Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Всичко за мобилните компютри - грижа, поддръжка, спецификации и съвети. Дискусии свързани с температури, почистване и поддръжка на лаптопите. Трикове и въпроси за батериите на преносимите компютри и грижа за тях. Въпроси и отговори за лаптопите и другите мобилни устройства.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от Powerplay »

Предлагат ми този лаптоп , като подарък за добре свършена работа.
Тъй като съм адски бос с тия лаптопи,нетбуци-буци и т.н. реших да се допитам.Ще се ползва за филми,музика,сърфиране в нета и писане на кодчета в хтмл (нотпад) това най-вече , като кодчетата може да ги пропуснем.
Когато видях селерон ми стана лошо , защото при настолните компютри селероните освен да се бавят друго не могат да правят.Тук обаче нещата може да са съвсем различни ...Рам памета ддр 3-ка добра е даже идеална , харда също е добър , изобщо всичко е окей само тоя процесор ме притеснява и се чуда какво да правя ? :burp:
Едит:
Поразгледах спецификаций и т.н. и разбрах , че процесорът е нов излязъл е на пазара в началото на годината март/април , водат го висок клас , но пак ме будат притеснения , само заради това селерон ...
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от Gravedigger »

Процесора е доста добър за това,което искаш да го ползваш,само дето тактовата му честота е мааааалко малка,но за сметка на това пък кеша му не е никак малко(за селерон) цели 2х2 мб.Взимай табакерата,казвай едно голямо Благодаря и си свиркай.На подарен кон зъбите не се гледат.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от Powerplay »

Аз заявих , че ще го взема вече , на 30.10.2012 ще ми го доставят.
А това , че има толкова голям кеш , не въпрепятства ли колкването , смисъл ще отделя зверска топлина ?
Пише , че е mobile тфа , автоматично означава , че е с сокет "м" и може да бъде подменен само с друг процесор от същия клас ?
Просто тук не ми е ясно и се интересувам за да понауча нещо :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от Gravedigger »

Кеша спомага за по-добрата производителност на процесора,а относно греенето,те всички лаптопи от това си страдат.Трябва много да внимаваш да не го прегрееш.А защо ти е да го клокваш?За някакви си мижави херцчета?Няма да усетиш никаква разлика.А ако решиш да го ъпгрейднеш с друг-да,трябва да е същия сокет и дъното да го поддържа.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от ddragon »

Да кажа и аз :)

Значи - мобилните Селерони нямат нищо общо с настолните.
Аз лично Celeron-ите ги смятам за здрава подигравка от страна на Интел - т'ва и на 10ГХз-а да е - пак няма да става за нищо и ще насича на клипчета в Ю-Туб, но лаптопските селерони явно имат само общо име с настолните.

Преди 4-5г. имах НР с мобилен 410ка Селерон на 1,46Гхз ( 1 ядро ).
Еми в момента е при мой приятел, с 2Гиги РАМ 7-мицата няма никакъв проблем с нищо - т.е. - перфе си е машината отвсякъде - филми, нет, колко код се изписа с Дриймуивър ( която яде яко проц - ако е вкл, Асус-а кара 2,5 часа на батерия, ако не - 4 часа :) ).

Значи - към момента най-добрия лаптопски процесор е i5 (не i7).
Паметта е без значение стига да е 3+ ГБ - няма разлика в това ддр1,2 или 3 е.

Отделно - за съжаление, лаптопите за клок НЕ стават без значение от процесора.
Да, новите ЦПУ-та са 32нм и не греят толкова, но все тая, просто идеята на лаптопа е не да се изтисква производителност, а да работи в движение.

Лаптопските и5 и и7 се "самоовърклокват", но при тях това е производствено заложено, и не яде от батерията, ако клокнеш друг процесор, живота на батерията на лаптопа върви надолу в геометрична прогресия :)

И все пак : на харизан кон зъбите не се гледали, така че БРАВО за добре свършената работа ( че си заслужил подаръка ), давай в същия дух и със здраве да си го ползваш :yes: :withyou:
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от ddragon »

@Gravedigger - кеша е 2МБ, не е 4 ( споделен е м/у ядрата, не е за всяко от тях ) :)
За останалото си прав :)

Отделно - за лаптоп по-добра карта от Интел вградена - няма.
Така или иначе НЕ стават за сериозно 3Д , само дето Интелските греят много по-малко от АТИ и нВидиа, ядат по-малко ток, и карат много по-дълго като живот.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от Powerplay »

Благодаря за изчерпателните отговори.Научих няколко важни неща и от двама ви , които ще спомогнат за без аварийната работа на лаптопчето.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от Powerplay »

Немога да го нарека проблем .. по скоро нещо странно ...
Пускам да каже NFS , графиката е перфектна всико е на максимум и работи , но не на цял екран и това на всяка една игра .
Пробвах на auto detect , пробвах и аз да задам размери и не иска да се пусне на цял екран , някакви идеи :confused:
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от ddragon »

Драйвер вероятно :)
Опитай с по-стар или по-нов.

ПП: 64битов Уиндоус ... :confused: - може и от там да е проблема.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Въпорс/Мнение за Acer V5-531-877B4G50Makk

Мнение от Powerplay »

Леееекинка грешка от моя страна , една игричка Live for speed тя тръгва на цял екран :)Другие не искат...
Драйвери пробвах ... и директХ сменях 64/7ца ултимейт.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Лаптопи и мобилни компютри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта