Избор на лаптоп

Всичко за мобилните компютри - грижа, поддръжка, спецификации и съвети. Дискусии свързани с температури, почистване и поддръжка на лаптопите. Трикове и въпроси за батериите на преносимите компютри и грижа за тях. Въпроси и отговори за лаптопите и другите мобилни устройства.

Модератори: admin, Powerplay

boqng
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2016, 10:02
Обратна връзка:

Избор на лаптоп

Мнение от boqng »

Здравейте,
търся си лаптоп за не повече от 1300, 1350 лв. Изискванията ми са да не е HP, по възможност 17 инча /въпреки че в този ценови клас е трудно, това не е чак толкова важно условие./ Ще го ползвам предимно за работа и от време на време за игри. Понеже живея на общежитие и няма как да си взема кутия, предпочитам лаптоп. Като цяло, имам не малки познания относно хардуера, но въпреки това, искам да се добера и до чужди мнения. По принцип съм се спрял на G551JX-CN129D /http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-g5 ... dditional/, но е малко над бюджета ми. Все пак, има вероятност да взема и него, но искам да се добера и до чужди мнения. Въпросът ми е, някой има ли идея дали ще загрява много? На какви графики бих играл GTA V, или пък WWE2k15/2k16, както и подобни? Бихте ли ми препоръчали нещо друго в този ценови клас?
Благодаря предварително!
Успешен ден!
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп

Мнение от ddragon »

Здравей и добре дошъл :)
Екипа се бави с отговорите по темите защото ни е доста натоварено през седмицата и не остава много време за изчерпателни отговори във форума, където се надяваме и потребителите да помагат един на друг.

Значи: (натъртвам - ЛИЧНО МНЕНИЕ)- лаптопите не са добро решение за игри по принцип.
Какъвто и лаптоп да вземеш ще грее и ще играеш "някакси".

До сега не съм виждал лаптоп на който (аз лично) да мога да играя (на базата на настолката в нас) и на който да има нормален FPS и нормален екран (въпреки че 17 ките на базата на другите екрани са приемливи ако говорим за лаптоп).

Та с 2 думи: бюджета е ОК, мое лично мнение е да търсиш лаптоп с вградена интелска графика само (таки или иначе видео картите на лаптопите са почти еднакво слаби когато иде реч за игри), защото вградените Интелски видеа не се развалят след изтичане на срока на гаранцията (както се случва при другите доста често).

i5 за процесор - почти няма разлика с и7-ците, а цените са с не малка разлика.
И харчи по-малко ток (в 80% от случаите) което означава и по-дълга работа на батерия и по-малко греене.

Ако искаш производителност е добре да вземеш лаптоп с SSD диск, ако не по-късно винаги може да сложиш.

За бранд: ASUS или MSI.
Пак казвам: лично мнение.
miroblade
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Юли 2016, 14:53
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп

Мнение от miroblade »

И аз съм на мнение,че настолните компютри засега са по-добри за игри.От друга страна,както спомена,в общежитието не можеш да си с настолен,така че моят съвет си е -бъди със лаптоп,за да ти е подръка постоянно.Успех!
curetawe
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2017, 16:14
Обратна връзка:

Re: Избор на лаптоп

Мнение от curetawe »

Аз съм от скоро с този лаптоп и съм доста доволен.с 30тина лева е над бюджета ти ,но мисля че си заслужава.
Публикувай отговор

Обратно към “Лаптопи и мобилни компютри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта