Лаптопът ми се рестартира внезапно на всеки 12 мин.

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

Aspi
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Фев 2015, 17:14
Обратна връзка:

Лаптопът ми се рестартира внезапно на всеки 12 мин.

Мнение от Aspi »

Здравейте,

Не знаех къде да пусна темата, понеже не мога да определя дали проблемът е хардуерен или софтуерен.

Лаптопът е Toshiba Satellite A300 - 1EI

Intel® Centrino® 2 Processor Technology featuring Intel® Core™2 Duo processor P8400, Intel® PM45 Express chipset and Intel® WiFi Link 5100
Hard disk 320 GB
3,072 (2,048 + 1,024) MB, DDR2 RAM (800 MHz)
ATI Mobility Radeon™ HD 3470 supporting HyperMemory™ technology

От няколко месеца лаптопа започна да се рестартира сам на всеки 12 минути, единствено когато пусна WMP (Windows media player) не се рестартира и работи нормално, затова реших да го преисталирам с Windows 7 Ultimate, но още щом форматирах хард диска и започнах новата инсталация след 12 мин се рестартираше. Почистих лаптопа добре (извадих вентилатора, в който имасхе голямо парче буклук), но това не помогна. Извадих хард диска и го поставих на друг лаптоп Toshiba за да инсталирам новата версия на Windows като същевременно поставих хард диска от другия лаптоп на моя за да видя дали ще реши проблема, но с другия хард диск правеше същото. След преинсталацията и инсталиране на дривери от официалния сайт на Toshiba се появи нов проблем, лаптопа започна да фрийзва (забива без да показва някакви цветове, стой на последното нещо което съм правил), деинсталирах видео драйвера, но проблем си остана, просто започна да забива през по дълъг период. Ползвах програмата MEMTEST86+ за да установя дали има дефектирала RAM памет, но програмата не откри никакви грешки. Странното е че теста вървя 12 часа през които лаптопа не заби нито фрийзна. Когато пусна лаптопа под SAFE mode лаптопа работи без проблем.

Ако някой е имал подобен проблем или се сеща за още нещо, което може да бъде проверено, моля да сподели.

Благодаря предварително за отделеното време.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Лаптопът ми се рестартира внезапно на всеки 12 мин.

Мнение от Powerplay »

Пробвай да тестваш диска със hiren boot cd - бая програмки за тестове има вътре :)

По това , което казваш може да е от диска - трябва да се тества.
Пробвай да пуснеш и тест на процесора пак със hiren boot cd.
Виж какви са температурите на чиповете - може да прегрява.Впрочем , когато го почисти от прах смени ли пастите ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Aspi
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Фев 2015, 17:14
Обратна връзка:

Re: Лаптопът ми се рестартира внезапно на всеки 12 мин.

Мнение от Aspi »

Здравей Powerplay,

Не съм сменял пастите, понеже не ми изглеждаха втвърдени (мое мнение), температурите ги наблюдавам с FAN SPEED и са в рамките на нормалните не повече от 50С. Ще пробвам с програмата, която ми казваш, но така или иначе бях сложил друг хард диск и лаптопа пак се рестартираше. Ще напиша резултатите след тестовете. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост