Линкове към полезни програми и приложения

Теми свързани със софтуер - настройки на програми за Windows и Linux, Операционни системи , трикове и закачки, функции за подобряване на производителността и функционалността на Уиндоус или Линукс. Проблеми свързани с вируси и троянски коне. Настройки на програми и работа с тях.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
admin
Мнения: 61
Регистриран на: 01 Яну 2012, 15:26
skype: sofiacomputers-lagera
Местоположение: София
Обратна връзка:

Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от admin »

В темата може да предлагате линкове към програми, софтуер или други приложения, които смятате за полезни.
Също така ще сме благодарни, ако предлагате линкове и/или ръководства за ползване на масови и полезни програми.

Мнения НЕ написани на български или такива с нецензурни фрази ще се трият незабавно!

Допълвам поста :

Задължителни ( за мен ) периферни за всеки Windows програми :

Mozilla Firefox - за мен си е най-добрия браузър, не че си няма бъгчета, но са най-малко спрямо другите браузъри.
Не е пододящ за стари машинки с малко РАМ ( там е по-добре Хромчето на Гугъл ).

K-Lite Mega Pack - кодеците, които трябват на Windows за да гледате или слушате музика и филми.

Ccleaner- най-приятната и лесна програма за почистване на Windows от временни файлове и ненужни записи в регистрите. Опцията да спреш автоматично стартираните ненужни за зареждане с Уиндоус програми е безценна.

Open Office - перфектен ( и безплатен - няма нужда от ключове, кракове и т.н. ) офис пакет.
Има всички функции за автокорекции, интерфейса е на български, отваря всички текстови формати.
Ако не се занимавате професионално с текстообработка - нищо повече не ви е неободимо.

Skype- всеки знае какво е - аз лично предпочитам версия 3.8

Adobe Reader и Flash Player - за да четете .PDF файлове, и да гледате клипчета в youtube.

Google Chrome или Opera- алтернативни браузъри, с доста прилично поведение.
Ако требва да степенувам : Мозилата ми е основен, Хрома и Операта са ми веднага след нея, Интернет Експлорър го ползвам само ако трябва да пиша сайт и трябва да видя Експлоръра какво е решил да показва :)

uTorrent- за да сваляте торенти.

KMPlayer- според мен най-добрия плеър : качеството на звука е на най-високото ниво ( няма плеър с това възпроизвеждане на звук ), инсталира се с вградени кодеци ( т.е. - дори не ви трябва К-Лайт Кодек пак-а за да гледате всички формати ), картината е идеална ( доколкото позволява файл-а ), а настройките които предлага ви позволяват да го настроите колкото и както си искате.
Предлага пълна поддръжка на български.

Avira, Avastили AVG. - изберете една от 3-те антивирусни програми.
Защо тези 3-те ли?
Така или иначе 100%-ова защита от вируси няма.
С всяка антивирусна можете да хванете вирус, виждал съм "омазани" компютри, защитени с всяка една позната ви програма.
Какво е различното при тези : безплатни са ( не са ви необходими ключове през 2-3 дни , кейгени, кракове и т.н.), ъпдейтват се автоматично ( пак - не са необходими ключове, кракове и т.н. ) и са сравнително леки.

Daemon Tools - програма за вирдуални CD/DVD устройства ( емулация на оптични устройства ).
С нея не е необходимо да записвате изображението на диск, за да видите какво съдържа.

Ashampoo Burning Studio Free - за мен повече от добра записваща ( CD, DVD и т.н ) програма.
За разлика от NERO е безплатна, и не се инсталира с още 10 сървиза, които да товарят компютъра безсмислено.
Има всички необходими опции за запис, презапис и т.н. на оптични носители ( дискове ).

GIMP или Picassa- Гимп е по-мощен от Фотошоп ( за сметка на по-не традиционния интерфейс ), има всички опции за ( дори ) професионална обработка на изображения ( снимки ) и български интерфейс, с разликата , че е безплатен и свободен за изтегляне ( и е мултиплатформен ).
Пикаса-та е по-подходяща за бързи и леки корекции на снимки и изображения. Лека и бърза е едно идеално решение.
Аз лично предпочитам ГИМП, но на мен често ми се случва да работя с графика.

IzArk- (раз)архивираща програма - бърза, лека, безплатна и с български интерфейс.
Поддържа всички популярни видове архиви и се инсталира в контекстното меню.

Notepad++ - най-добрия за мен текстов редактор, ако се нуждаете от бърза редакция на текстов файл от почти всеки вид.

SADictionary- повече от приятно, безплатно речниче.
Поддържа превод между Български и английски. По-скоро като аксесоар.

И разбира се : задължително началната страница за всички браузъри : СТАРТОВА СТРАНИЦА :)

Разбира се, при инсталация (не само) на гореописаните програми, е много важно да не забравите да отметнете тикчетата, които да ви "наблъскат" браузърите и Уиндоус-а с ненужни, допълнително товарещи тулбари, добавка, да сменят страниците и търсещите енджини ( търсачките ) на брауърите и т.н.

Ще допълваме :)
Piromansa
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:53
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от Piromansa »

http://WWW.Filehippo.Com - много полезен сайт за сваляне на програми.Най-важното - има старите версии на повечето програми,включително и скайп 3,8 и 4,2.За тези които са свикнали със старите версии на скайп.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от ddragon »

И ся за нас нищо не стана - то има всичко там ( без Драйвър 'жиниъс :joy: ).

Много полезен линк :)
Piromansa
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:53
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от Piromansa »

ааа не е така.Няма team viewer.Няма деинсталатори.Няма българска версия на Mozilla.Най-ценното е skype 4,2.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от ddragon »

Тийм Вюър може и да няма, но има CCleaner ( която безкрайно ме радва ), а тя има деинсталатор, при това приличен :)

За Мозилата не бях се заглеждал, но от скайповете най-много се радвам на 3.8 :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от Powerplay »

Pic2Net
Много удобна програмка , която качва картинка в интернет много бързо.
С нея можете да изрязвате част от дадена картинка и да я качите в нета с едно кликване !

AIMP
Това е прогама от добре познатите ни Уинамп и Уиндолс медия плеър.Разликата тук е , че можете да променяте самите честотни ленти , не физически разбирасе , но има разлика във звукът.Аз ги поставям така AIMP,WMP,Winamp !

Resource Hacker
С тази програма можете да променяте , създавате икони , както и да задавате прозорци на пускане , пускане с парола и т.н.Удобна е за хора , които се занимават с подобни неща и им трябват иконки :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
65536
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Май 2012, 17:44
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от 65536 »

Бих искал да направя някои уточнения за някои от програмите посочени от админа в първия пост (моите бележки са в лилав цвят):

Open Office - перфектен (и безплатен - няма нужда от ключове, кракове и т.н.) офис пакет.
Има всички функции за автокорекции, интерфейса е на български, отваря всички текстови формати.
Ако не се занимавате професионално с текстообработка - нищо повече не ви е необходимо.

Важно е да отбележа, че Open Office вече е изоставен и не излизат каквито и да е нови версии. В момента има друго име - LibreOffice, който е реално същият офиспакет като OpenOffice с тази разлика, че за него излизат нови версии. Ето я и страницата на LibreOffice - http://www.libreoffice.org/download/ Трябва обаче да се знае, че ефектите (преходи на слайдовете, анимациите на текст) на програмата за презентации - Impress, нещо не вървят добре и насичат дори и на по-мощни компютри, иначе програмите за текстообработка и електронни таблици - Writer и Calc работят повече от добре.

Ashampoo Burning Studio Free - за мен повече от добра записваща (CD, DVD и т.н) програма.
За разлика от NERO е безплатна и не се инсталира с още 10 сървиза, които да товарят компютъра безсмислено.
Има всички необходими опции за запис, презапис и т.н. на оптични носители (дискове).

Аз бих добавил като добра програма за запис на дискове и XP Burner - http://cdburnerxp.se/en/download.

GIMP или Picassa - Гимп е по-мощен от Фотошоп (за сметка на по-не традиционния интерфейс), има всички опции за (дори) професионална обработка на изображения (снимки) и български интерфейс, с разликата, че е безплатен и свободен за изтегляне (и е мултиплатформен).
Пикасата е по-подходяща за бързи и леки корекции на снимки и изображения. Лека и бърза е едно идеално решение.
Аз лично предпочитам ГИМП, но на мен често ми се случва да работя с графика.

Аз също смятам, че GIMP има доста добри възможности за безплатна програма. Аз обаче бих добавил и още една програма за обработка на изображения с доста впечатляващи възможности - Photoscape http://www.photoscape.org/ps/main/download.php.

И разбира се: задължително началната страница за всички браузъри: СТАРТОВА СТРАНИЦА

Тази начална страница е добра, но аз по-скоро бих предложил за начална страница за търсене на сайтове Google - http://www.google.bg. Това е търсачката, която реално всеки знае и почти всеки използва, като тя има възможност за търсене и на изображения, както и на резултати в даден сайт или по даден период от време.
Последно промяна от 65536 на 29 Окт 2012, 09:48, променено общо 4 пъти.
65536
Мнения: 21
Регистриран на: 26 Май 2012, 17:44
Местоположение: гр. София
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от 65536 »

Тъй като по неизвестни причини форумът не ми дава да пусна мнение с повече от 5 URL адреса (не знам защо така, след като първия пост на администратора има над 10 URL линка към външни сайтове) :?, в това мнение ще пусна и моите предложения за полезни сайтове и програми: :)

LeoCAD http://code.google.com/p/leocad/downloads/list - програма за изграждане на виртуални LEGO модели, върви добре дори на компютри с недотам мощни видеокарти;
Lego Digital Designer http://ldd.lego.com/en-us/download/ - още една програма за виртуално ЛЕГО. Тази е от едноименната компания, произвеждаща и оригиналните ЛЕГО тухлички. Да отбележа, че за разлика от LeoCAD, за работата на Lego Digital Designer е необходима по-мощна видеокарта;
StrongDC++ http://strongdc.sourceforge.net/download.php?lang=eng - добра програма за теглене от P2P мрежи и хъбове. Минусът и е, че при теглене на големи файлове понякога харддиска се натоварва доста на моменти, но иначе програмата е доста по-стабилна от познатата DC++, която понякога дава програмна грешка;
dafont.com, fonts2u.com и fontspace.com - сайтове с безброй безплатни шрифтове във всеки от тях;
АБВ Поща http://www.abv.bg/ - добър сайт за електронна поща, осигуряващ и услуга онлайн съхранение на файлове dox.bg с размер до 50 MB, и общ обем на съхранение 3GB;
Wikipedia http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0% ... 1%86%D0%B0 - световната безплатна енциклопедия, в която всеки може да редактира статиите и да ги допълва.
Последно промяна от 65536 на 26 Ное 2012, 19:29, променено общо 1 път.
Аватар
admin
Мнения: 61
Регистриран на: 01 Яну 2012, 15:26
skype: sofiacomputers-lagera
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от admin »

:)
Радвам се, че споделяте и вашите мнения и предпочитания - всеки има негови виждания и вкус, полезно е да обменяме личен опит и съвети - форума е затова.

Ограничението за линкове беше сложено преди 2 седмици, което би отговорило на по-горния въпрос.

Идеята на темата е да обменяме опит и впечатления от програми, линковете също са добра идея, но мисля, че е най-добре да отидат в тяхна тема в Web Design и Уеб програмиране.
(знам, че аз започнах, но не съобразих, че е добре да си пускаме и полезни линкове - поправено вече :
Web Design и Уеб програмиране -> Полезни линкове :)
Аз лично мога да изтъкна много недостатъци на АБВ пощата спрямо GMail например, но пак казвам - въпрос на вкус - да обсъждаме в другата тема.

65536 - полезен пост :) :yes:
dj_alex
Мнения: 10
Регистриран на: 27 Окт 2012, 17:53
skype: DJ_ALEX...
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от dj_alex »

има ли Skype за nokia 7230
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Линкове към полезни програми и приложения

Мнение от Gravedigger »

За Java телефоните имаше начин за инсталиране на скайп чрез фринг мисля че беше,не съм много сигурен как точно ставаше.За да не те обърквам повече е по-добре да търсиш инфо из гугъл.Сега трябва да се приготвям за работа и нямам време да ровя из нета.Всъщност набързо набарах нещо из нета.Виж какво ми прошепна чичко Гугъл в ухото http://mobile-mania.org/download.php?view.1436" onclick="window.open(this.href);return false; . Виж какво пише и тук http://gsminfinity.com/index.php?topic=124.0" onclick="window.open(this.href);return false;
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Публикувай отговор

Обратно към “Софтуер”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост