Управление на компютри в ЛАН

Въпроси и дискусии относно мрежите и мрежовите устройства и компоненти - кабели, рутери, суичове и др.

Модератори: admin, Powerplay

slavi2009
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Фев 2014, 22:19
Обратна връзка:

Управление на компютри в ЛАН

Мнение от slavi2009 »

Здравейте, от много време съм се притеснил как да мога да изключвам компютрите в лан мрежата. Моля Ви ако някой има представа да ми помогне в няколко стъпки. Става въпрос за следното: имам кабинет с 11 компютри, учител съм по ИТ, само цигани има в училището ни и имаме проблем с гасенето накрая на компютрите. Дърпаме един шалтер и всичките се гасят, но windows се поврежда така и имаме много проблеми. Трябва да взема мерки за гасенето поне на компютрите, не мога да се справя. Знам, че на всички компютри трябва да имам админски акаунт с едно и също име и парола - това е изпълнено.На моя комп имам същия акаунт; на компютрите децата влизат през ограничен акаунт. Използвам командата shutdown -i и излиза интерфейс за избор на компютри - до тук добре, но проблема е , че като дам да се изключи единия ми пише, че нямам права за това. Къде греша и какво може да се направи? Ако има и програма някаква казвайте, много ще съм благодарен. Повечето компютри са на уин 7, три са на XP, а моя е на осмица. Благодаря Ви предварително.
Публикувай отговор

Обратно към “Рутери и мрежа”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта