КОНФИГУРАЦИЯ ЗА ИГРИ

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

mitko3005
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Сеп 2015, 09:19
Обратна връзка:

КОНФИГУРАЦИЯ ЗА ИГРИ

Мнение от mitko3005 »

Здравейте,знам че темата може да се дублира (и съжалявам за което),но ще си купувам нов компютър за игри (Skydrift;Smight;league of legends;Team Fortres;Nosgoth...)до 1200лв без монитор и кутия.Повечето неща съм ги избрал-intel core i5;Nvidia Geforce;Ram 8GB;hard-1TB.Въпросите ми са няколко- 1.колко мощно захранване трябва да взема и колко ще струва? 2.Относно дъното,за такава конфигурация колко пари трябва да му отделя? 3.За видеокартата дали 300лв ще стигнат и 1 или 2гб да баде? 4.За хард диска 100 лева ще стигнат,обаче скоростта дали ще му е добра?
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: КОНФИГУРАЦИЯ ЗА ИГРИ

Мнение от ddragon »

Здравей и добре дошъл :)

Първо: какъв процесор си харесал като модел?
1. Захранването се определя от мощността на процесора и видеокартата основно, няма как да отговорим преди да знаем какви си си избрал.
2.Чипсета на дънната платка в не малка степен определя производителността на цялата система / компютър, затова е добре да не избираш най-евтиното дъно, но за да препоръчаме каквото и да било трябва да знаем поне сокета на процесора (и5 има на 1155, 1150 и 1151)
3. За 300 лв. се взима добро Ати или прилична нВидиа, повече от 1ГБ трябват ако ползваш няколко монитора на високи резолюции.
4. Почти всички дискове са еднакво бързи, стига да са поне на 7200 оборота, в последствие (по-натам да речем, когато събереш още малко парички) винаги може да си закупиш допълнително SSD на което да сложиш операционната система и машината да стане още по-бърза.

Иначе като цяло за 1200лв. се прави съвсем прилична конфигурация за игри (ако е без ссд диск) :)
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост