Подмяна на безжичен адаптер на HP Zbook 15 g1-G2

Всичко за мобилните компютри - грижа, поддръжка, спецификации и съвети. Дискусии свързани с температури, почистване и поддръжка на лаптопите. Трикове и въпроси за батериите на преносимите компютри и грижа за тях. Въпроси и отговори за лаптопите и другите мобилни устройства.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
TRANTOR
Мнения: 2
Регистриран на: 26 Фев 2017, 15:32
Обратна връзка:

Подмяна на безжичен адаптер на HP Zbook 15 g1-G2

Мнение от TRANTOR »

Здравейте!
Ще бъда максимално кратък.
Имам проблем!
Преди време закупих втора употреба лаптоп HP Zbook 15 G1, който ползвах година без проблем, но дънната платка ми направи проблем и реших да я сменя.
Тъй като HP Zbook 15 G2 разполага със същата дънна платка с леки модернизации, които не са големи, реших да я заменя с нея, като съобразих да е максимално близка до моята, като конфигурация.
А именно, да е предназначена за уиндоус 10 и за четириядрен процесор I7.
Прехвърлих всички компоненти, инсталирах и нов допълнителен M2 SSD, сложих и нов адаптер за 4G мрежи, но трябваше да заменя и wifi адаптера, тъй като новата дънна платка е с m2 слот.
Реших да заменя старата - intel dual band wireless-ac 7260HMW WiFi+Bluetooth 4.0 PCIe Half Mini Wifi Card - с по-новата Intel
9260NGW Dual Band 1730Mbps NGFF Wifi Wireless-AC Card Bluetooth 5.0.
Обнових биоса до последния, инсталирах и нова CMOS батерия, преинсталирах с последната оригинална Платена версия на уиндоус 10 професионален /всичко това преди месец и половина/ и всички процедури по инсталацията с които съм запознат, а това уж го мога, преинсталирам на всичките си познати, макар и не със 100% успех.
Всичко си тръгна нормално и си върви и до сега без особени проблеми.
Казвам без особени проблеми , защото всъщност имаше два сини екрана свързани с настройките ми за захранване, но когато ги сложих на стандартни се оправи, а също и на играта "Модърн комбат 5" ми забива и изключва понякога, но само на нея и засега не съм открил проблема.
Та всичко тръгна нормално, но нямах карта все още, защото не беше пристигнала и ползвах и ползвам все още юсб адаптер. Две седмици по-късно инсталирах новата карта и дори се свързах с нея нормално към домашната ми мрежа, но тази връзка продължи 2-3 минути и картата изключи.
Уж я има в мениджъра, включена е , но няма никакви връзки, не показва нищо, все едно е изключена.
Макар с хардуера да мога да направя доста неща, със софтуера съм малко скаран.
Ровя се тук там, чета, пробвам, но общо взето нищо.
След изваждане на батерията на лаптопа с изключено захранване + биос батерията - после адаптера се включва и работи отново Напълно нормално 2-3-5 минути и край.
Някакви идеи???
Публикувай отговор

Обратно към “Лаптопи и мобилни компютри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост