Кои драйвери ще ми трябват

Всичко за мобилните компютри - грижа, поддръжка, спецификации и съвети. Дискусии свързани с температури, почистване и поддръжка на лаптопите. Трикове и въпроси за батериите на преносимите компютри и грижа за тях. Въпроси и отговори за лаптопите и другите мобилни устройства.

Модератори: admin, Powerplay

donito
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Сеп 2013, 11:34
Обратна връзка:

Кои драйвери ще ми трябват

Мнение от donito »

Взех си ето такъв лаптоп: http://ardes.bg/lapt...E5V-X01BG-51712" onclick="window.open(this.href);return false;
Сега му тегля драйвери от тук http://www.samsung.c...X01BG-downloads" onclick="window.open(this.href);return false; понеже в диска производителя е дал само за уин 8 а аз ще си слагам 7-мица (64-битова).
Проблемът е че не мога да разбера някои за какво са и дали ще ми трябват:
1) Безжична LAN мрежа INTEL и Qualcomm Atheros WLAN Driver - и двете са за безжична връзка към нета, но кое от двете да сложа - или и двете?
2) USB 3.0 ще ми трябва ли - доколкото виждам в спецификациите моделът е само с 2.0 портове..?
3) Друго - HECI - какво е това?, същия въпрос и за Intel Rapid Storage?
4)Виждам че има Bluetooth и Intel Bluetooth High Speed Driver - каква е разликата, и двете ли да ги слагам?
5)Също Чипсет ще трябва ли да инсталирам?
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Кои драйвери ще ми трябват

Мнение от Powerplay »

1 Слагаш и двете Qualcomm aTheros WLAN driver е нещо като допълнение
2 Няма как да има драйвер за 3 без да се поддържа ахрдуерно , слагай го
3
а) HECI - Host Embedded Controller Interface , немога да ти го преведа буквално , но е нещо свързано със SMBus, BMC,OEM предполагм става въпрос за хост процесите :)
б)Intel Rapid Storage - бързо запаметяване в буквален смисъл , осигурява висока защита , както и подобрава представянето на приложеняита.
4 като при 1 - допълнение
5 Задължително , без него нищо не правиш - най най-важният
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Лаптопи и мобилни компютри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта