Захранващ блок

Захранвания за компютър - кое е подходящо и кое какво може. Компютърни кутии - дискусии относно дизаин и характеристики.

Модератори: admin, Powerplay

venkabg
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2013, 19:27
Обратна връзка:

Захранващ блок

Мнение от venkabg »

Имам един стар компютър. Извадих му захранването преди години. Имам идеа да ползвам напреженията за проверка на крушки, двигателчета. Намерих свободно време и свързах захранването към контакта. Включих го от копчето и не показва никакво напрежение на изхода. Изключих го от копчето и го включих. Мултицета показа 5 волта напрежение, но то почна да спада и стигна до 0. При повторно включване пак същия резултат. Свалих бушона на входа, но е здрав. Може би някакво мостче се прави на изхода. Аз мисля,че може да е ключето, ама де да знам. Ако някой знае какъв е проблема, да каже. Благодаря ви предварително! :lol:
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от Powerplay »

Когато няма консумация , напрежението пада с цел , пестене на енергия.Захранването работи перфектно , не притеснявай :)
За да работи нормално захранването без да в включено в дънната платка е нужно да се направят някои корекции , които са елементарни на пръв поглед :)
Ако си заинтересован пиши в темата , модела на захранването , 20 или 24 пиново , и ще ти обесня как да го направиш.

Ти колко волта искаш да изкараш от това захранване ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
venkabg
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2013, 19:27
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от venkabg »

Колега, благодаря за отговора. Бях се притеснил. Изкам да изкарам 5 и 12волта. Незнам колко пина е защото брат ми беше взел капака да прави нещо, а той е с табелата. Излизат по спомен 3 куплунга. 1 с по-малко сечение, а 2 е с по дебели проводници. А третият е с много тънки кабели. Как да го преправя?
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от Powerplay »

За да се държат напреженията стабилни трябва да направим един мост , който да кара захранването , че компютъра е пуснат , тоест се едно си работи с компютър.
Тези два кабела ги свързваш и ще заработи като хората.Дванадесет волта не мога да кажа къде да търсиш , докато не разбера какво е захранването ти , ако можеш качи една снимка и ще ти кажа.Иначе така като ги дадеш на късо тези два кабела , ще работи без проблеми.

Изображение


Поздрави ,
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
venkabg
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2013, 19:27
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от venkabg »

Колега, нямам думи, с които да изкажа благодарностите си. Ако без да искам окъся други два кабела можели да изгори захранването?
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от Powerplay »

Има вероятност , но е малка дори да му дадеш късо , то би трябвало да се изключи има си защити от късо ;)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
venkabg
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2013, 19:27
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от venkabg »

Колко ампера може да издържи това захранване? Според мен някъде към 7ампера, съдейки по диодите. Какъв винтелатор да сложа? Исками се да е на 220 волта(да не товари допълнително захранването).
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от Powerplay »

При 12 волта държи 16-18 ампера , мерил съм го.
Вентилатор то си има в него няма нужда от допълнителен.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
venkabg
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2013, 19:27
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от venkabg »

Проблемът е, че го няма заедно с капака и сега трябва да гадая. Разумно ли е на изводите, които ще ползвам да сложа предпазители(13ампера) за всеки случай.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от Powerplay »

Само ако знаеш какво правиш.
Мое мнение да сложиш една защита от късо и претоварване на входа и изхода изпълнена с реле ...трудно се прави , но пък е адски ефикасна.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
venkabg
Мнения: 10
Регистриран на: 16 Фев 2013, 19:27
Обратна връзка:

Re: Захранващ блок

Мнение от venkabg »

Благодаря ти. Аз съм технически грамотен,но никога не съм се занимавал с това. Беше работа на сляпо(без схема). Сега остава техни4еското изпълнение. Захранването е корейско.
Публикувай отговор

Обратно към “Компютърни кутии и Захранващи блокове”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост