Колко RAM памет може да носи дъното на моят компютър???

Паметите и всичко за тях - скорост, тайминги производителност.
Очакваме вашите мнения, коментари и впечатления.
ВЪпросите за паметта в компютъра се задават тук.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
jordanoff83
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2012, 19:52
Обратна връзка:

Колко RAM памет може да носи дъното на моят компютър???

Мнение от jordanoff83 »

Пред мен стои следният въпрос: Компютърът ми е IBM Think Centre с дънна платка 8183 VRF и искам да ъпгрейдна RAM паметта с определена цел до 4GB, които до днес смятах, че може да носи, според резултатите от Everest и SiSoftwareSandra, даже смятах да си купя от вашия сайт 2х2GB Kit - http://sofiacomputers.net/ram-pamet-cen ... hp?id=6625, понеже дъното е с два слота за RAM. Днес обаче порових тук-там и попаднах на това: http://www.memorystock.com/IBMThinkCentreS508183.html и даже се възползвах от възможността за онлайн консултация и човекът отсреща ме увери, че по спецификация дъното ми носи максимум 2GB RAM, което се оказва проблем - от една страна вероятният ъпгрейд ще е наполовина от желаното, ако се окаже истина, и от друга, ако си купя 2х2GB може да се окаже, че изобщо не мога да ги използвам, тъй като според сайта и оператора максимумът на слот е 1 GB, т.е. даже и едната от двете "пръчки" няма да мога да ползвам.
Та въпросът ми е дали някой, компетентен по въпроса, може да ми даде някаква яснота относно проблема, а аз все пак се надявам Everest да не греши, но кой знае? П.С.:Ако някой иска, мога да му пратя отчета от Everest.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Колко RAM памет може да носи дъното на моят компютър???

Мнение от ddragon »

Здравей, и добре дошъл във форума :)

Ако ( 99% ) компютърът ти е с това дъно : http://support.lenovo.com/en_US/detail. ... MIGR-51266" onclick="window.open(this.href);return false; , ще трябва да те разочаровам - дъното е с памет ДДР1, а 2ГБ ДДР1 плочка е такава рядкост ( аз лично не съм виждал на живо ), че цената им е колкото нова машина с 4ГБ РАМ и 2-ядрен процесор :confused: .

Дори да можеш ( в което се съмнявам ) да намериш 2х2 ДДР1, ти предлагам първо да тестваш, след което да платиш - дъната ( БИОС-ите ) на марковите машини са силно орязани от към възможности за ъпгрейд ( явно някаква фирмена политика на Дел, ИБМ, НР и т.н. ).

Моя съвет е да помислиш за по-сериозен ъпгрейд - например ( ако кутията ти е от големите ) : към момента предлагаме 2-ядрен на 3.00ГХз + 4ГБ РАМ ддр3 + дъно ( всичко ново ) за 245лв.

Поздрави :)
Аватар
jordanoff83
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2012, 19:52
Обратна връзка:

Re: Колко RAM памет може да носи дъното на моят компютър???

Мнение от jordanoff83 »

Здравей и благодаря за отговора - дъното ми е като това в линка дето си го пуснал. И аз бях чувал, че 2ГБ РАМ плочка тип ДДР е изключителна рядкост :no: и даже силно се изненадах като попаднах на такъв комплект тук http://sofiacomputers.net/ram-pamet-cen ... hp?id=6625 ;) , който на всичкото отгоре е на цена приблизителна за две плочки по 1ГБ от същия вид :why: !?!?!?!? А пък и се оказа, че навсякъде пише, че дъното не поддържа 4ГБ РАМ и излиза безсмислено да пробвам, още повече, че съм в Пещера, не в София, и едва ли някой ще ми прати стоката ей-така за проба, пък чак тогава да плащам... :burp:
Ъпгрейда, който предлагаш звучи супер, но сега нямам повече от тия сто лева за целта, които бях приготвил за ония 4ГБ от сайта...така че вероятно е засега да си взема наистина 2х1ГБ и да видя доколко ще ми върши работа така :confused:
Явно съм си надценил машината, подведен от Everest :shy: :(
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Колко RAM памет може да носи дъното на моят компютър???

Мнение от ddragon »

:)

Посочения кит е само за определени дънни платки на НР и Компак :)
Цената е ниска, защото няма приложение - тя не става за други, освен определени мидали на HP, Compaq - съответно няма търсене = ниска цена .

Иначе - да, за сега няма смисъл от ъпгрейд.
Поздрави :)
Аватар
jordanoff83
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Май 2012, 19:52
Обратна връзка:

Re: Колко RAM памет може да носи дъното на моят компютър???

Мнение от jordanoff83 »

Благодаря за инфото! Явно ще сме на варианта 2х1ГБ ДДР. Според спецификациите http://support.lenovo.com/en_US/detail. ... MIGR-51266 на дъното, то поддържа РАМ на 333Мхц, дали ще работи ако му сложа 2х1ГБ ДДР на 400Мхц? Намерих си нова такава по 30 кинта плочката в един сайт и затова питам. По-изгодно не срещнах, а ДДР 333Мхц имат само еин брой, а знам, че не е добре да се смесват, та затова питам, евентуално ако не е проблем да си взема две еднакви на 400. Благодаря предварително:)
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Колко RAM памет може да носи дъното на моят компютър???

Мнение от ddragon »

Просто ако вземеш РАМ на 400, дъното ти ще я пусне на 333 - няма да имаш никакви проблеми :)
Иначе - ако "смесиш" 2 памети , те ще работят на честотата на по-бавната .
30 кинта за нова памет е перфектна цена - взимай смело :)
Публикувай отговор

Обратно към “РАМ памет”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост