Microsoft vs Libre Office

Кой какво мисли за дадено приложение/програма.
Споделете вашите виждания и мнения за това коя програма е по-добра и с какво.
Любими програми за любими дейности - офис програми, приложения за текстообработка и обработка на снимки.
Коя програма са "развалили" и кое е готиното в новата версия на любимо приложение.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Microsoft vs Libre Office

Мнение от ddragon »

Очаквам вашите мнения.

Моето е, че в ежедневна офис работа разлика между 2та има и тя се състои единствено в това, че Microsoft Office е по-лъскав.
Във всички останали случаи, Либра офис е напълно достоен заместител на MIcrosoft Office, с тази разлика че е безплатен.

Пак казвам: говоря от "моята камбанарийка", като визирам ежедневната дългогодишна работа в офиса ни, където ползваме само Libre Office и нищо не ни е накарало дори да си помислим да се връщаме на офиса на Майкрософт, но все пак ве нормално при определени ситуации единия от двата офис пакета да има подертано предимство, и ако вие знаете за тях бих се радвал да ги прочета.

Изключая факта че единия е безплатен и свободен за сваляне от сайта на разработчика му, има поддръжка (безплатна), ъпдейтва се безплатно и има вградена проверка на правописа както на езика на който сте го изтеглили, така и на английски (по дифолт).

(ще допълвам като имам време, очаквам и вашите аргументи за и против)
Аватар
ryxtze
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Окт 2023, 14:18
skype: Нямам скайп. :)
Местоположение: Плевен, България
Обратна връзка:

Re: Microsoft vs Libre Office

Мнение от ryxtze »

ddragon написа: 01 Авг 2015, 11:43Във всички останали случаи, Либра офис е напълно достоен заместител на MIcrosoft Office, с тази разлика че е безплатен.
Доколкото се позаинтересувах и видях - Microsoft Office може да се използва напълно безплатно, ако си се регистрирал в сайта на Microsoft.

Инак за този Libre Office за първи път чувам. Ще се поинтересувам и за него да видя какво представлява. :D
Изображение
Аватар
ryxtze
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Окт 2023, 14:18
skype: Нямам скайп. :)
Местоположение: Плевен, България
Обратна връзка:

Re: Microsoft vs Libre Office

Мнение от ryxtze »

ryxtze написа: 22 Окт 2023, 19:20Инак за този Libre Office за първи път чувам. Ще се поинтересувам и за него да видя какво представлява. :D
7.6.2 ли му е последната версия на това чудо?
Изображение
Аватар
ryxtze
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Окт 2023, 14:18
skype: Нямам скайп. :)
Местоположение: Плевен, България
Обратна връзка:

Re: Microsoft vs Libre Office

Мнение от ryxtze »

Така... не знам откъде да започна. :D

Буквално е абсолютно същото като Microsoft 365, а най-приятно от цялата работа е, че е на български език.

Тези дни ми беше потрябвал, за да направя едно заявление с него, а на компютъра нямах свален Microsoft Word, а, за да го сваля ми изискваше регистрация в сайта на Microsoft, а тогава не ми се занимаваше въобще с такива неща...

Та си викам да си я направя с Libre Writer. Абсолютно еднакво с Word-а, само някои от функциите са сложени на различни мести, може би, за да не изглежда толкова очевидно, че го копират. :rolf: Работеше се доста бързо, лесно и някак олекотено с него. Определено след време ще разгледам и останалите програми от пакета. :-)

Благодарско за препоръката.
Изображение
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Microsoft vs Libre Office

Мнение от ddragon »

Здравей, мога само да се радвам, ако съм успял да помогна (каквато е и цецлта на темата, а и форума като цяло) :)
Публикувай отговор

Обратно към “Приложения и програми: Ревюта и мнения”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост