Проблем с видеокарта

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

Queen_of_hell
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Май 2012, 20:47
Обратна връзка:

Проблем с видеокарта

Мнение от Queen_of_hell »

Здравейте. Имам една старичка бракма, която тотално изтрещява вече.
След хиляда проблеми със старата видеокарта GeForce 8400 GT, по-добрата ми половинка ми подари една Ati Radeon 4850. Изтрихме старите драйвери и качихме тези на Ати-то, които незнайно защо нямаха някакво табло за управление на картата каквото трябвало да има. На менюто на компютъра обаче си пише че картата работи с драйверите.
Иииии....се започна едно циклене, едно "сеене", отваря и затваря страниците на части...и въобще голяма мъка е. Започвам да си мисля дали самата карта може да е несъвместима с останалите части на компютъра.
Вие какво мислите по въпроса?
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от Powerplay »

Причините може да са много , за да ти помогна трябва да ми дадеш информация за конфигурацията ти.
Също така операционната ти система и как си актуализирал драйверите от диск или направо от сайта.
Цикли , това само в интернет страниците ли ? Като си отвориш прозорец my computer,control panel,my documents и т.н. има ли го същият проблем ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от ddragon »

Отделно, пуснахте ли допълнително ток на картата>
48** иска 6 пиново самостоятелно захранване.

Като казваш "изтрихме" драйверите на старата видео карта, имаш предвид : деинсталирахте, или буквално ги изтрихте?
Powerplay е съвсем прав да пита за конфигурацията ти, отделно е добре да кажеш с каква ОС си.
Queen_of_hell
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Май 2012, 20:47
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от Queen_of_hell »

Благодаря ви, момчета.

С Уиндоус ХР Профешънъл съм.
Дънна платка: MSI 915P Combo-FR (MS-7058)
Процесор: Intel Pentium 4 CPU 2.80GHz
РАМ: 1535
Захранването вече не си спомням колко вата беше, а е почти невъзможно да се види.

Под "изтриване" имам предвид "деинсталиране". Просто съм много руса, и не ми идва бързо на акъла думата. :lol: Драйверите качихме от сайта на Ати.
Не сме слагали допълнително захранване на картата. Така си беше в компютъра на мъжа ми, така си я сложихме в моя.
Като отворя менютата: my computer,control panel,my documents, пак цикли но много по-слабо отколкото на интернет страниците. Само my documents отваря мъничко по-трудно от останалите менюта.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от Powerplay »

Даваш десен бутон на my computer от падащото меню избираш Manage ще намериш иконка компютърче с монитор и лупа , натискаш на нея като даваш само next.
Като влезнеш в контролния панел показва ли , че видеокартата има драйвери , смисъл , че са инсталирани ?
Пробвай да деинсталираш всички драйвери от сегашната и старата видео карта .
После почисти със CCleaner и качи драйвери за ATI-то от диск , най-добре , ако нямаш диск дърпай от интернет :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Queen_of_hell
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Май 2012, 20:47
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от Queen_of_hell »

Както вече казах, много съм руса, ама такава иконка там не виждам. Има само една единствена с монитор, обаче тя е с клавиатура, и срещу нея пише Device manager. Срещу тази за която казваш какво трябва да пише?
Да, в контрол панела си показва че има драйвери. А диск нямам, ще трябва да ги инсталираме пак от страницата на Ати.
CCleaner нямам инсталиран. Имам Advanced Sistem Care.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от Powerplay »

Казваш , че във конторл панел-а показва , че има наличен драйвер.Недей да ровиш вече във device manager.
Тук проблемът е по-скоро технически.
ddragon ти каза "48** иска 6 пиново самостоятелно захранване." провери дали всичко е свързано правилно :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Queen_of_hell
Мнения: 7
Регистриран на: 04 Май 2012, 20:47
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от Queen_of_hell »

Проблема с компютъра е оправен вече. По-добрата ми половинка ми купи нов :-)
Благодаря за отговорите, момчета.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 748
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от ddragon »

Да ти е честит, и да си го ползваш със здраве :)
Дай Боже всекиму по-добра половинка :) :metal:
(като на мен, но не моята)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с видеокарта

Мнение от Powerplay »

Честито , честито да го позлваш със здраве :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта