Каква термо паста?

Всичко за охлаждането на компютъра. Охлаждащи системи - техните плюсове и предимства.

Модератори: admin, Powerplay

svetlioddd
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Сеп 2012, 09:49
Обратна връзка:

Каква термо паста?

Мнение от svetlioddd »

Здравейте, имам компютър, който вече сигурно стана на 2-3 години и до сега никога не му е сменяна термо пастата на процесора или на каквото и да било... Мисля, че е време... Та въпросът ми е има ли значение каква термо паста ще се сложи и дали може да ми препоръчате някоя, която според вас е най-добре да използвам и която мога евентуално не само за процесора да използвам...? Ще ви бъда много благодарен, а също, за да не пускам нова тема ще попитам и за смазване на вентилаторите на захранването, на процесора и другите с какво пак бихте ми препоръчали да ги смажа, защото и там не е пипано...? :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Каква термо паста?

Мнение от Powerplay »

Термо пасти има колкото ти сърце иска :)
Arctic Silver:
Arctic Ceramique 2 - 25g , има я във сайта 15-16 лева мисля , че струва.
Сега малко за почистването на всеки компонент на компютъра.
Ще обесня какво правя аз !
Разглобявам кутията.
Изваждам дънната платка ,захранването , хард дисковете , писачки абе всичко де е електроника се вади.
Изкъпвам кутията хубаво да не остане и прашинка.
Взимам дънната платка и почиствам със четка за водни боички , раздиаторът със пистолет за въздух.Всеки вентилатор се сваля почиства му се перката след , което се смазва със финно масло , аз ползвам масло от компресори на хладилници върши перфектна работа.
Писачката я разглобявам и пак със четчицата и пистолета почиствам , същото се отнася и за харда.
И това всеки месец.
А както казваш , че вентилаторите не са смазвани от 2-3 години съм сигурен , че издават не причтен шум , а при пускане на машинката стържат малко и се оправят , като позагреят :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Охладители”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост