Няма достатъчно паста ?

Всичко за охлаждането на компютъра. Охлаждащи системи - техните плюсове и предимства.

Модератори: admin, Powerplay

BG_Eddy
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Сеп 2014, 12:24
Обратна връзка:

Няма достатъчно паста ?

Мнение от BG_Eddy »

Колеги, здравейте!
Преди два дни отворих настолния компютър за да го почистя ... това му беше сефтето в общи линии, вентилатора на процесора беше затлачен с мръсотия!

Наложи се да откача вентилатора на процесора за да го изчистя ... там естествено 4-те пластмасови копчета с които се закрепя към дъното са прегорели с времето и едва едва успях да ги сложа и закопчея след почистването. (30 минути се опитвах и накрая без да искам си залепих пръста в стената, която се опира в процесора и е покрита с паста.)

Всичко почистих, подпалих печката и забелязвам, че процесора ми грее повече от обичайното. Възможно ли е да няма достатъчно термо паста след като пръста ми си взе малко от нея и за това да загрява ?

И ако е така има ли някакви специални ритуали при подмяната на тази паста ? Не съм сменял това до сега до колкото ми е известно просто цвъкаш и те така.

Поздрави и благодаря за съветите предварително,
Илиян.

:)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Няма достатъчно паста ?

Мнение от Powerplay »

Здравей ,
какъв е модела на процесора и каква термопаста си сложил.
Като ми кажеш това ще кажа дали е нормално.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Охладители”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост