Съвет за нов компютър.

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

Публикувай отговор
Аватар
admin
Мнения: 61
Регистриран на: 01 Яну 2012, 15:26
skype: sofiacomputers-lagera
Местоположение: София
Обратна връзка:

Съвет за нов компютър.

Мнение от admin »

Попитайте, за да Ви отговорим .
Дайте помощ на други, които тепърва ще си сглобяват нова ( или на старо ) машина.
Кажете мнението си за избор на компоненти - подхождат ли си или има по-добър избор?
vascone
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от vascone »

Здравейте!
Засега съм се спрял на:
Дънна платка : GIGABYTE s.775 GA-G41MT-S2PT
Процесор : Intel s.775 CORE DUO E5700 3GHz 800 2MB
Памет : A-DATA 4 GB = KIT 2X2GB DDR3 1333
Захранване : FORTRON HEXA 400 400W (Koe в случая е по-важно ватовете или марката, ако трябва да правя компромис с едното . Колко вата ми стигат за подобна конфигурация?
Имам едно евтино Golden Field 460W - използвано по малко от година. Дали да не го оставя?)

Правилно ли съм избрал компонентите?
Има ли нещо по-добро за подобна сума пари?
Вариант на AMD не е ли по добър и за евентуален ьпгрейд?

Обемен ми е въпроса :) ,защото не разбирам от хардуер, но смятам, че отговора ще е полезен за много хора, които искат да си сглобят компютър за около 400 лв.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Въпросът ти е съвсем на място :)

Само да довърша в офиса, и ще ти отговоря.

А, и добре дошъл във форума :)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

vascone написа:Здравейте!
Засега съм се спрял на:
Дънна платка : GIGABYTE s.775 GA-G41MT-S2PT
Процесор : Intel s.775 CORE DUO E5700 3GHz 800 2MB
Памет : A-DATA 4 GB = KIT 2X2GB DDR3 1333
Захранване : FORTRON HEXA 400 400W (Koe в случая е по-важно ватовете или марката, ако трябва да правя компромис с едното . Колко вата ми стигат за подобна конфигурация?
Имам едно евтино Golden Field 460W - използвано по малко от година. Дали да не го оставя?)

Правилно ли съм избрал компонентите?
Има ли нещо по-добро за подобна сума пари?
Вариант на AMD не е ли по добър и за евентуален ьпгрейд?

Обемен ми е въпроса :) ,защото не разбирам от хардуер, но смятам, че отговора ще е полезен за много хора, които искат да си сглобят компютър за около 400 лв.
Така :)
1. Няма как всеки да разбира от всичко и това е повече от нормално, аз например вероятно съм съвсем бос в областта в която работиш ти , та, затова сме тук за да отговаряме и помагаме с избора. ( позволявам си "ти", за да е по-свойски, прости за което :) ).

2. Относно конфигурацията :
Избора ти е правилен, подбора е добър.
Захранването което имаш НЕ налага закупуването на ново ( още повече ако не слагаш външно видео ), така че, на този етап няма смисъл.

3. Въпроса ти за АМД базирана система е повече от резонен : в момента Интел и АМД в класа около 100-ина - 120 лв. за процесор за почти 1:1, с разликата, че дъно на АМ3 за същите пари, ще е с по-хубав чипсет ( nVidia ), а това има много голямо значение за бързодействието на цялата система.
Личен опит : Нито Интел, нито Ати могат да постигнат производителността на нВидиа чипсетите ( да не се бърка с видео-карти, където лев за лев, Ати размазва нВидия, за качество на картината не говоря :) ).

3.1 На АМ3 дъно, в последствие можеш да сложиш от новите 4-ядрени процесори на АМД, които за цена около 230-240 ( към момента ) лв., са около 30% по-бързи от Q9550 ( примерно ), който е един от последните излязли 4-ядрени на 775 и с цена над 500лв. ;) (личен опит).

4. Паметта е ОК, не е необходима повече, освен ако не се занимаваш с инженерни и специфични приложения, Уиндоус-а ( ако ще бъде Уин ) - задължително 32-битов ( 64-битовите Уин, са бела в момента - фрашкани са с бъгове, мислят, замислят се - Сенд, дон'т сенд :mrgreen: :D - абе има какво да се желае още ), който 32-битов Уин не може да работи с повече от 4Г РАМ.

За видео-карта, не си споменал, но ако няма да ползваш сериозно 3Д, тази на дъното е повече от прилична.

Та :
Процесор : 100-130 ( равни са, за равни суми в този клас );
Дъно - 75-90лв.
Памет : 2х2 - 45-50лв.

Има няма 250лв. и си с много прилична машинка .
( захранване към момента няма смисъл да купуваш ).

Ако решиш да отидеш на 4-1дрен - около 100-ина лв. отгоре :)

Поздрави и питай ако нещо съм пропуснал :)
vascone
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от vascone »

Благодаря ти много за бързият отговор :)

Първоначално се бях спрял на това:
1.Дънна платка : GIGABYTE s.AM3-AM3+ GA-M68MT-S2P
2.Процесор : AMD s.AM3 ATHLON II X2 250 TRAY
3.Памет : A-DATA 4 GB = KIT 2X2GB DDR3 1333
(марката не ми е от такова значение , но нарочно съм посочил kit 2X2GB, защото съм чувал, че ще работи по добре отколкото 1X4GB )
До тук 255 лв. с ДДС
4.Един хард за около 160лв в последствие (от SEAGATE съм с много добри впечатления ) - Не ми е спешен.
5. DVD, кутия и (както каза) захранване няма да купувам.

Видео карта не смятам да взимам скоро.
Прилична машина ще ми излезе около 255 лв + 160 лв = 415 лв

В един сервиз ме убеждаваха,че интел базираните системи са работели много "по-нормално" и това ме обърка малко.
Мислиш ли , че последната конфигурация е добра или има нещо което не съм съобразил.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Единствения недостатък е само и единствено 10-12-те лева, които си пропуснал за охладител :)
Гигабит снижиха малко качеството през последните 3-4 години, за сметка на Асрок, които го качиха откакто Асус ги взе, но пък Гигабит-а има 36м. гаранция :)

Кит-а работи по-добре основно затади това, че се "хваща" Dual Channel 128 bit ( когато е сама плочка канала е сингъл ), но реално няма разлика ( поне аз никога не мога да видя ).
Както и да е, 2х2 е по-добрия избор :)

Иначе - комплекта : дъно + процесор ( трей ) + памет към момента е на цена 226лв. :) ( около 30лв. имаш да мислиш къде и дали да ги приложиш ).

4. Сигейт са много добри наистина.
Предпочитах Хитачи само поради факта, че техните в по-голяма степен са безшумни , но откакто WD купи Хитачи - минавам и аз на Сигейт ( ако от тук натам трябва да купувам ).

В този сервиз, който са ти казвали подобни глупости явно имат време да четат повече по форумите(платени ревюта на Интел, например ), и по-малко да се упражняват .

За последните 2 месеца в личната машина ми бяха както X6800 ( цена ) , 2 Атлона ( не ме питай какво беше да сменям платформи всяка седмица, само и само да видя кое какво може ), 2 Фенома ( единия отключен ), Q9550 ( цена - най ниска към момента за БГ ).

Не броим 5-6 компа които на ден ми минават в работата за инсталации и т.н..

Еми в нас остана АМД-то , а тия в другия сервиз да си останат със здраве.

Последно : ако имах бюджет ~ 400лв., точно това ( вместо Гигабита , Асрок де ) бих взел за себе си :)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

ПП1 : Цените са малко по-ниски, в сайта не смогваме да обновим 9к+ продута ежедневно.
ПП2 : Х6800 е в служебната машина поради сантиментална и колекционерска (ES) стойност ( в момента ).
vascone
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Яну 2012, 15:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от vascone »

Благодаря ти много за изчерпателният отговор.
Сигурен съм, че ще улесним и много хора които го прочетат.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Вярвам в това :)

Ако изникне друг въпрос, знаеш къде да го зададеш :)
WhitePower
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от WhitePower »

Здравейте, не разбирам много от компютри затова искам да ви попитам за този компютър, който открих преди няколко дена в нета -

Дънна платка ASRock G41M-VS3 BULK
Процесор Intel Dual-Core E3400 2.60 GHz BOX
Оперативна памет Kingston 1GB DDR3 1333
Твърд диск Seagate Barracuda 500GB 7200 16MB SATA 3
Компютърна кутия Neotech 2152
Широкоекранен монитор BenQ G2025HDA
Клавиатура + Мишка Genius SlimStar i820

върви с някаква клавиатура, мишка и монитор. Цената му е 612лв. Заслужава ли си и ще ми тръгват ли игрите с изисквания Intel Pentium 4 и тези с AMD процесори май бяха?! Благодаря предварително ! :)
WhitePower
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Фев 2012, 18:15
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от WhitePower »

хах сега след като го спомена.. :D а ще кажеж ли някои хубав процесор на който ще ми тръгват игри, защото аз главно заради това искам да си взема нов компютър :) :)
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост