Проблем с wi-fi и рутер

Всичко за мобилните компютри - грижа, поддръжка, спецификации и съвети. Дискусии свързани с температури, почистване и поддръжка на лаптопите. Трикове и въпроси за батериите на преносимите компютри и грижа за тях. Въпроси и отговори за лаптопите и другите мобилни устройства.

Модератори: admin, Powerplay

igivailo
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Май 2013, 18:08
Обратна връзка:

Проблем с wi-fi и рутер

Мнение от igivailo »

Здравейте,
използвам лаптоп asus k56cm с Windows 8 и рутер tp-link tl-wr740n с Firmware Version:3.16.3 Build 130104 Rel.55864n
Драйвъра за WI-FI e е Qualcomm Atheros AR9485WN-EG последна версия свален от сайта на asus

Настройките на рутера са:
canel:Auto
mode:11bgn mixed
security:WPA2-Personal
Encryption: Automatic

Проблема ми е следния: При настройките на wireless network, когато Encryption type е TKIP- speed e 54 Mbps, нямам проблем, но скоростта ми е бавна-не повече от 20 Мбт, при това че скоросста за която плащам е 45 мбт.
Когато използвам обаче AES encryption- speed e 150 Mbps и скоростта ми значително се увеличава, стигам до 45 мбт съвсем спокйно, но тук идва и проблема. След работа от около 15-20 мин/понякога и по малко/ с AES връзката ми става limited, ако рестартирам wi-fi се оправя, но отново временно. Също така когато съм в Metro view приложенията които използват интернет не зареждат и казват, че връзката я няма или е много бавна.
Много моля ако някои има подобен проблем или знае на какво се дължи и какво е решението да ми помогне и на мен, защото изпробвах всичко, променях настройки на рутера-сменях mode: b,g,n, заедно и поотделно, но нещата само се влошаваха
Благодаря предварително!
igivailo
Мнения: 2
Регистриран на: 24 Май 2013, 18:08
Обратна връзка:

Re: Проблем с wi-fi и рутер

Мнение от igivailo »

Приятели всичко се оправи с ъпдейт на firmware на рутера както ме посъветваха. Малко плахо го на правих и го бях оставил за краен вариант. Изглежда все още рутерите, колкото и да са нови не са напаснати със windows 8. Успех на всички и благодаря!
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с wi-fi и рутер

Мнение от ddragon »

Благодарим за мненията и най-вече това, че си описал решението ( за да сме полезни и на други хора с подобен проблем в бъдеще ) :)
icodimov
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Фев 2019, 19:58
Обратна връзка:

Re: Проблем с wi-fi и рутер

Мнение от icodimov »

То няма от какво друго да е, или енкрипцията или канала на предаване.
Публикувай отговор

Обратно към “Лаптопи и мобилни компютри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта