ГГЕ или Goodgame Empire (GGE)

Всичко за игрите - нови, стари, любими и не толкова. Мнения, въпроси и впечатления от и за игри за компютри. Помощ с walkthrough и трикове за минаване на нива. Впечатления от графика и коментари.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

ГГЕ или Goodgame Empire (GGE)

Мнение от ddragon »

Онлайн браузърна игра.
Строиш си замък, в който си строиш ферми, каменоломни, дървосекачи, мелници и т.н.

Повече ферми - по-голяма армия.
Биеш се с други играчи.
Зарибява страшно много (особено ако си над 14 годишна възраст) - мен ме превърна в зомби за не малък период от време.

Слава Богу преди около месец теглих чертата, щото да играеш там изисква много време и/или пари.
Играта е безплатна, но ако си плащаш си с 5 гърди напред.
Липсата на плащане (както играех аз) се компенсира с невероятно много време и цъкане в самата игра (за да компенсираш това че не плащаш и да поддържаш нивото на другите силни играчи в сървъра).

Губиш реалния живот за сметка на виртуалния замък (за тази 1 година се запознах с много, ама много играчи и знам и при тях как е, та не пиша само собствено мнение ).

Графиката: нищо особено, много бъгове (заради флаш-а), но е прилична (като за онлайн браузърна игра).

Геймплея: Не виждаш реалната битка: само резултата от нея. Цъкането (многократно повтарям) е безумно зарибяващо - цял ден може да зяпаш монитора и да набираш войници, да не разбереш как деня е изминал. Има много нечестни постановки: например: играч с 20нива по-развит замък от твоя може да си те напада и пали без да има никакви последствия за него (а теб те връща с няколко дни гасене назад).
Играчите които са влезли в по-големи и силни съюзи винаги мачкат играчите от по-малките съюзи, но ако си инат и стискаш зъби (както направих аз), в даден момент все някой силен съюз ще те поиска и ще си на топло. Още повече че картата се поизпразни (говоря за бг сървъра) и места има.
Стрес има на килограми: особено при по-сериозни войни между съюзи се е случвало месеци да не спя, за да пазя замъците, което в един момент просто си даваш сметка че е абсурдно.
Толерират се най-много тези, които наливат здраво пари в играта - те са "царете на квартала" и общо взето си правят каквото си искат (но пък ако си непукист и не им даваш аванта яко ги цакаш, защото въпреки налетите им кинти, ти не се връзваш и си цъкаш като пич :D )
Иначе в сървъра има както много ... как да кажа "дребни човечета", така и много готини хора, аз лично си създадох много приятелства покрай престоя ми там.
Кофтито е че могат да ти запалят замъка по всяко време и във всеки един момент без значение дали си там или не си, ако не си гледаш замъка няколко дни и не си в голям съюз, пиши го бегал.

Бе ... който имам свободно време и няма какво да прави - нека да я пробва.
Изрично съветвам хора със семейства и социален живот да стоят далече.
Аватар
stealflame
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Яну 2012, 01:23
Обратна връзка:

Re: ГГЕ или Goodgame Empire (GGE)

Мнение от stealflame »

Мдаа...
Нещата, които научаваш, чак когато е вече късно и си с двата крака вътре... :crazy: :
Това НЕ е детска игра :not:
Влагаш много повече, отколкото си си правил сметка в началото :why:
- време
- енергия
- нерви
След 40-то ниво си зарибен тотално, без да го осъзнаваш още :x
Не предполагах, че мога да стоя будна и да не спя заради подобно нещо с месеци... :ghost:
В тази връзка... почти няма как да спреш дори за малко и да не влизаш играта - ще ти запалят замъците, ще ти вземат аванпостовете, ще ти откраднат селата... мааааниии, маалиии, УЖАС!!! хахаха
Има невероятни интриги и удари под кръста от страна на други играчи :devil:
Пълно е с комплексарчета, които нямат реализация в реалния живот - колкото са "велики" в играта, толкова са лекета (без кавички) наистина. Да не говоря, че има индивиди фенове на "Лична драма" хихи :sleepy:
Играта с всеки ъпдейт, си ъпдейтваше само бъговете :joy:

Ай стига с лошото, имаше и хубави неща
Няколко нови приятели :)
Запълних си малкото свободно време, което имах
Говорихме си щуротии с хора, които никога няма да видим
Спрях да играя :rolf:
Публикувай отговор

Обратно към “Компютърни Игри”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост