Рутери и подслушване

Въпроси и дискусии относно мрежите и мрежовите устройства и компоненти - кабели, рутери, суичове и др.

Модератори: admin, Powerplay

nikitom1975
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2013, 12:58
Обратна връзка:

Рутери и подслушване

Мнение от nikitom1975 »

Здравейте,


Извинявам се ако темата вече е била разглеждана, но не съм голям разбирач ...

Случаят е следния.Няколко човека сме свързани през един рутер - тп линк, булсатком е нета.Всички сме през кабел.Рутера не е в мен а в друг човек от мрежата.Това което ме интересува е дали този в който е рутера може да ме подслушва.Интересува ме дали може :

1) Да ми влезе в компа
2) Да ме види в кои сайтове съм влизал, както и да ми гледа пароли и тн..., когато сайта няма ссл
3) Да ме види в кои сайтове съм влизал, както и да ми гледа пароли и тн..., когато сайта има ссл

Този тип рутери имат ли нещо като логове за тази работа?Аз има ли начин да разбера ако се е пробвал да направи такова нещо?

Има ли какво да направя ако искам да не ме гледа?Някакъв софтуер?Аз ползвам HMA, но за други цели?Този софтуер би ли ми помогнал и за това?

Моля ви обяснете ми с малко по простички думи.Все пак не съм компютърен специалист.

Благодаря предварително.
aaster23
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Мар 2013, 14:20
skype: first_banned
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от aaster23 »

1) Може но ако му разрешиш чрез Firewall
2) Не!
3) Не!
Този тип рутери имат ли нещо като логове за тази работа?Аз има ли начин да разбера ако се е пробвал да направи такова нещо? - Не!
Може само да ти се види в кой/и сайт/ове си в момента, но не е много лесно и трябва да имат пряка връзка с рутера (кабел).
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от Powerplay »

aaster23 написа:1) Може но ако му разрешиш чрез Firewall
2) Не!
3) Не!
Този тип рутери имат ли нещо като логове за тази работа?Аз има ли начин да разбера ако се е пробвал да направи такова нещо? - Не!
Може само да ти се види в кой/и сайт/ове си в момента, но не е много лесно и трябва да имат пряка връзка с рутера (кабел).
Първо да кажа , че колегата не е посочил точният модел на рутера ...и няма как да аргументираш всичко това ...
По магазините има такива рутери на "тп-линк" , че щи изровя всичко от компютъра за броени секунди....и няма да разбереш .. (стига да е спрян лог-ът) :D


Nikitom1975 : 1) Да ми влезе в компа
2) Да ме види в кои сайтове съм влизал, както и да ми гледа пароли и тн..., когато сайта няма ссл
3) Да ме види в кои сайтове съм влизал, както и да ми гледа пароли и тн..., когато сайта има ссл

Ако кажеш точният модел на рутера ще ти кажа всичко това с прецизна точност.

И какво разбираш под влезе в компа .. ?
Защото някой рутери предоставят услугата RDC , с която може дати зяпа десктопа само ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
nikitom1975
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2013, 12:58
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от nikitom1975 »

Благодаря за отговора.Модела на рутера е : TL-WR740N

Плозвам и VPN HMA?
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от Powerplay »

Нищо не може да направи с тоя рутер.
Не се притеснявай не може да ти навреди :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
aaster23
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Мар 2013, 14:20
skype: first_banned
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от aaster23 »

Powerplay написа:Нищо не може да направи с тоя рутер.
Не се притеснявай не може да ти навреди :)
Каквото казах и аз :D :D
nikitom1975
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2013, 12:58
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от nikitom1975 »

Какво значи нищо да не може да направи?Не може да ме подслушва или не може да ми влезе в компа?Това са различни неща.
nikitom1975
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Апр 2013, 12:58
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от nikitom1975 »

И още нещо да питам?Има ли смисъл да ползвам VPN?Аз ползвам VPN HMA?Какво мислите за него?
aaster23
Мнения: 31
Регистриран на: 09 Мар 2013, 14:20
skype: first_banned
Обратна връзка:

Re: Рутери и подслушване

Мнение от aaster23 »

nikitom1975 написа:Какво значи нищо да не може да направи?Не може да ме подслушва или не може да ми влезе в компа?Това са различни неща.
В машината ти може да влезе човек на когото си разрешил достъп члез Firewall и трябва да е свързан пряко с рутера!
Публикувай отговор

Обратно към “Рутери и мрежа”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост