Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгрейда

Всичко за видео картите. Овърклок, производителност, въпроси относно видеокарта и избор на графичен ускорител.

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от ddragon »

@shaarkyy - МСИ-ката е твоята карта :)

@niki_3345 GT 740 e Shader Mode 5.0
Картата не е лоша, на ниски и средни резолюции ще си играеш игрите поне на средни детайли.

Разбира се, много е важно какъв е и процесора и с колко РАМ си, но за парите си е прилична карта отвсякъде :)
shaarkyy
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Дек 2014, 00:57
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от shaarkyy »

Здравейте отново, най на края се реших и си взех видео карта, но и веднага проблем, искам да попитам дали някой има представа за какво става дума. Картата е MSI VGA R9 390 Gaming 8gb. След като я взех трябваше да я свържа към телевизора докато си взема монитор, защото стария ми има само за мониторен кабел, а на картата няма такъв слот. Телевизора ми е Samsung HD Ready и не поддържа големи резолюций, но все пак исках да пробвам първо как ще е, преди да купувам монитор, картината която извади хич не ми хареса, като със старата карта, като нарисувано, нереално. Както и да е, когато се пробвах да инсталирам драйвъра, спираше на едно място и стоеше така с часове, пробвах няколко пъти. За това се разрових в интернет и се оказа че при Уин. 8.1 крашвал и беше даден линк към сайта на AMD, за ДР. драйвър, пишеше да махна всички други от компютъра и да го инсталирам. Така и направих, но в края на инсталацията ми изписа че съм с най ниската резолюция и дали искам да я сменя с по висока и без да се замисля избрах ДА. От там дойде и другия проблем, веднага всичко стана размазано и в различни цветове, преобладаваше зелено. Нямаше как да сменя резолюцията без да виждам, за това пробвах сейф мод, това пишеше из нета, като се разрових. Смених графиката от там, но като рестартирах, пак си беше същото. После пак пробвах с други начини, дадох ресет, и началните настройки, но пак нищо, пробвах и да махна драйвъра, с надеждата че ще ми се включи в ниски резолюций, но пак същата работа. Да кажа че не разбирам много от тези неща, реших да сложа старата карта да видя как ще е с нея и ако е добре, да ги сменя отново. Със старата си тръгна нормално, но като върнах новата, дойде още по голям проблем, който като се замислих е можело да променя само като сложа един добър монитор и чрез него да си наглася графиките, но се сетих твърде късно,все щях да намеря от някой, или да си купя в понеделник, това стана вчера в събота. При стартирането на компютъра започва да се зарежда и когато вече трябва да влезе в уиндоуса и става зелен екран, и това е, вентилаторите на картата се въртят преди това и като светне зеления екран и спират, тя продължава да си свети, не се чуват разни шумове, или да замерисва на изгоряло, ако някой иска да попита за това. Пробвах няколко пъти и все същото. Само да кажа че когато се опитвах преди това да влизам в сейф мод и след това с опитите да стартирам картата, неколкократно рестартирах и изключвах компютъра от копчетата, нямаше как иначе, ако това има значение, разбира се. Картата не е като старата, по голяма е и по трудно я включих, има и кабели, които старата няма, за вкючване, първоначало след купуването, не я бях слагал аз. Съмнявам се дали не я вклювам правилно нещо и не достига захранване и за това да не влиза в уиндоуса, за това не съм сигурен, по форомите има и този проблем, за зеления екран,но там пише прекалено много неща, мисълта ми е дали някой има представа за какво става дума, защото ако пробвам всичко от нета, може да стане още по лошо, не се знае какво е точно...
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от ddragon »

Не успях да ти прочета цялото изречение: с 2 думи: не вярвай на всичко написано във форумите и не прави всичко на своя глава.
2. Преинсталирай, сложи официалните драйвери и прочети за конкретния рилайз на драйвера какво пише в АМД форума - не е проблем да се оправят нещата повече разцъкване трябва.
Няма как обаче да ти помогнем от тук: според версия на драйвер, ОС и начин на свързване зависи как трябва да се настроят нещата - чети, ако не се справиш - потърси някой около теб да ти помогне на място.
azivan
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Дек 2015, 02:51
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от azivan »

Здравейте, имам нужда от съвет търся си лаптоп за игри за не повече от 2300лв но мн се обърках с видео картите гледах различни статистики и тестове но все още не мога да преценя, така че ще съм ви благодарен ако ме посъветвате.
nvidia gtx 860m 2gb
nvidia gtx 860m 4gb
nvidia gtx 960m 2gb
nvidia gtx 960m 4gb
???
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от ddragon »

Лаптоп за игри няма, няма и да има.
Ако искаш да геймиш - настолна машина, останалото си е чист компромис.

Ако ще и с 5 карти да е вътре, само ще си печеш яйца на корпуса и яките игри ще ти лагят докато играеш на малкото екранче с неудобна клавиатура.
RushBOy
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Дек 2015, 14:28
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от RushBOy »

Тази
или
Тази
Коя видео карта е по-добра (еднакви са, но моделите са различни) :sad:
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от ddragon »

Твърдо за Палита.
Гигабит свалиха много качеството през последните 3-4 години.

Иначе картите са еднакви.
beard_male
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2016, 20:28
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от beard_male »

Искам да питам за същото, скоро мисля да си сменям компютъра с нов бюджета ми е до 1000лв , сайта от който мисля да го поръчвам е Емаг.бг , ако може препоръки за компютър който ще се използва предимно за игри, като най-важното в случая ми е видео картата да е прилично добра и процесора за парите като цяло. Моля за препоръки.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от ddragon »

1. Въпроса ти не е за тази тема, поради което ще го изтрия след седмица.
2. Въпроса е добре да се зададе на хората от емаг, все пак ние не можем да отговаряме за това те какво ще ти дадат за 1000лв.
3. За 1000лв. компютър предимно за игри няма как да се купи в момента (поне не и нов), но все пак това си е лично мнение.
bagerchetobg
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Юни 2016, 10:46
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от bagerchetobg »

По принцип имам PC,ама горкото е старичко.пари за ново едва ли.наскоро имах време и записах ARMA 3 на работния комп и направо полудях.много готина игрица.на моя имам Athlon 64 x2,дъното е ASUS rock k10n78m pro.2x1gb RAM ddr2.по принцип никво понятие си нямам от хардуер,но според мен ми трябва нова видео карта.сега е 9500GT PCI E ddr2 512mb.ако помня правилно ATI маи.Съвет за видео карта която да пасне на дъното
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от ddragon »

според резолюцията и настройките.
9500 e nVidia, не е Ати, сега търси карта с ддр5 памет и минимум 128 битова шина.
ShaoKahn
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Юли 2016, 20:13
Обратна връзка:

Re: Относно видеокартите :коя е по-силна и струва ли си ъпгр

Мнение от ShaoKahn »

http://sofiacomputers.net/video-karti-c ... hp?id=7574" onclick="window.open(this.href);return false;

Искам да попитам тази видеокарта добра ли е за моето PC
I5 6500 3.2-3.6
16 gb RAM
HDD 1 TB i 128 SSD
Вградена видеокарта intel HD 530
Захранване 550 вата-марката не помня,но когато носих компа си за инсталация момчето от офиса в младост каза,че е добро

Горе долу на колко битова карта отговаря моята вградена видеокарта(да не си купя външна карта,която е по-лоша от вградената)128 или 256 битова
Искам да мога да играя игри гладко(аз играя само мортал комбат,фифа и need for speed и стратегии)Мортала върви на вградената видеокарта(mortal X),но стария mortal 9 ми казва,че видеокартата не отговаря.
Другото,което искам е да мога като сложа HDMI кабела,да мога да гледам blu ray на телевизора-сега не се получава нещо и мисля,че е от видеокартата-блу рей филма си е двуизмерен като го пусна от компа.Телевизора си е 3Д и е 47 инча.
Тази карта ще свърши ли работа и ако не-препоръчайте друга
Публикувай отговор

Обратно към “Видео Карти”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост