Съвет за нов компютър.

Форум за всички питания и отговори, които не попадат в по-горните форуми.
Въпросите "Ще ми тръгне ли играта" и от сорта, както и техните отговори ще намерите тук.

Модератори: admin, Powerplay, ddragon

Публикувай отговор
Dolphin
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Ное 2016, 20:09
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Dolphin »

Здравейте!
Засега съм се спрял на:
Дънна платка: ASROCK 980DE3/U3S3
Процесор: AMD X6 FX-6300
Захранване: Be Quiet System Power B8 550W (BN259) или Raidmax RX-500XT (Моля едно мнение кое е по-добро)
Видео карта: PowerColor Red Dragon Radeon RX 460 4GB GDDR5
SSD: 480GB SATA ADATA Premier SP550
Кутия: RAIDMAX VORTEX V3 Black
RAM: 2x4GB DDR3 1600MHz Kingston HyperX FURY Black

Правилно ли съм избрал компонентите?
Има ли нещо по-добро за подобна сума пари?

Благодаря предварително. :) :)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Здравей и добре дошъл :)

Конфигурацията е добре подбрана и балансирана , в тези ценови диапазони мисля че е добро решение.
Между 2те захранвания определено BeQuiet е по-доброто решение.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

И 2те конфигурации са бюджетни и (според мен) безсмислени, едно че не е необходимо да пише Lenovo или HP за да са 100лв нагоре спрямо сглобена конфигурация, 2-ро че т.нар маркови компютри не се знае нито чипсет, нито варианти за последващ ъпгрейд.
Vezny
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Май 2017, 21:10
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Vezny »

Здравейте.Какво е мнението ви за следната конфигурация.MB-ASUS PRIME B250-PLUS. CPU Intel Core I3-7100 3.9GHz. RAM Corsair RED DDR4 2400MHz.KIT 2x4GB. VIDEO ASUS GT 1030-SL2G BRK.SSD Intel 120 GB. Имам Кутия CM N400 и Захранване CM Silent Pro 500W.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Бюджетна машина, за по-леки игри на средни настройки става.
Mell
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2017, 18:04
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от Mell »

Привет! :)

Имам нужда от помощ, надявам се въпросът да не ви се стори много глупав.

Трябва да купя настолен компютър, ще се използва от родителите ми главно за браузване, работа с документи и за филми и музика отвреме навреме. По-тежки програми няма да бъдат използвани макар че може да инсталирам PS, Corel, Illustrator, ако се наложи да работя на него като наминавам (т.е. това е optional). Игри и пр. няма да има.

Ще заделим бюджет около 500 лв., който ми се струва достатъчен за предназначението на компютъра, но в зависимост от машинката може и повече.

ОС най-вероятно Win 10, но най-малко Win 8.

Порових се в интернет, но не мога да стигна до конркетно решение и реших да се допитам до вас.

Освен нови варианти гледах някакви втора ръка, ще споделя няколко линка (надявам се да не е проблем) и ако някой има опит ще се радвам да сподели какво мисли:

1
2
***
3
4
и подобни.

Бих се радвала да споделите всякакви варианти (стари, нови), както и конкретни препоръки относно спецификации.

Благодаря!
verter
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Мар 2018, 10:48
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от verter »

Здравейте, моля за съвет за покупка на нова конфигурация.

В момента ползвам старо настолно PC с WIN 7 и 3.0Ghz двуядрен процесор на AMD, 4GB RAM, VGA Ati Radeon HD5600 1GB и хард 2GB, записвачка и тих вентилатор на кутията.

Компютърът основно се използва за графична и видео обработка, по-конкретно за обработка на много снимков материал с програми като Photoshop/Lightroom и Sony Vegas. Сторидж на много файлове. Игри нови не играя, но от старите обичам Battlefield 1942 в мрежа или някоя от по-новите версии, но това рядко.

Разгледах какво се предлага от Sofia computers и възнамерявам да обновя машината си, тъй като се усеща , че работи тежко, независимо от прясна преинсталация. Бавно обработва множество файлове и трудно поддържа няколко отворени приложения. Единият ми хард е 1.5TB Samsung SATA 7200, който също работи тежко, но така или иначе е само за съхранение на файлове.

Нужда я се от по-бърза конфигурация. Моля да препоръчате нещо с 4-6 ядрен процесор, 8GB Ram, по-добра видео карта от моята без нужда да покрива най-тежките и нови игри, SSD системен хард, middle кутия с тих вентилатор и подходящо захранване. Бюджет 800-1200лв
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвет за нов компютър.

Мнение от ddragon »

Привет, и добре дошъл :)

Съвета ми е да се обновят дъно , процесор и памет, като се добави ssd диск, като в последствие, да се прецени има ли нужда и от по-мощна видео карта.
Въпреки това, ще посочим цяла компютърна конфигурация, която за бюджета си е повече от прилична: http://sofiacomputers.net/kompyutri-kompurtarni-konfiguracii-ceni.php?id=2505 - бюджета е малко надскочен, но ако използваме твоя диск вместо този в конфигурацията мисля , че влизаме в цена.
Публикувай отговор

Обратно към “Общи хардуерни въпроси”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост