захранване

Захранвания за компютър - кое е подходящо и кое какво може. Компютърни кутии - дискусии относно дизаин и характеристики.

Модератори: admin, Powerplay

Cyber
Мнения: 22
Регистриран на: 17 Апр 2012, 18:07
Обратна връзка:

захранване

Мнение от Cyber »

кажете как да натоваря захранване, тест с лампи на 12 волта надежден ли е и те трябва ли да имат съпротивления или нещо там може ли по някакъв начин да се натоварят всички напрежения даите малко повече инфо проблема е всеобщ миля и ще е полезен мерси предварително

ще помоля модераторите да го преместят че обарках темата ... :why:
No Mercy No Shame
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от ddragon »

Да, идеята ти не е лоша, но най-добре е да го натовариш по предназначение ( на машина ) :)
Cyber
Мнения: 22
Регистриран на: 17 Апр 2012, 18:07
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от Cyber »

проблемът е следният рестартира се пц то но не при определено натоварване а когато си иска и аз сложих ПСИ Дебугер пост карта но не отчита грешка на дуното и процесора видето и харда съм изключил защото го прави и без тях значи остава да има дефект в захранването което може при определено натоварване да се получава и да се реска коша нон стоп се едно неиска да запали и заради това направих едно устройтво с амперметар може да го кача тук и снимки натоварваш колкото си искаш и следиш ампеража дали пада може да е полезно за някой случаи но не е доизпипано иначе г/д сам решил проблема може и кондензатор да е на дъното нищо че е на една година
No Mercy No Shame
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от Powerplay »

По това , което казваш , че се рестартира постоянно без да има значение колко се е натоварило , остават следните вариянти :
1 Да ти дават на късо точно 2 определени кабела (на буксата която включваш към дъното , чрен и зелен"
2 Някой компонент да ти е заминал

Може да провериш как колко и кога се товари като вземеш едни ампер клещи и почваш кабел по кабел до като разбереш от къдет ти е проблема !
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Cyber
Мнения: 22
Регистриран на: 17 Апр 2012, 18:07
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от Cyber »

Все още не съм решил проблема с мистичния рестарт захранването го свалях и го натоварих над възможностите не е от него съмнявам се в дъното някой кондензатор но няма как да ги премеря само може да ги видя дали зареждат въпросът е че го прави без причина и без товар и с товар захранване ново съм сложил и пак и пак когато си иска за парви път ми се случва това ..
No Mercy No Shame
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от Powerplay »

Пробвай да махнеш всички компоненти , флопи,хард,цд,миши и т.н.
Ако пак ти направи проблем взимаш дъното и преглеждаш кондензаторите 1 по 1 даже може и да ги смениш те са стотинки.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Cyber
Мнения: 22
Регистриран на: 17 Апр 2012, 18:07
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от Cyber »

реших проблема
No Mercy No Shame
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от Powerplay »

Cyber написа:реших проблема
Би ли споделил как за да може темата ти да бъде полезна , за бъдещи подобни проблеми !
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Cyber
Мнения: 22
Регистриран на: 17 Апр 2012, 18:07
Обратна връзка:

Re: захранване

Мнение от Cyber »

ем полезна е.. "насоките каде да таря" оказа че проблемите са били 2 аз тарся 1. Захранването и дъното първия слот кат има рам на него и рестартира но не всеки пат а иначе се оказа че и старото захранване е имало дефект и ме е подведе защото реших е проблема не е в него общо зето вече като имам такъв проблем слагам ново захранване и търса проблема натам по едно време си помислих че може да е от кабелите някой кабел случвало ми се е с Иде кабел да прави проблеми но се оказа че аз съм се подвел .... epic fail
No Mercy No Shame
Публикувай отговор

Обратно към “Компютърни кутии и Захранващи блокове”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост