 220.
С 220-ката играх игри като GRID,NFS-тата , The Saboteur и още за , които не се сещам в момента , но всяка една от тях вървеше перфкетно , като разбирасе графиката е на макс.
Ати-то се изложи на GRID-a и Saboteur , само това ще кажа за нея :)

Все пак картите , който ти си показал са от много по ново поколение и много по напреднала технология , така че изборът се свежда до изпробването , ако ме разбираш :)

ПП:аа и това assasin Creed май така се пишеше...ати-то с мъка го влачеше :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от Gravedigger »

От няколко източника знам(включително и от опит),че близките показатели между два модела от двете марки не са точен критерий че ще работят еднакво добре.Нищо лично,но повечето пъти съревнованията ги печелят еНВидия,и в това донякъде си има основателна причина.Търсех по-подробна информация за тестове правени точно с 650 Ti срещу 7850,но втората ми се вижда малко по-скъпа от това,което мога да дам,пък и спец ми подхвърли че въпреки цената,650 Ti си е по-добра,което все пак означава че целта на човека е не само да ми вземе парите.И така се навих на GTX-са,но като резервен вариант обмислях SAPPHIRE VAPOR-X HD 7770 GHz EDITION OC 1GB GDDR5.От други мнения и форуми които четох попадах само на някакви фенове от единия или другия лагер и се начетох на безсмислици и безумици и в крайна сметка никакви преки наблюдения и обосновани твърдения.За това пуснах темата тук,с надеждата че някой все пак ще изкаже компетентно мнение.Имам около седмица докато реша какво ще бъде,така че се надявам на вас.Пишете тук,спорете,карайте се ако щете,само давайте факти,защото пари ще се харчат.300(или малко отгоре) гроша може да не са много,ама за мен са всичко което мога да дам,така че на вас разчитам. :)
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от Powerplay »

Точно така... , това казах и аз , само че с други думи..."нвидия печелят повечето съревнования"
Както и да е ... аз бих взел нвидия :) лично мнение
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от ddragon »

nVidia-та вади 2% повече кадри, срещу 30% по-скапани детайли ;)

Ако искаш да бенчиш синтетични тестове, и да пишеш платени ревюта - смело на nVidia, но ако искаш да се изкефиш на цвят и детайли на графиката - АТИ-то е твоята карта.

Всички тия тестове и ревюта, отнемат много време ( в сериозните сайтове се сравняват поне по 10 карти ), средства ( за същите 10 карти, заплати на тестерите и т.н. ) и няма някой да го прави от нямане на работа - сиреч - досега НИКОГА това което е пишело в големите форуми за хардуер, не е било достатъчно близо до истината когато аз лично тествам същите неща - странно, но факт - nVidia наливат повече пари за платени ревюта и реклама, отколкото за разработки.

Ако искаш да караш и да виждаш колата с тъмни стъкла - нВидиа, ако искаш да виждаш и шофьора и волана и т.н в купето, но с 2 кадъра по-малко - Ати.

И пак зависи от версията на драйвера ;).
Та: 1 глас за АТИ.

Лично мнение също :)

@Powerplay : няма начин 220-ката да се доближава до 5570-ката - нищо лично, но мога да докажа.
Дори не съпоставям поддръжката на DX, където 22-ката е ограничена до 10.0
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от ddragon »

ПП: от 2-те - определено 7770: справка:)
650Ti на хартия е по-бърза с 2 кадъра там където няма смисъл ( 20 срещу 22 например ).

Съвет: задели още 50-ина лв. и си вземи тази карта :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от Powerplay »

Лично мнение също :)

@Powerplay : няма начин 220-ката да се доближава до 5570-ката - нищо лично, но мога да докажа.
Дори не съпоставям поддръжката на DX, където 220-ката е ограничена до 10.0
Да ати-то поддържа и DX11 , но специално за тези , които аз имах и ги сравнявах (просто пробах , коя как ще се държи на една и съща игра с една и съща графика, нищо особено) гт220-ката ми допадна повече.
Естествено , всеки мисли и расъждава по различен начин и следователно си има свое собствено мнение :)


Успех в избора на карта , дано да останеш доволен от покупката , било тя ати или нвидия :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от Gravedigger »

ddragon написа:ПП: от 2-те - определено 7770: справка:)
650Ti на хартия е по-бърза с 2 кадъра там където няма смисъл ( 20 срещу 22 например ).

Съвет: задели още 50-ина лв. и си вземи тази карта :)
Благодаря за положените усилия,но справката си я правил между 7770 и 650.Ето справка между 650 Ti(която е доста по-добра от 650) и 7770. 7850 вече отива на 100 лв разлика,а на мен ми идват повечко.Все пак трябва да се съобразявам и с други разходи.GTX 650 Ti съм я намерил за около 270 лв.Знам че мерак се гаси с пари,но на този етап положението е такова.Ето справка от същия сайт http://www.anandtech.com/bench/Product/536?vs=680" onclick="window.open(this.href);return false;
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от ddragon »

Именно за това под сравнението написах:
ddragon написа:650Ti на хартия е по-бърза с 2 кадъра там където няма смисъл ( 20 срещу 22 например ).
Успех и от мен, каквато и да вземеш: да си я ползваш със здраве :)
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от Gravedigger »

Необходимо ли е видеото да има RAMDAC при положение че ще се ползва дигитален сигнал?И какви са разликите според вас между двете карти,освен очевидните. http://picbg.net/u/47108/51578/679252.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Извинявам се за външния линк.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от ddragon »

За мен е една и съща карта, гигабайтите над 1 нямат значение, затова избирай по-евтината :)

Външните линкове в никакъв случай НЕ са забранени, никъде не е писано и не би било редно да пише, че не може да линкваш към други сайтове, били те конкурентни и т.н., така че, чувствай се свободен да линкваш където решиш ( стига да не е към забранено от закона съдържание ).

Форума е да си помагаме, не да печелим или продаваме, а конкуренцията е това което движи света напред :)
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Избор на видео

Мнение от Gravedigger »

За RAMDAC-а ставаше въпрос.Гигабайтите не ме интересуват особено.Ще играя на 22 инча,така че 1 гигабайт мисля ще ми е достатъчен,но ако не е проблем с няколко думи само за тоя RAMDAC.Знам че е цифрово-аналогов конвертор,но трябва ли ми на мен това,или излишно ми оскъпява картата?
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Публикувай отговор

Обратно към “Видео Карти”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост