Видеокарта Съвместимост

Всичко за видео картите. Овърклок, производителност, въпроси относно видеокарта и избор на графичен ускорител.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видеокарта Съвместимост

Мнение от ddragon »

Започвам с диска: да, посочения от теб твърд диск е по-добър от сегашния, но с посоченото малко по-долу ССД, нещата ще изглеждат коренно различно, защото ССД-то е много по-бързо от който и да е хард с колкото и кеш да е.

За паметите: Corsair си е Corsair, Кингстън просто е по-бюджетен вариант, колкото и в БГ да го смятаме за кой знае каква марка: просто Corsair ползват други чипове за паметта, които са по-добри.
Останалото е въпрос на мегахерци.

За видеокартите: 7990 е една изключителна карта, просто избягвай вариантите на Гигадръв, защото много свалиха качеството на сглобките последните 3 години.
Разлика в производителността няма м/у различните фирми: чиповете и ядрото са същите, единствено може едната да е леко овърклокната фабрично, но това не е нещо което не може да се направи с която и да е посредством мърдане на слайдер в ССС.

Моя съвет са (по ред на изброяване): XFX, Sapphire, Asus.

2х7970 или 1х7990 - не мога да отговоря, защото не съм тествал кросфайър на 7970-ки, а на писанията в ревютата отдавна не вярвам, защото в 99% се разминават с действителността.

2х6870 са около 25% по-слаби от сама 7950-ка (на тези тестове имам и скрийншоти на настолната).
Предвид, че 6870 е почти равна на 7870, може и сам човек да си направи аритметиката, но е добре да се има предвид, че на равни честоти на ядрото, 7950 и 7970 са почти на кантар и тези 10% шейдъри на 7950ката които са по-малко нямат особено влияние на перформанса.

Обаче 7970 с FX**** или с А8/А10-*** е осезателно по-слаба от 7950 с Феном 2 или 7950 с и5/и7 - т.е. производителността ляга много и на процесор, и аз лично като фен на АМД (заради по-доброто съотношение цена/производителност) съм леко разочаровам, че спряха Феномите за да предлагат много гигахерци и ядра при А сериите, за сметка на снижена (и то осезателно) производителност.

Виж и7-4770 е крачка напред от страна на Интел.
Тествал съм го с 5 различни карти, и дори в комбинация с бюджетната 7790 дава по-добри резултати от 7870 с 8210 (8-ядрен).
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видеокарта Съвместимост

Мнение от rosi_timneva »

Здравейте момчета.

Дойде време на моя нов и мощен компютър да му се поглезя и затова бих ви помолила да ми напишете коя от вашите РАМ памети е най-добра за моята конфигурация :

1. Дъно ASRock FM 2 A 85 Extreme 6
2. Процесор QaudCore AMD A10 – 6800 К на 4300 MHz
3. RAM 4 Х 2 ГВ на 1600 MHz от вас от низкия клас A-Data AM2U16BC2P1
4. Видеокарта NVIDIA GeForce GTX 650 Ti – 2 GB oт Gigabute
5. Кутия ( голяма сървърна ) от Spire
6. Захранване 450 W от Seasonic
7. Монитор 22 инча от Samsung
8. Твърди дискове – С от SSD 160 Gb 550:520 чете:пише и Д от 500 GB 7200/16 MB.

РАм паметта според дъното трябва да е Дуал Чанел и бих искала да ми обосновете с какво е най-бърза и съвместима с процесора и дъното. Нямам нужда от памет, която ще е по-висока от обработваната от процесора и да стои неизползвана. Благодаря Ви предварително. Държа да е 32 гигабайта - 4 х 8 ГВ.

Заедно с паметта бих искала да сменя и вентилатора на процесора - FX 2 с най-добре охлаждащия. Засега с фирмения държи между 30 и 54 градуса, но засега аз не съм го натоварвала прекалено. Предстои ми работа която би го натоварила на максимум по 7-8 часа на ден с тежко рендване на анимации и искам да съм подготвена професионално. Затова се обръщам към вас като професионалисти за съвет. Най-добрия охладител, но да не е водно охлаждане. Кутията ми е сървърна Spire, така че място има.

И последния ми въпрос като към по-добри професионалисти - с какво и колко видеокарта GF GTX 650 Ti, 2GB Gigabyte, PCI-E 3.0, DDR5, 192bit, HDMI & 2xDVI е по-слаба от следните три карти като бъдещ нов вариант за мен :

1. AMD HD7970, 3GB, Sapphire Vapor-X GHz Edition, PCI-E, DDR5, 384bit, HDMI, 2xDVI, DisplayPort
2. AMD HD7970, 6GB, Sapphire Vapor-X GHz Edition, PCI-E, DDR5, 384bit, HDMI, 2xDVI, 2xminiDisplayPort
3. AMD HD7990, 6GB, Sapphire, PCI-E, DDR5, 768bit, DVI, 4x miniDisplayPort

Както виждате се вслушвам във вас за марката Сапфир да сменя Гигабайта, но искам технически доказателства за производителност, за да направя своя избор.

Софта, с който работя не товари централния процесор, а изстисква всичко налично от РАМА и видеокартата. Пишете много и технически обосновано.

Морски поздрави от Бургас
4ovek_s_vaprosi
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2014, 22:13
skype: mitkovipa.
Обратна връзка:

Re: Видеокарта Съвместимост

Мнение от 4ovek_s_vaprosi »

Ми то и аз имам един проблем, искам да знам дали видеокартата Sapphire R7 240 2GB DDR3 ще е съвместима с дъното d2594 motherboard. Ако можете да помогнете ще съм Ви благодарен.
rentdresxmj
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Сеп 2016, 21:23
Обратна връзка:

Видеокарта Съвместимост

Мнение от rentdresxmj »

карти има и в бг... цени различни, но и от вън няма да е особено по-евтино и идва момента с гаранцията

на какви цени ти излизат картите от външни сайтове?
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Видеокарта Съвместимост

Мнение от Powerplay »

Проблем няма с гаранцията (да чака се 25-30 дена) , но се обслужва гаранционно и то на ниво :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
daniellllllllll17
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Апр 2017, 18:06
Обратна връзка:

Re: Видеокарта Съвместимост

Мнение от daniellllllllll17 »

здравейте някой да ми каже моя pci-e x16 какви карти мога да ползвам може ли да ползвам pci-3 0 видео карта
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видеокарта Съвместимост

Мнение от ddragon »

да, можеш да сложиш всяка карта с PCI-E интерфейс, слотовете са обратно съвместими.
Публикувай отговор

Обратно към “Видео Карти”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост