Главоблъсканица с mp4 файлове с Windows 7

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

osemshest
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Апр 2015, 22:12
Обратна връзка:

Главоблъсканица с mp4 файлове с Windows 7

Мнение от osemshest »

Главоблъсканица с mp4 файлове с Windows 7
От два дни си блъскам главата със следният проблем:
Компютърът на мой познат не свири клипове с мр4. И преди да започнете да давате съвети от рода на -инсталирай си кодеци и т.н. ще обясня малко по-подробно какво се случва.
Когато моят човек ми се оплака от този (звук имало, картина нямало при просвирване на клипа с WMP) реших да му сложа VLC и да не се занимава с тази Медия плеър. Клипа тръгна и всичко беше О.К. На следващият ден ми се оплака, че друг клип не тръгва и дава някаква грешка. При Медия плеър това беше "Сървърът не може да бъде намерен", при VLC "VLC не може да разпознае въвеждания формат:
Формата на 'file:///C:/Users/Lenovo/Desktop/238.mp4' не може да бъде намерен. Погледнете отчета за подробности." Инсталирах дори Real Player, но резултата беше същият. И тъй като сметнах, че има проблем с кодеците инсталирах последната версия на K-lite Codec Pack и отново същият проблем. Мой познат ме съветва да опитам с BS Player, новите версии си теглели сами кодеците, та махнах К-лайт и инсталирах BS. Същото . За деинсталация използвам Revo Uninstaller.
Някакви идеи? Имайте предвид, че опитах и с конвертор, но файла е 1.5гб и не позволява програмата да го обърна. Опитах с другите файлове и става, но е желателно да оправим този проблем без да се ползва конвертор, защото на клиента му трябват мр4 клипове да се гледат пряко, а не винаги да ги обръща в други формати
Благодаря предварително!
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост