Порепоръчайте ми дъно и процесор.

Дискусии свързани с дънните платки ( дъната ).

Модератори: admin, Powerplay

ludterror
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2013, 12:59
Обратна връзка:

Порепоръчайте ми дъно и процесор.

Мнение от ludterror »

Първа темичка със въпроси с повишена трудност :lol:
Ситуацията ми е следната:
Разполагам с 42'' 3Д телевизор,който ползвам за монитор.Реших да си сменя дъното и съответно процесора с някои по силни,защото моите са под всякаква критика.Тях няма да коментираме.Ще ползвам компютъра за 3Д филми и чат-пат WOW.Важното за мен е дъното са има HDMI изход и процесора да има вградено видео което държи добри графики,защото(поне за сега) няма да ползвам външна видео карта.Колега от фирмата ме насочи към дъно AsRock a55m-hvs и процесор AMD A6-3670K,но по ирония бяха свършили от склада :-) Добър мой приятел ме посъветва да потърся сокет FM2,а не FM1 както са препоръчаните ми.Бюджета който разполагам е 250лв. за дъното и процесора и още 50лв за 4гб РАМ.Та на въпроса:Дали някой ще успее да ме зарадва с препоръка.Аа да и захранването ми е 400W.
Вие сте. :?
Поздрави!
П.С. Супер емотикони имате :joy:
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Порепоръчайте ми дъно и процесор.

Мнение от Powerplay »

Здравей ,
Знаеш ли колко се радвам на хора като теб , задаващи въпроса си кратко ясно и точно :)

Значи вградените видео карти няма как да изкарат хубаво 3Д , което да радва окото.Имам предвид , че каквото и дъно да си вземеш с вградена видео карта, няма да останеш доволен от 3Д-то особено при 42".

Като съвет мога да предложа вземеш по маломощни дъно и процесор и да закупиш 1 видео карта (за около 100-140лв) има много добри предложения.Тъй като "от време на време ще се играе WOW"
, няма смисъл да гониш процесорна мощ , като няма да го ползваш за сериозни игри !

По късно вечерта или утре ще се разровя да потърся най-удачното за теб дъно , процесор и (карта в краен случай) , сега имам други задачи и нямам време да търся , ще ме извиняваш :)

Поздрави ,
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
ludterror
Мнения: 2
Регистриран на: 21 Яну 2013, 12:59
Обратна връзка:

Re: Порепоръчайте ми дъно и процесор.

Мнение от ludterror »

Радвам се,че ми се радваш. :D
Еми аз за сега ще работя без видео карта,но по нататък ще взема.Ще чакам предложения :)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Порепоръчайте ми дъно и процесор.

Мнение от Powerplay »

Здравей ,
Препоръчвам ти ето тази дънна платка.
Има HDMI , и то забележи 1980/1200 при 60 херца , което е добре.
Чип сета е хубав A85X FCH , ддр 3-ка , усб-2ка , усб 3-ка , звуковата карта е хубава , абе като цяло е хубава и си заслужава парите.
За процесор , съм посочил този
Амд на фм2 сокет !
Със вградена видео карта Radeon HD 7540D.
За процесора имам само една дума перфектен.
Връзват се на 300 лева , мое мнение е да стиснеш зъби , да посъбереш още някой лев и да размислиш над покупките :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Порепоръчайте ми дъно и процесор.

Мнение от ddragon »

Изключително добре подбрани компоненти, Powerplay, браво.
Аз нямам какво да добавя след теб ( наистина в този бюджет, това е перфе ).

Отделно 4ГБ DDR3 са под 40лв. така че ... :)
rentdresxmj
Мнения: 7
Регистриран на: 24 Сеп 2016, 21:23
Обратна връзка:

Порепоръчайте ми дъно и процесор

Мнение от rentdresxmj »

реших да си сглобя нов компютър и си взех дъно Asus Z170 Pro Gaming и кутия Deepcool Tessaract bf, за процесор съм се спрял на core i7 6700k но още не съм го купил.Също така още не мога да преценя каква рам памет да купя по точно на какви Mhz , може ли да подкарам рам която е с повече Mhz от колкото поддържа процесора а тя е 2133 Mhz
Публикувай отговор

Обратно към “Дънни платки”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост