конфигуриране и сглобяване HTPC -съвети

Аудио и звук - домашно кино и аудио техника.
Всичко за звука и озвучаването, както и насладата от саунд-а.
По идея на Powerplay.

Модератори: admin, Powerplay

rumrache
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Яну 2013, 14:06
Обратна връзка:

конфигуриране и сглобяване HTPC -съвети

Мнение от rumrache »

Мисля от известно време да си сглобя HTPC + закупуване на 5.1 колони да постигна ефекта на една прилична система за домашно кино на разумна цена с flexible конфигурация позволяваща бъдещ update на хардуера и съответно софтуера.Идеята е гледане-слушане на всяква мултимедия + интернет даунлоуд,плейване почти всички формати,ъапис от ТВ/слагам тунер,взръане в мрежа , съхранение на вътр.хард/контрол с дистанциона клавитура+мишка+дистанционно (има такива комбинирани).Игрите не са на дневен ред на тоъи етап.Други изисквания/поне 2 HDMI порта и USB3 също. Вз и прилична елегантна кутия с размер на стандартен ресивер-ще се вижда Възможност за директно свързване към 5.1 колони и слушане и на аудио с прилично качество.Достатъчно USB портове за външни устр + дистанционното + скайп камера (ще полъвам тв като монитор).
Насочи сзм се кзм следната конфигурация:

Дънна платка ASUS F1A75-V PRO/ AMD A75 /FM1(не съм сигурен поддържа ли 5.1)
Процесор AMD A4-3400 X2 Liano APU (2.7GHz, 1MB, AMD Radeon HD 6410D),Socket FM1, 65W BOX
Или Дънна платка Gigabyte GA-Z68X-UD3-B3 с процесор Intel Core i5-2500K 3.3GHz (6MB,S1155,Cooling Fan) box
Захранване: SEASONIC X-400 FANLESS (SS-400FL Active PFC F3)- тих е
Памет-2x 4GB DDR3 1600MHz Corsair XMS3 CMX4GX3M1A1600C9
Хард Драйв-Samsung Barracuda HD103SJ (3.5", 1TB, 32MB, SATA II-300) (ST1000DM005)
Опт устр-LG Blu-Ray Combo GGC-H20L
Кутия-Fractal Design CASE, Define R3, Black Pearl, USB3.0 /no PSU CASE, Define R3, Black Pearl, USB3.0 /no PSU
(големка е и малко дизайна не ми допада)
Видео карта-AMD Radeon HD 7770
тунер-външен ще е,но още не съм намерил cabel card тунер.
Колони:5.1 колони HARMAN KARDON HKTS-30BQ или по евтиния 5.1 колони HARMAN KARDON HKTS-9BQ .За колоните предврително искам да поясня, че избора ми е ограничен от възможностите за монтаж и разположение на мебелите ,ТV, вх врата ъглов диван и т.т. Поради по чисто интериорни причини макар да харесвам големите масивни колони се спирам на тези които мисля не са лоши. Всичките без суббуфера ще са окачени на стената .

Извинявам се ако нещо съм пропуснал или объркал, но затова са и форумите - да се съветваме и обменяме информация.Не се считам за компетентени заова питам. Колебая се за съвместимостта на отделните компоненти, а също и вместимостта им в кутията. Бих желал да е по-малка или поне по-елегантна.Но е добре и компа да е тих и да не грее. Колебая се и дали избора ми е правилен -да не се надува цената излишно. Всякакви предложения и съвети са добре дошли.Може да го преконфигурирам да е по- компактен. Мерси в аванс.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: конфигуриране и сглобяване HTPC -съвети

Мнение от Powerplay »

Здравей , колега
Добра система си подготвил , като цяло.
Дънната платка на ИНТЕЛ е много по добър избор , за разлика от тази на АМД-то , тоест препоръчвам интелската.За процесора перфектен по всички параграфи ..само овърлоква се при нужда , после съответно прави ъндарлок , и ти даже не си разбрал за това (на практика) на теория се забелязва разликата в производителността.
Препоръчвам ти по скъпо , но във същото време доста по качествено захранване , със възможност за контрол на вентилаторите.
Хард дисковете:
Тъй като за това , за което ще ги ползваш се изисква бързина и качество , за най добре да са SSD , вярно скъпички са , но прехвърляш 10гб за 1 минута :)
Кутията.. ами големите кутии имат своите недостатъци , малките от своя страна , изглеждат по добре , но повярвай ще имаш проблеми с охлаждането , ако вземеш малка кутия.
Видео карта е хубава за парите си взимай я не се замисляй :)

Всичко , което ти казах до тук бе проява на моя мизерен опит в тази област.

Сега идва силата ми :)

ЗА : HARMAN KARDON HKTS-30BQ
Доста добри , но в същото време и не толкова скъпи колонки.
Имат много тясна широко-честотна лента , тоест покриват голям честотен диапазон с максимално най-добро качество и максимален Ку (коефициент) на усилване.При максимален Ку=2.1234*120(watts/rms) Rт,Re са помалко от 8 ома за сателитните и по малко от 3 за буфера.Всичко това е много добре и съм сигурен , че на звук ще са перфектни и ще ти се харесат на ухото.
А също така имат н.ч.ф на суббуфера , който реже всичко над 15 херца , нещо като субстроник :)
Тоест басът ще е нисък и плътен.

Другите са почи същите с разликата , че там филтъра е 18 херца , Re,Rт са по динамични и Ку= 3.543 малко по силно ще свирят , но с по лошо качество.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Аудио и звук - домашно кино и аудио техника”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост