Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

ivankolev
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Сеп 2015, 23:43
Обратна връзка:

Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Мнение от ivankolev »

Здравейте, ако е възможно да ми помогнете, имам лаптоп Asus k72jr с Windows 7 Ultimate. В момента драйвера за видеокартата Ati Mobility Radeon HD 5470 е версия от 2011г. Опитах се да го ъпдейтна с amd catalyst control center-a с най-новата. След необходимия рестарт на системата се показа логото на windows-a и екрана стана черен, но всъщност беше много тъмен, забелязах, че на пряка светлина се вижда работния плот... не намерих никакво друго решение, освен да използвам опцията за връщане на последния драйвър, при което се оправи. Някакъв съвет как да оправя проблема?

Наясно съм, че лаптопчето не е с някави големи възможности и няма как да хвърчи, но доста забавя вече. Знам че операционната система е инсталирана преди повече от 2 години. Иска ми се да инсталирам Windows 8, но в asus support-a за определения модел има драйвери само за Windows 7 Това има ли значение или самия Windows ще инсталира сам необходимите и не ме бърка, че ги няма?
Поздрави :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Мнение от Powerplay »

Здравей
Лаптопчето е старо , но прилично.Понеже малко объркано си го написал не разбрах дали проблема с черния екран е решен или със ъпдейта на драйвъра.
Това със черният екран е лесно поправимо - помпаш F8 влизаш в safemode и деинсталираш драйвера.
Проверих тук там за тази карта няма драйвъри за след 2011г. - няма как да ги ъпдейтнеш.

Щом 2 години не е преинсталирван си представям какъв Бълоч е в него.Слагай му една 7ца и си свиркай , мани тия 8-ци 10-тки .... не са ги направили както трябва все още (аз лично не вярвам , че ще ги оправят ама това е друга тема).
ВАЖНО !!
Сваляй драйвъри само и единствено от сайта на производителят !!
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Хладнокръвния
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Ное 2015, 20:42
skype: antonio.neshev
Обратна връзка:

Re: Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Мнение от Хладнокръвния »

Здравейте, знаете ли някой вирус за windows 8,10 който да го истрие без да пита от run-а are you sure?
Благодаря предваително!
neizar
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Ное 2015, 14:08
skype: ivob001
Обратна връзка:

Re: Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Мнение от neizar »

Здравейте. Имам един проблем свързан с видеокартата и драйверите й.Когато пусна игра ми изписва,че драйвера на дисплея е спрял да работи и се е възтановил. Само при игри се случва това няма и 10 минути и става, крашва и ме изхвърля.Видеокартата е : Sapphire vapor-x r7 250x 1gb gddr5 128 bits.Моля за помощ гледах много ПО интернет, но нищо не можах да нарпавя!
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Мнение от ddragon »

Пусни и 3Д тестове, ако няма проблем там значи Уиндоуса ти е за преинстал
rentdresxmj
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Сеп 2016, 21:23
Обратна връзка:

Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Мнение от rentdresxmj »

Проблем е и че не намирам нищо от PC нататък все едно файловете са скрити... когато тръгна да създавам нов портфейл директориите си излизат и така нататък но когато тръгна да ги търся след това стъпка по стъпка appdata и roaming ги няма .....
mystick0
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Апр 2018, 16:43
Обратна връзка:

Re: Проблем с драйвери за Ati Mobility Radeon HD 5470

Мнение от mystick0 »

в сайта на производителя няма ли ги
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта