Проблем IBM Think Pad T 21

Всичко за мобилните компютри - грижа, поддръжка, спецификации и съвети. Дискусии свързани с температури, почистване и поддръжка на лаптопите. Трикове и въпроси за батериите на преносимите компютри и грижа за тях. Въпроси и отговори за лаптопите и другите мобилни устройства.

Модератори: admin, Powerplay

Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от Gravedigger »

Един познат ми донесе оня ден този "ветеран" да го погледна(доста хора ме питат за това-онова,понеже поназнайвам нещо но,колкото и да знае човек,никога не е достатъчно)защо нещо не можел да включва.Изписвало там Уиндоус и толкоз.Пробвах и аз да го включа и с учудване видях че има инсталирани 3 Уиндоуса.Един 2000 и два ХР.Не помня кое от двете ХР-та тръгна но,харда отвътре можете да си го представите какво представляваше.Направо беше като картина на Пикасо ...Един Уиндоус в С-то и два на Д-то.Тя тая тема май вече отива към раздел смях ... Та по същество:направо ме утрепа накрая и като извади "зарядното"-адаптер от сат. приемник Булсат.Естествено не го върнах момчето,взех лаптопа да му го преинсталирам и му казах да дойде след 2 часа.До тук ви занимах с глупости.Нещо като предистория на заболяването,защото някой неща са свързани с други и те така.От там нататък започна ходене по мъките.Сложих диска,стартирах нова инсталация,формат на целия диск и започнах.Обаче когато стигна до финалната инсталация на Уиндоуса и СиДи-то започна да върти,лаптопа се ресна и след като го включих инсталацията си продължи,обаче ме върна 20 мин.назад.Като стигна пак до същото място стана същата работа.Така още няколко пъти и накрая ми писна и го оставих.Цяла нощ е бил включен,обаче сутринта са го дръпнали от контакта и преди малко пак реших да опитам инсталация и ми се струва че стигнах малко по-напред но,пак ми се ресва вече 2-ри път и смятам да го пробвам утре пак.Та въпроса ми е:възможно ли е проблема да е от там че батерията не може да се зареди с този адаптер дори и толкова,че да изкара една инсталация или да търся проблема другаде.Диска с Уиндоуса си работи и не съм имал проблеми с него.Инсталирал съм го на стария си компютър много пъти и на други съм го качвал,така че е изключено да е от него.Пробвах и с друг Уиндоус-същия ефект.Дали батерията тотално си е отишла или там нещо по захранването се е прецакало понеже прочетох че захранването за този модел е 16,5 В,а адаптера е 23 В.Вярно че зарежда само с 0,7 А,но все пак волтовете са повечко.Моля за съвети и предварително Благодаря.Честито за форумчето и му желая успех.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от ddragon »

Здравей, според мен по никакъв начин батерията няма отношение към рестартите.
Ако се изключва, може, но да прекъсва на едно и съо място - едва ли.
Провери паметта и харда за сектори.
Въпреки всичко опитай с друг инсталационен диск.

Пиши до къде си, за да помагаме :)
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от Gravedigger »

Ами в момента му качвам Win 2000 и съм почти на финала без рестарт.Дори мисля че стана работата.Според мен проблема може би е РАМ-а.С 256 Мб е но,струва ми се малко за целта,въпреки че на персонален с толкова РАМ съм подкарвал ХР.Както и да е,готово е вече.Току що се стартира и чух успокоителния звук.Остават драйверите,дано се намират лесно че вече ми иде да го захвърля като се има предвид че това го правя безвъзмездно.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от Gravedigger »

Не успях да намеря читави драйвери за Win 2000 и пробвах с DriverChecker но,той ми откри че липсва само драйвера за лан и след уж успешната инсталация така и не успях да подкарам интернет през ЛАН.Имам един уайърлес юсб адаптер и с него успявам да подкарам нет посредством рутера ми,но така и не успях да разгадая как се правят настройките за лан картата.Видеото също беше под всякаква критика и след като не успях да се справя с и видео дравъра реших да опитам ъпгрейд на уиндоуса до ХР но,пак греда.Критикъл ерор,липсващ файл някакъв си DLL и да съм почистел диска евентуално ...на диска нищо му няма,защото вчера от него инсталирах Уин на друг компютър и всичко си е както трябва.Ето и снимки на ситуацията http://picbg.net/u/47108/50148/623825.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; и http://picbg.net/u/47108/50148/623826.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Надявам се да успее някой да помогне.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от ddragon »

Кофти писачка - 100 пъти съм го ял.
Пробвай с флашка или външна писачка и си ОК :)
256 са малко, но ХР съм виждал и на 128 да крета някакси :D :joy:
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от Gravedigger »

Няма опция да буутва от флашка а вънка няма де бодна нито писачка,нито четачка.Че то даже и нямам такава под ръка.Очаквам други съвети.Все тази грешка ми дава на 3 уиндоуса.Не е нормално и на 3-те сд-та да липсва този файл или и 3-те диска да са повредени точно на това място.А не искам да се отказвам.Сърбят ме ръцете да го направя това и се надявам да ми помогнете.За мен това усилие ще донесе още една гънка на мозъка а на вас хиляди благодарности.Продължавам да се надявам на успех и за отказване не искам и да си помисля.
Какво става?Никой ли няма идея как да се оправя с този проблем?
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от ddragon »

Имах предвид, че СД-то на лаптопа е кофти, и на моменти спира да чете от диска :)
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от Gravedigger »

Стария и ожулен диск на Уин 2000 го чете и инсталира без проблем а 3-те ХР-та ги забива все на едно място.Какво толкова има 2000 което ХР-то няма?Възможно ли е това да е някакъв хардуерен конфликт(това го изключвам на 99% понеже съм виждал ХР на същия)и той да е причината за проблема?Ако нямате време да умувате или просто не ви се занимава ще ви разбера но,аз искам да знам за какво става дума.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от ddragon »

[quote="Gravedigger"Какво толкова има 2000 което ХР-то няма?[/quote]
Около 300-400МБ повече :D
Отделно - някои маркови машини не могат да инсталират ХР със SP - пробвай ХР без пакове.
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от Gravedigger »

Благодаря за съвета,още утре ще го пробвам този номер че цял ден се занимавах с едно парно,с един водопровод,сменях кранчета на трето място ... абе направо лудница.От един месец съм без работа и не мога да се видя за минута свободен.Сега ще потърся из нета такъв без сървис пак да го дръпна и ще пиша какво е станало.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем IBM Think Pad T 21

Мнение от Powerplay »

Какъв е видът на софтуера ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Лаптопи и мобилни компютри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост