флаш памети

Флашки - проблеми, съвети идеи.
Всичко свързано с преносимите памети - USB, Memory Card и карти SD, MicroSD

Модератори: admin, Powerplay

dj_alex
Мнения: 10
Регистриран на: 27 Окт 2012, 17:53
skype: DJ_ALEX...
Обратна връзка:

Re: флаш памети

Мнение от dj_alex »

тръгвам да форматирам но не става нищо изписва че е защитена под дос опитах с много най различни програми опитах нестава
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: флаш памети

Мнение от ddragon »

Вероятно е дефектирала за съжаление.
Обратно в магазина с гаранцията и ще ти я сменят :)
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: флаш памети

Мнение от Gravedigger »

Извинявам се на колегата,че ще използвам неговата тема,но ще задам въпроса си тук.Имам една флашка Кингстън 1 Гб,която ползвах на СД-то в колата.В един момент,когато реших да я форматирам и да си запиша друга музика ми излезе съобщение че диска е защитен срещу запис.Мога да слушам това,което е в момента на нея,но не мога да копирам нито на нея,нито от нея.Опитвах няколко пъти с най различни програми,но все същата работа.Аз не съм слагал никаква защита на флашката.Сама се е заключила.Има ли спасение за нея или да прежалвам.Ако има някакъв шанс ще ми върши идеална работа за музиката в колата.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: флаш памети

Мнение от rosi_timneva »

момчета,

И аз имах подобен проблем преди година с една супер евтина флешка от измислена фирма. Работи 3 копирания и спря. Ни форматирания помагаха ни нищо. И както Ви каза вече Драгон - бегай в фирмата докато имаш гаранция и я връщай. Аз моята я върнах - доплатих 4 лева и взех супер 16 ГВ флашка Адата. Вече съм прехвърлила поне 1000 пъти и хвърля по 15 гигабайтови филми без проблем. При това този проблем се получи само с една флешка- най-евтината- от 4-5 флешки който съм ползвала и ползвам.
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: флаш памети

Мнение от Gravedigger »

Тя тази 1 Гб ми е от не знам колко години.Взех я със СД-то през 2008 и ми беше идеална.Ползвах я само за музика.Иначе имах приключение с една 8 Гб,която преди известно време беше се свила до 2 Гб.Даже бъзиках жената да не я е опрала с дрехите и затова да се е свила ...ама оня ден правих буутваща флашка с едно ХР и незнайно как,но флашката си възвърна целите 8 Гб.Преди това оптвах доста начини,но все неуспешни,а когато най-не очаквах,БУМ-8 Гб.Та,затова съм се сетил сега за добрия стар Кингстън.Ако мога да го съживя ще е супер.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: флаш памети

Мнение от ddragon »

Това е един от начините когато дефектират: не можеш да пишеш по тях :(
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: флаш памети

Мнение от Powerplay »

В момента на пазара 8гб флашка на кингстън е от 9 до 18лв 16ките почват от 16 и стигат до 28-32 лева , най-добре си купи една нова флашка , за да нямаш бъдещи проблеми.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Флаш памети и карти”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост