Съвет за нов МОНИТОР

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

mitko3005
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Сеп 2015, 09:19
Обратна връзка:

Съвет за нов МОНИТОР

Мнение от mitko3005 »

Здравейте,ще си взимам нов монитор (за игри предимно),но разбирам съвсем малко-че матрицата трябва да е ips и че времети за реакция трябва да е до 5ms.Разполагам с 300 , 300 и нещо лева,ще се радвам да ми помогнете,защото нензам много къде да търся.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов МОНИТОР

Мнение от ddragon »

Здравей и добре дошъл :)

IPS матриците са по-добри основно ако се занимаваш с предпечат и дизайн, който ще се отпечатва на хартия.
Колкото и да са бързи, не могат да достигнат (все още) бързината на NT матриците.

Ако компютъра е за игри (респективно - монитора ще се ползва за гейминг), по-добре е да се спреш на NT матрица, не задължително на IPS. Ако виждаш син сайт и искаш да го отпвечаташ на принтер, синьото показано от IPS матрица ще е най-близко до в последствие отпечатаното, ако искаш да обработваш снимки за да ги отпечатваш - IPS матрицата е задължителна, но ако ще играеш на игри - NT е твоя монитор (към момента) ако ще се купува монитор в ниския или среден ценови клас (много скъпите монитори с IPS матрици са напълно боеспособни да се справят и с игрите, но в ниския клас не е точно така).

Разликата им (основната и казано на обикновен език) се състои в показването на цветовете.
Например този сайт ще изглежда в различен нюанс синьо(на някои лаптопски матрици с лампови подсветки дори лилаво) ако го гледаш през NT или IPS матрица, ако се гледа от матрица с LED или лампова подсветка и т.н.

Друг много важен фактор - каква ти е видео картата (към основния въпрос - за какво ще се ползва монитора основно?), ако е в средния клас видео карти - бягай от високите резолюции в игрите.

Да кажем - видео карта в средния клас при еднакви условия (настройки в 3D игра) на средна резолюция 1600х900 ще вади точно 2 пъти повече кадри отколкото ако се изправи пред 2560х1080/1920 - т.е. : дай насока: какъв ти е компа, за какво ще си ползваш монитора и дали компа ще се ъпгрейдва близките 2-3 години.

После ще му мислим с предложенията :)
mitko3005
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Сеп 2015, 09:19
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов МОНИТОР

Мнение от mitko3005 »

Ами,конфигурацията е следната-процесор-intel core i5;videokarta-GeForce GTX 960 4GB GDDR5 128bit;Ram 8GB.Спрях се на този монитор http://www.technomarket.bg/products/091 ... 4d390hl-en" onclick="window.open(this.href);return false; мисля че си заслужава,но не съм сигурен дали 5ms като време за реакция е добре,така че това ми е основният въпрос.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов МОНИТОР

Мнение от ddragon »

Монитора е приличен, само гледай да не е от Техно***** че опре ли до гаранция си дотам.
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост