Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Дискусии свързани с дънните платки ( дъната ).

Модератори: admin, Powerplay

markopolo85
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Дек 2012, 12:25
Обратна връзка:

Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Мнение от markopolo85 »

Привет на всички потребители на форума.Като пълен лаик в областта на компютърните технологии (отбелязвам го защото въпросът ми може да ви се стори тъп), искам да попитам дали мога да поставя HDD Seagate Barracuda 7200.9 на дъно ASUS P5KPL/1600?На пръв поглед кабелите и буксите им не съвпадат - http://markopolo85.snimka.bg/hobby/komp ... 6.29300132" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" ; http://markopolo85.snimka.bg/hobby/komp ... 6.29300133" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;".
Надявам се ако някой знае нещо да сподели :D .
Също така искам да попитам (нарочно питам в тази тема, за да не отварям други) при преинсталация на Windows кои файлове ще се загубят - тези на C-то или тези на D-то?Бях чувал, че се трие информацията на D-то, независимо от това къде се инсталира операционната програма,но тук http://forums.softvisia.com/index.php/t ... indows-xp/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;" (откъдето мисля да се ръководя за преинсталацията) пише, че се трие информацията на дяла, на който се инсталира Windows-а (съответно при мен на C-то). Та въпросът ми е, кое от двете е истина?

Благодаря предварително за всички изказани мнения!!! :yes:
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Мнение от Powerplay »

Здравей ,
добре дошъл във форума

Хард диска , който си посочил е с IDE конектор , а дъното е със SATA II , можеш да ги свържеш със адаптер Виж тук


За преинсталацията на Уиндолса съм хвърлил малко информация тук
На стъпка 3 (третата картинка) от там избираш дяла , в който е бил уиндолса/искаш да бъде.Така само този дял се форматира , а останалата информация се запазва :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
admin
Мнения: 61
Регистриран на: 01 Яну 2012, 15:26
skype: sofiacomputers-lagera
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Мнение от admin »

Здравей, и добре дошъл на 100-тния потребител :)
Тъпи въпроси: няма.
Не можем всички да разбираме от всичко, така, че питай смело, ние сме за това, да отговаряме на компютърни въпроси.

Значи: Дъното ти има и ИДЕ конектори - спокойно можеш да си свържеш диска към компютъра, без преходници, към синия конектор - продълговат странично разположен, не дъното ти.
Само виж да настроиш правилно джъмперите за master/slave .
markopolo85
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Дек 2012, 12:25
Обратна връзка:

Re: Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Мнение от markopolo85 »

Момчета благодаря за бързите отговори - и двата коментара ми бяха полезни! Powerplay - мерси за линка към тази "джаджа", която ще ми е необходима ако реша да свържа този хард към компютъра за постоянно, но тъй като ми трябваше само временно, за да си сваля някои файлове от него последвах съвета на admin - включих харда към единственият (или поне единственият, която аз видях) ИДЕ конектор, като изключих CD-то, което беше включено там, прехвърлих всичко на флашка и след това отново си събрах "машината" както си беше.


Още веднъж мерси!!! :yes:
markopolo85
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Дек 2012, 12:25
Обратна връзка:

Re: Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Мнение от markopolo85 »

Здравейте пак момчета!Ще попитам за още нещо (ако не ставам нахален де)!Значи преинсталирах си Windows-а инсталирах си всички (или поне така мисля) драйвъри на дъното и видеокартата (макар, че сега визуално изглежда като 98 и мисля, че трябва да намаля резолюцията, което също не знам откъде става), но драйвърите на проклетата LAN карта ми се опъват!Карта е на REPOTEC (конкретен модел не мога да посоча тъй като никъде не виждам изписан такъв), с малко CD. Знам, че описанието е крайно недостатъчно и едва ли ще можете да ми дадете конкретен съвет, но все пак ако можете да ми дадете някакви насоки ще съм благодарен.

:)
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Мнение от Powerplay »

Здравей ,
тук няма нахални , важното да постигнеш това , за което се интересуваш.

Някъде на десктопа десен бутон /properties/settings и долу в левия ъгъл мисля , че беше (няма ХР) пред себе си за да съм сигурен , това за резолюцията

Теглиш си еверест от тук
След това инсталираш , инсталацията е елементарна , няма къде да сбъркаш.Пускаш програмата , натискаш в/у иконката на , която пише компютър , след това обща информация: и ще зареди всички устройства , намираш си лан картата там , десен бутон на в/у него и изтегли драйвер :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
markopolo85
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Дек 2012, 12:25
Обратна връзка:

Re: Хардуерна съвместимост , хард диск към дъно

Мнение от markopolo85 »

Здравей Powerplay,
благодарение на съветите ти успях да оправя резолюцията и да сваля и инсталирам драйвърите, но нета пак не тръгва.Когато отида от „моят компютър“ на „моите места в мрежата“ (Windows-а ми е на български) и след това на „покажи мрежовите връзки“ двете компютърчета са със сини екрани, но има едно катинарче, а под Local Area Connection пише „свързан, защитена със защ…“ предполагам е защитна стена, която не знам как да „прескоча“.На евереста пък ми излиза „текущо прокси – забранено“ и „LAN прокси – забранено“.И още нещо - намерих на диска с драйвъри на LAN картата едно .ехе, което очевидно инсталира всичко необходимо, но то не иска да се изпълни.Дали ми липсва някоя програма или то самото има някакъв бъг?

p.s. Весели празници :)
Публикувай отговор

Обратно към “Дънни платки”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост