Проблем с игрите

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

dagrozdanoff
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Окт 2015, 21:03
Обратна връзка:

Проблем с игрите

Мнение от dagrozdanoff »

Здравейте, не съм някой хептен леимър, обаче това не мога да оправя.

Имам следния проблем с игрите- играя си една- две безпроблемно, но много новоисталирани на компютъра игри забиват и компютъра крашва тотално. Не става дума за игри които са над изискванията за моя компютър или от кофти торент. Вчера си купих едно старо call of duty на което препокривам 3пъти изискванията(но е съвместимо с windows7) компютъра ми тотално забива....

Става следното: син екран, звука от вградената пищялка "тъъъъъ", dumping psychical memory..% и от резет с копчето....

Нямам вируси! Преинсталирах windows, directX, най новите дравейри на видеокартата същата работа.

Инсталирах програмата "who crashed" изписва следния репорт:


crash dump file: C:\Windows\Minidump\101315-22978-01.dmp
This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl+0x8CFB3)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFFFF87DED008, 0xFFFFFFFF93F08872, 0xFFFFFFFFC000009A, 0x4)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics Kernel
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time

От VIDEO_TDR_ERROR маи става дума за видеокартата. Но не може самата видеокарта да е за ремонт, тъй като играя по- тежки игри с часове.
Ако някой знае за какво става въпрос и как мога да го оправя ще му бъда много благодарен.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с игрите

Мнение от ddragon »

Ми аз лично все пак мисля че проблема е във видеото, но бих тествал паметта и диска за всеки случай.
Опитай с друг драйвер (друга версия) и пусни един 3ДМарк .
dagrozdanoff
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Окт 2015, 21:03
Обратна връзка:

Re: Проблем с игрите

Мнение от dagrozdanoff »

Харда съм го тествал с една програма забравих и името; рамта и видеото не виждам как може да са повредени, защото нали ви казвам играя по- тежка игра с часове и там нямам проблеми; а игрите за които казвам че забиват са по- леки повечето.
Драиверите съм ги сменял няколко пъти, няма ефект.
Ъпдеитвам инфото: имам 2видеокарти на лаптопа- вградена intel HD grachics, и geforce 630m
Вчера тествах една слаба игра на вградената видеокарта и работи- бавно насича но работи; превключих отново на geforce и играта забива.
Обаче geforce работи на някои доста по тежки игри; Тъй че за мен лично проблема няма да е самата видеокарта да е за подмяна или ремонт, просто някакъв софтлер проблем, но не знам как да го оправя
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с игрите

Мнение от Powerplay »

Проблема е в това , че играеш на лаптоп.Като цяло .... направо изобщо няма какво да немсваме лаптоп и играене на игри.
Виж коя игра какъв directx иска , с коя версия на драйвъра/ите са написали (производителите) , че работи най-добре.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост