Време е за нова Видео карта, но каква !

Всичко за видео картите. Овърклок, производителност, въпроси относно видеокарта и избор на графичен ускорител.

Модератори: admin, Powerplay

stilian_tit
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2013, 18:13
Обратна връзка:

Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от stilian_tit »

Здравейте ! Искам да си купя нова Видео карта, обаче не разбирам каква да си взема. Казаха ми да гледам да е 256 bit-ова, но нямам финансовата възможност за такава. Мога да отделя до 150 лв., като не е желателно да е дори толкова скъпа. Дъното ми е: http://www.gigabyte.com/products/produc ... id=3498#ov" onclick="window.open(this.href);return false; Процесор: http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-At ... 0IAA6CZ%20(ADX6000CZBOX" onclick="window.open(this.href);return false;).html РАМ: 2016 MB (DDR2 SDRAM) Предложете ми марка и модел, ще го ползвам основно за игри, достатъчно е да ми върви гладко графиката, при осреднени настройки, имам предвид, че не целя всичко да ми е на макс. Задължително да има HDMI- изход ... Благодаря предварително
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от ddragon »

Към момента, най-добрата (според мен) видео карта в този бюджет е HD6670 1GB DDR5
Отделно: Добре дошъл във форума :)
stilian_tit
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2013, 18:13
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от stilian_tit »

А мнение за тази, единствената разлика е, че не е GDDR5, а е DDR3. Каква е разликата между двете ? http://jarcomputers.bg/l_bg/?m=7&i=547443" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от ddragon »

При нас варианта с ддр3 е с 2 лв по-надолу, можех да го препоръчам ( HD6670 1GB DDR3 ), но ддр3 е по-бавна памет и разликата не е малка.

Определено 6670 е добра карта, но ддр5 е по-бързата и добра памет.
stilian_tit
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2013, 18:13
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от stilian_tit »

Благодаря за отговора. Щом вече имам марка и модел, отивам да си я взема. Модераторите ако желаят, могат да изтрият темата. Благодаря още веднъж ...
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от ddragon »

И да си я ползваш със здраве :)
(темата ще е актуална още поне 2-3 месеца, и затова ще я оставя за хора със сходни въпроси).
stilian_tit
Мнения: 4
Регистриран на: 26 Май 2013, 18:13
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от stilian_tit »

Малко да възобновим темата. Предлагат ми ето тази карта, в сравнение с онази, която ми показахте, коя е по-добра ? http://take.bg/07118-Videokarta_palit_g ... irect_link" onclick="window.open(this.href);return false;
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от Gravedigger »

Определено HD6670 1GB DDR5 е по-добрата.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Kohio
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:25
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от Kohio »

здравейте и аз нещо съм се зачудил да си ъпгрейдна кутията,но не съм сигурен коя видео карта ще е най-съвместима с моята конфигурация.Дъното ми е "GIGABYTE GA-M61SME-S2L " тъй,че ако някой би ми препоръчал някоя видео карта подходяща за тази дънна платка бих му бил изключително благодарен.:)
Kohio
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Юли 2013, 12:25
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от Kohio »

мда, и на мен ми вдъхва доверие.. пък и е с алуминиев радиатор - без охлаждащ вентилатор,което същ о е добре,но има ли по-евтин вариант?.Гледах в сайта имаше и по евтини видео карти.За качество зная,че по евтините са по лоши,но все пак видео карта от 70-80 лева няма да има осезаема с тази от 140-150 лв.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от Powerplay »

Kohio написа:здравейте и аз нещо съм се зачудил да си ъпгрейдна кутията,но не съм сигурен коя видео карта ще е най-съвместима с моята конфигурация.Дъното ми е "GIGABYTE GA-M61SME-S2L " тъй,че ако някой би ми препоръчал някоя видео карта подходяща за тази дънна платка бих му бил изключително благодарен.:)
A какви са процесора , рамта и захранването естествено ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
linski
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Сеп 2013, 09:43
Обратна връзка:

Re: Време е за нова Видео карта, но каква !

Мнение от linski »

Здравейте!Процесора ми е AMD Semprom 3200+ , RAM 896 и захранването е 300 W. Има ли някаква възможност да се сложи видео карта 3D, която да се ползва сама за гледане на 3D филми.
Публикувай отговор

Обратно към “Видео Карти”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост