Проблем със Mozilla Firefox под Уиндолс 7

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Проблем със Mozilla Firefox под Уиндолс 7

Мнение от Powerplay »

Преди около 1 месец започна да крашва флаш плеъра flash player спря да работи заедно със windows generic host process 32.Тъй като нямах време да го погледна , ползвах IE за кратко.След като се поосвободих седнах да си реша проблема... 2-3 дена мъки и ровене по регистрите и нищо.Дойде ми до гуша ..преинсталирах уин-а , сложих пак лисицата от официалния сайт , разбира се , но проблема си остана , сега е малко по различно :
Ако shockwave flash е изключен всичко е наред , ама без него другия флаш не работи.
В момента , в който пусна shockwave става ужасно ... забива и само спиране на процеса firefox оправя ситуацията.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 747
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем със Mozilla Firefox под Уиндолс 7

Мнение от ddragon »

Абе тоя Флаш яко тормози браузърите.
И при мен беше известно време голям зор, но след един ъпдейт ( на самия флаш) се поправиха нещата.

За съжаление, Файърфокс е прекрасен браузър, но за по-слабички машини е по-добре Хром-а.
ИЕ не е бил опция никога : дет' се казва: ИЕ става само за да си изтеглиш друг браузър :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем със Mozilla Firefox под Уиндолс 7

Мнение от Powerplay »

Никога преди не съм имал проблеми със лисицата ...
Упдейтвах флаша всичко е последна версия и пак така .. в момента съм с опера.. няма да ти казвам колко нерви ми прави..
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 747
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем със Mozilla Firefox под Уиндолс 7

Мнение от ddragon »

Уф, за Опера не ми се говори, особено като се сетя за AJAX и UTF и 1251 кодиране :why: .
И все пак е по-добра от Експлорър :)

Можеш ли да видиш коя версия точно ти показва на Лисицата?
(ако е по-нова от моята да не ъпдейтвам :D )

С КМПлеър същия филм: ъпдейтнах до 3.7.нещоси от 3.6 и сега ми цикли и забива на всеки филм (компа е 4-ядрен на 3.8 с прясна 64 битова инсталация и 8Г рам, за да не си помислиш,че е от него)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем със Mozilla Firefox под Уиндолс 7

Мнение от Powerplay »

Операта плюсове няма , поне според мен..
Гугъл хром - инсталирам си го нормално.. след 1-вото по дългосрочно хиберниране (7-8 часа) изчезва ..се едно не е инсталиран , бе някакви аномалии.
Лисицата е последната версия флашовете също.Аз я махнах де .. нямам време да разгледам по обширно какъв е проблема , но мисля , че 24.0 е версията.
Нa момента , в който влезна в сайт , който му трябва флаш за да върви всичко нормално , забива и т'ва е ..
Махам shockwave и всичко се оправя , пробвах по-стари , по-нови версии и НЕ , запъва се като магаре на мост.

Пък за KM плеъра не ми се говори и аз се набих като теб с новата версия ... само 3GP-тата не влачеха картината...
Върнах старата и всичко е нормално.

Мисля си.. дали не се е намъкнало нещо в рутера ..,, но няма как защото другите компи в мрежата нямат този проблем и лан и лай фай.

Прясно инсталиран Уин 7 ултимейт 64-ка още пари ... многократно съм ползвал този инстал и няма как да е от самият Уин.

Компютърчето е с Intel Celeron 877 1.4 , 4 гиги рам - самолетче си е , ползвам го вече година и такива ядове не съм имал.
Преди време беше плъзнал някакъв вирус..прекъсва и-нет връзката и те рекънектва (баяджа ядове имах) дали и сега не е нещо подобно..? Просто вече си нямам идея :D

Пробвах чиста инсталация с цялостен формат на харда : слагам само мозила без нищо друго и пак така ... :eek:

Флаш- забравих за него да кажа , Version 11.8.800.168
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост