Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Въпроси, предложения и идеи относно форума за компютри и проблеми свързани с хардуер и софтуер. Ако имате идея, предложение или препоръка как да направим форума по-удобен, лесен и полезен - тук е мястото за вашата тема.

Модератори: admin, Powerplay

Vlado256
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Ное 2015, 19:35
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от Vlado256 »

Рам паметта, която поръчах от вас е вече при мен и работи много добре.
Мерси за услугата!
Поздрави! :)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от ddragon »

:)
На ден продаваме ... да кажем много неща, всички са доволни, но никой не го пише по форумите, за което ти благодарим че го направи :)
InFlames
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Дек 2015, 15:14
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от InFlames »

Здравейте приятели,преди няколко дни (на 19 или 20) ми дойдоха частите,които бях поръчал.Дъно,рам и видео на стойност 270 лева.Поръчах ги на 7ми Декември и след голямо забавяне дойдоха чак на 23.Това малко ме притесни,но хайде понякога стават и такива неща,компонентите са в мен и работят перфектно.Друго обаче ми е оплакването.След като дадох адреса и чакането от половин месец,ми доставиха нещата в град Банкя (някъде се води вече и квартал на София).Видях,че при такава стойност на нещата ми се полага безплатна доставка до адреса.Дойде едно момче,компонентите бяха от офиса в Люлин и ми поиска сума,вкл. и доставката (от 5 лева?),която попринцип е 10лв,тези пари той ли си ги взима и не ги отчита не знам,но не ми се разправяше вече,исках просто да си взема нещата.При положение че правя оборот почти 300 лева и накрая пак ми взеха пари за доставка ми стана малко тъпо. Благодаря,компонентите както казах работят перфе и за в бъдеще,когато пак поръчвам от вашата фирма,се надявам да няма такива недоразумения.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от ddragon »

Здравейте, никъде не сме упоменали стойността на доставка до Банкя, и би следвало това да е въпрос на допълнително договаряне, така че тук не смятам че сме Ви ощетили.

По останалите въпроси ще бъдат взети мерки в първия работен ден (т.е. утре), тъй като сте напълно в правото си.

Благодарим за отзива.
chargger
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2016, 14:38
skype: svetlio844
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от chargger »

Какво може да препоръча човек на може би най-приятния екип?

Още първото ми впечатление от човека, който ми се обади за доуточняване на поръчката беше абсолютно любезен и компетентен. Зададох си точния въпрос и получих точен и ясен отговор.
Сега с нетърпение очаквам моите бебчета corsair vengeanse kit 2x8GB. Веднага ще напиша още един отзив след като получа пратката. Когато в свят като днешния откриеш коректни и любезни хора готови да съдействат най-малкото което трябва да се направи е да се даде информация на новите потенциални клиенти за да знаят, че са попаднали на точното място. Пожелавам им да продължават все така защото мисля, че това ще е основното място от където ще пазарувам занапред.
chargger
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2016, 14:38
skype: svetlio844
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от chargger »

Извинявам се ако се намесвам не на място но поразгледах цялата тема и от нея ми стана ясно, че най-много плюят точно тези които видимо най-малко разбират. Щом се имате за толкова компетентни защо си пращате компютрите а не си ги оправите сами ами рушите реномета на всякакви фирми. Аз си знам работата освен това съм далеч от София и ще избързам да добавя, че дори съм момче от село което сигурно би разсмяло повечето от мрънкащите готованковци. Аз си правя профилактики на PC-to и лаптопа абсолътно сам, почистване смяна на термопаста и термоленти охладители и пълно Хардуерно и софтуерно обслужване и държа да добавя, че дори не съм учил за това защото съм виждал как ей такива самопровъзгласили се професионалисти (нямам в предвид вашата фирма господа) първо съсипват после обвиняват ренумирани фирми като тази. Също така съм бил многократно свидетел от недоволни клиенти как вместо да се опитат да обяснят констатирания проблем от предишния техник да казват "тези нищо не разбират само ми съсипаха компютъра". След като вие самите сте некомпетентни и дори не сте разбрали за какъв проблем точно става въпрос как можете да дадете оценка за дадена услуга. На този етап аз просто си поръчах рам памет и ще си я поставя сам защото съм достатъчно "компетентен аматьор".за разлика от някой "специалисти но при по сложен проблем определено ще си пална колата и ще шофирам до София защото от личен опит знам колко малко са местата с истински качествено облужване и бих си дал машината за ремонт именно тук. Искам да завърша със един съвет и към екипа тъй като виждам, че приемат мнения. Моят съвет е опитвайте се при даден проблем както със повредения хард диск да обяснявате на клиентите си колкото може на по разбираем език защото съм виждал реакции сякаш им говорим на извънземен език само при споменаването на Bad Sectors да речем :) а то който си е свикнал само да плюе без да разбира не можем да му затворим устата. Продължавайте все така. Самата дългогодишна практика и хилядите доволни клиенти говорят сами за себе си. Аз отворих тази тема защото съм на принципа когато не мога да свърша нещо по добре сам не намирам косури в друг а се опитвам да разбера какво точно ми обяснява. Желая ви приятна и успешна работа!!!
chargger
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2016, 14:38
skype: svetlio844
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от chargger »

Здравейте отново!

Първо искам да благодаря на екипа за коректното отнушение. Рам паметта пристигна и всичко е точно.
Оказа се че машинката ми все пак не чете над 8 гигабайта но това не е проблем тъй като на брат ми лаптопа имаше още по голяма нужда понеже беше с 4 :)

Желая ви всично най най и продължавайте така.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от ddragon »

@chargger :
Първо искам да изразя благодарностите си за отзивите: на ден изпълняваме 2-3 цифрен брой поръчки на много клиенти, за съжаление хората оставили хубави отзиви са единици, поради една или друга причина отзиви оставят само тези 1% на които нещо им е докривяло и вместо да търсят решение (каквото ние винаги предлагаме в такива случаи) предпочитат да пълнят с негативи Интернет пространството: благодариме още веднъж за този отзив!

Второ: Правим невъзможното отсреща хората да останат доволни: друг е въпроса че и ние сме хора и допускаме грешки в един от 100 (да не пиша 1000) случая, в които ситуации винаги реагираме в полза на клиента (и за наша сметка), стига претенциите да не са безумни (каквито случаи историята познава).

Трето: НЕ е от значение къде си точно в момента, в повечето случаи (да не казвам във всички) най-големи претенции имат "граждани" с поръчки под 10лв - хората със заявка за по 4 цифрени суми нито мрънкат нито се оплакват - странно как могат да изчакат части за по 4-5к, докато клиента с флашката за 8лв. започва да сумти и недоволства на 2рия ден (да не казвам че при достатъчно натоварените телефонни линии като един такъв днес 5 пъти звънне за да се оплаква че хабил стотинки за минути, колко ни е мил и на нас).
Въпрос на манталитет - това че си в града не те прави гражданин ;)

Четвърто: Много пъти ни бавят и странични фактори: например - заявяваме и си предплащаме голяма сума за компоненти внос: Европейските дистрибутори от които внасяме веднъж забравят да пуснат стоката в конкретния ден, веднъж не видели писменото потвърждение на шипмента (веднъж дори пратиха стоките в Гърция на друга фирма която се казва София там, и трябваше да изчакаме връщането и обратно и повторното и изпращане към нас, което отне 2 седмици...) или поради една или друга причина има забавяне поради независещи от нас причини.
Да не казвам че по време на стачката в Луфтханза ни забавиха поръчките с 10 дни, но това е друга тема.
Във всички случаи обаче, проблем имаше само с клиенти със заявки на стойност под 20лв - странно как всички останали с 4 цифрени поръчки проявиха не само търпение, но и разбиране и всичко си дойде на мястото с тях.

Другото нещо което явно се набива на очи (повтарям се от т.1): отзиви има основно в случаите когато има недоволни, в останалите случаи просто нищо не се е случило, но пък големя брой редовни клиенти са ни повече от достатъчно признание, та...

Няма да се впускам в още подробности: само ще кажа: който търси решение: печели, останалите си ходят недо...... (..волни да кажем): клиент беше решил че като не си получил диска ще пише оплаквания - казахме му че си е в пълното право - в крайна сметка всеки може да пише каквото си иска.
В последствие се обади и попита като човек какво може да се направи по въпроса.
Резултата: всичко беше ОК в съвсем кратък срок (което нямаше да се случи ако не беше решил че все пак иска да получи това което иска, вместо да мрънка и т.н. по форумите).

За съжаление не всеки вижда нещата по този начин, но пък нещата са такива каквито си ги направиш: като си свикнал да мрънкаш няма как деня ти да е супер :)

Айде спирам че стана ферман: забавяме се с отговорите защото наистина е много натоварено и нямаме много време да пишем (и отговаряме) във форума, но от името на целия ни екип казвам едно голямо БЛАГОДАРЯ за мнението на chargger.
chargger
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2016, 14:38
skype: svetlio844
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от chargger »

Аааа няма защо!!!

Всъщност ето един пример:

Оказа се че не лаптопа ми не чете над 8 гигабайта а просто си личи, че не съм свикнал с компоненти от най-висок клас където дори размерите са точно спазени. Оказа се че просто самите платки са прецизно направени и влизат по плътно от обикновените евтинийки и по тази причина 2-рия CORSAIR не е влезнал до край. Сега всичко е наред, както написах и на екипа в E-mail-а въпреки опитите на пишман разбирачите да ме убедят, че като съм сложил толкова рам пак няма да видя разлика. Е приятели мога да ви кажа че разликата е не голяма а огромна. В нормална работа всичко е повече от двойно по бързо. На по нормални игри например на една от тях LOADING screen-а който преди беше около 20-30 секунди преди да отвори менюто сега е 2-3 почти не стои. Естествено, че там където ресурса на процесора и видеокартата недостигат и 160гигабайта рам да поставя ще е все тая но там където осезаемо личеше недостига на операционна памет проблема е елиминиран на 100% все пак 16GB на 1600MHz в сравнение с 6 на 1333 ами определено разликата е огромна.
Следващата стъпка ще е да попитам екипа за моя Packard Bell дали може да потдържа core i7 но за това ще се обърна по мейла :) тъй като машинката действително ме очарова с производителност и се справя там където дори Nvidia Experience казва, че не покривам минималните изисквания а в същото време дадената игра си върви без да сваля fps и то на доста високи графични настройки :) та там където зависва малко мисля че процесорчето се зори понеже не е кой знае какво.

Относно манталитета имах възможноста да посетя някои места и все повече оставам с убеждение, че сякаш Българина се срамува да бъде учтив и да благодари. Сякаш е по голям мъжкар като напсува, като се изтъкне пред някой. Не знам от кога и къде е тази вкоренена селяндурщина. Жив свидетел съм на десетки да не казвам стотици подигравки към човек който просто има някаква култура и поздравява или благодари. Най-пресния пример е прекия ми началник в работата. Човека е достатъчно толерантен и културен но заради това си държание зад гърба му го наричат гей ( да не казвам по грубото). Да толкова е гей че като видяха съпругата му обесиха ченета и зяпаха 5 минути без да обелят дума. Значи според разбирането на Българина да си културен и вежлив си гей а да напсуваш от рода "ооооо кво прайш ве да те е... в г...." това те прави мъжкар. Значи къв е извода света или трябва да е пълен със диви бесни селяндури за да се нарекат с гордост мъже или ако са културни и умни ще е пълен с гейове.... Хм странна логига е това.
Значи аз мога да намеря време за да напиша този ферман с всеизвестна на всички простотия а хората които са останали доволни не могат да драснат 2 реда за едно БЛАГОДАРЯ!
То затова сме на тоя хал. Озлобени егоисти и надменни лицемери. То не аз съм го казал това "Прост народ слаба държава".
Много жалко, ама много и още по тъжното е че децата ни се учат на същото.

И отново към екипа ще изкажа още едно (БЛАГОДАРЯ!) и очаквайте следващото ми включване веднага щом съм готов да попитам и поръчам.

Успешна работа!!! :yes:
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от ddragon »

Абсолютно вярно за съжаление...

Много се радвам обаче че все пак има и хора с необходимата култура, пък били те и малцинство.

Че няма как да се угоди на всеки - няма, но все пак се опитваме и се стараем, ако не беше така темата щеше да е поне 100 страници :D

От друга страна няма лоша реклама - т.е. за да се знае за теб трябва да те плюят (щото са единици които ще кажат добра дума ако останат доволни - визирам Интернет пространството), та ситуацията е ни така, ни така, но все пак всяка сутрин ставам с мисълта че което съм могъл да свърша както трябва съм го направил, а това само по себе си е на малка награда :)

Много се радваме че сме ти били полезни, можеш да разчиташ винаги при нужда :)

Все пак имай 1 наум че и7 при лаптопите е много малко по-производителен спрямо и5, а харчи повечко ток, та и5-цата е по-удачното решение (за лаптоп пак казвам), реална осезаема разлика няма, ползвай го със здрави ако има нещо - тука сме (макар да се мотаме с отговорите защото наистина ни е много натоварено през седмицата и не остава време да пишем) :)
chargger
Мнения: 14
Регистриран на: 09 Мар 2016, 14:38
skype: svetlio844
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от chargger »

Здравейте отново!

Да аз се поразрових и поразгледах статистики и разни графики относно производителност и прочие.
Наистина просто не си заслужава заглабянето на толкова пари за core i7 за минимална производителност особено при ситуация в която най-вероятно недостигът е повече от видеокартата а не от процесора.
По това което видях Elite Dangerous е симулатор доста гладен за РАМ и особено за видео памет.
Е за Рам го нахраних :D но за видео тук инфото ми малко куца и не знам може ли да се подменя допълнителната видеокарта при лаптопи и ако да да му сменя 1GB със 2GB.

Относно жаждата за мощност ами да то какъвто и процесор да поставя с това 90W адаптерче няма как да се постигне максималния ефект на компонентите. За съжаление лаптопчетата винаги си остават недохранени в енергийно отношение :) поне на този етап но мисля, че все пак едно видео 2GB ще се отрази добре ако въобще може да бъде сменено.
Както казах в първия си коментар аз съм малко по компетентен аматьор но до колкото обикновените неща да се ги правя сам а за по специфичните предпочитам да се допитам до хора на които все пак това им е работата. :) Всяка информация ще ми е ценна и благодаря предварително.

Успешна работа и весело изкарване на предстоящия праник за целия екип :yes:
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Отзиви, мнения и препоръки за София Компютърс ЕООД

Мнение от ddragon »

:)
Няма какво да се добави, останалото ще го уточняваме по телефона или в други теми :)
Мерси за отзива!
Публикувай отговор

Обратно към “За Форума”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост