Проблем с РАМ памет!

Паметите и всичко за тях - скорост, тайминги производителност.
Очакваме вашите мнения, коментари и впечатления.
ВЪпросите за паметта в компютъра се задават тук.

Модератори: admin, Powerplay

oskinsa
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Мар 2014, 21:42
Обратна връзка:

Проблем с РАМ памет!

Мнение от oskinsa »

Здравейте всички.Дирекно към въпроса,преди 2 дена си взех една рам плочка ДДР 2 667мх.същата като за моето дъно и си я закачих на 4-тия слот който ми е единствено свободен.Не тръгва!Черен екран 4-5 пилкания от дъното и това е!иначе махна ли я работи машината???Четох наляво и надясно из нета за този проблем някои пишат че това може да е от настойки на БИОСА!Влизам да се пробвам да настроя двойния канал на рам паммета и ко да видя БИОСА ми е на немиски!Незнам и как да си го прехварля на ЕНГ?Общо взето пълен кошмар!Дано някой има идея как да се справа с този проблем.

П.С.
Пращам снимка на дъното ми http://prikachi.com/images/562/7132562t.png
Както и от къде си поръчах паметта зада добиете някаква представа! :)
http://prodavalnik.com/ram-pamet-atp-2g ... -i41708081" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с РАМ памет!

Мнение от Powerplay »

Здравей ,
към въпроса :
Биоса му лоадни дифлот настройки и би трябвало да се смени езика.
Пробвай да махнеш другите 3 плочки и да поставиш само тази (проблемната) на 1-ви слот.

Тези пиукания означават , че рамта и дъното не се харесват - провери да няма нещо прах по слота - почисти пинчетата на рамтта със лист хартия.: взимаш малко парче лист размер 5 на 5 примерно прегъваш го на две и внимателно без много натиск го плъзгаш по пиновете на рам паметта (трябва да излезе една неприятна чернилка)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “РАМ памет”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост