Gimp vs Photoshop

Кой какво мисли за дадено приложение/програма.
Споделете вашите виждания и мнения за това коя програма е по-добра и с какво.
Любими програми за любими дейности - офис програми, приложения за текстообработка и обработка на снимки.
Коя програма са "развалили" и кое е готиното в новата версия на любимо приложение.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Gimp vs Photoshop

Мнение от ddragon »

Бих желал да чуя вашите мнения.

Да започна с това - за мен Gimp е перфектен заместител на Photoshop, поради една проста причина: НЕ се занимавам прекалено професионално с обработка на изображения, но обработвам много изображения и много често поради факта, че пиша сайтове, и всяка от картинките в тях минава през дадена обработка.
В това мое занимание, няма нещо което да мога да направя с Photoshop и да не мога да направя с Gimp - разликата в този случай е в това, че Gimp зарежда по-бързо и има повече (безплатни и лесни за изтегляне) четки и филтри и се получават по-добри ефекти в много от случаите.

Минуса е че Gimp е с по-кофти интерфейс ако не си го настроиш, но пък това се отравя с 2 клика след инсталацията му.

(ще допълвам, но бих желал да чуя/прочета и други мнения).
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Gimp vs Photoshop

Мнение от ddragon »

Открих нещо в което Фотошопа има предимства: работа с изображения в които има вграден CYMK профил. Явно за мен не е проблем, защото не работя с този тип изображения, но все пак е минус на Гимп-а спрямо фотошопа.
(който с 2 реда скрипт под линукс не е проблем, но това вече е за друга тема) :)
Аватар
katerin
Мнения: 6
Регистриран на: 11 Юни 2017, 21:33
Обратна връзка:

Re: Gimp vs Photoshop

Мнение от katerin »

Да заместител е, аз също не разбирам нито от едното нито от другото, но съм с фопа, защото просто така съм тръгнал. Разликата, с кое ще свикне човек. Но най-важното когато си избираме софт е кой е по-известен. Разбира се, че много по-лесно е когато софра е по-известен защото така е по-лесно да намериме уроци и да се научим. Според мен това е най-важното, защото със сигурност на никой няма да му хареса ако почне да търси нещо и да вижда постоянно уроци за друга програма
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Gimp vs Photoshop

Мнение от ddragon »

разликата е че шопа е платен и всеки който не е платил 1000+$ е крадец на интелектуална собственост.
Разликата е че не може да го изтеглиш когато ти е кеф безплатно от всякъде и разликата е че не се инсталира 20 мин ;)

А, да и разликата е че има повече възможности ;)
Steveprior
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Яну 2019, 14:14
Обратна връзка:

Re: Gimp vs Photoshop

Мнение от Steveprior »

Ето едно добро сравнение между двете:
https://blog.templatetoaster.com/gimp-v ... ge-editor/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Приложения и програми: Ревюта и мнения”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост