Хардуер. Съвместимости.

Дискусии свързани с дънните платки ( дъната ).

Модератори: admin, Powerplay

rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

Здравейте момчета. Тъй като засега имам проблем, който не съм решила, а и в сайта Ви нямате възможност да дадете всички данни на дъна, памети, процесори и видеокарти предлагам да открием нова тема "Съвместимости - АМД и Интел, Дъна и РАМ, Дъна и видеокарти.

И като първи въпроси Ви задавам за дъната, процесорите и РАМА на АМД сокет:
1. За изброените дъна АМД кои от продаваните нови процесори АМД са най-бързи като модели от Вас и съответно и дъната и процесорите едновременно кои най-бързи честоти на РАМ паметта поддържат и с кой модел от продавани от вас комплекти най голям обем ГВ РАМ работят стабилно и екстремно ? Изреждам 3 дъна - ASROCK N68-GE3 UCC, ASROCK M3N78D NF720D, ASROCK 970 Extreme4 .
2. Вторият ми въпрос е кои видеокарти ДДР3 и ДДР 5 АМД с 2 ГВ, 3 ГВ и 4 ГВ по един модел разбира се са най-добри и съвместими с горепосочените компоненти и защо ? Естествено от продаваните от Вас модели.

Считам, че когато имате повече време бихте могли да отговорите обстойно и по този начин да помогнете на много ваши клиенти да се ориентират по добре в продукцията, която продавате. Защото не всеки разбира от съвместимост или несъвместимост на дъно, шина, поток, процесор, рам и видеокарта. Благодаря и морски поздрав от Бургас.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от ddragon »

1. Кажи какво стана със старата машина - откриха ли проблема, справихте ли се?

2. Към т.1 от 3-те дъна определено ASROCK 970 Extreme4 - аз съм с такова :)
Много добро дъно.
Процесори - виж за сокети АМ3 и АМ3+ - 4-ядрените са под 300лв. а определено за тези пари нямат алтернатива :)

към т.2 - всяка карта произведена през последните 2 години е напълно съвместима - аз лично съм със 6870 и компа е постоянно и основно в 3D ( децата основно, аз се включвам след 1:00 посред нощ ).
Лично аз от Интел и нВидия минах на АМД и АТИ защото за парите производителността е на друго ниво, но пак е въпрос на предпочитания.

Памет можеш да сложиш до 32ГБ към момента, мисля, че е повече от достатъчно дори за сървър.
Питай ако нещо съм пропуснал :)

Поздрави на морето :)
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

Здравей Драгон

Старият компютър досега е мълчанието на агнетата-седи като голям камък в единия ъгъл на бюрото. Мъча се за всичко на другия. Обещаха през почивните дни да го прегледат общи приятели разбиращи от компютри и да се опитат да го пуснат. Дано да стане до края на годината.
Още веднъж искам да те питам за компютъра с 8 ГВ РАМ и Х38 дъно и 775 процесор 6600 модел - ако купя от вас захранване Cooler Master PSU Silent Pro M500 W ще работи ли стабилно с последваща закупена от вас карта PALIT GTX660TI или PALIT GTX 660 Ti JETSTREAM ? Последната я давате да работи и под 450 вата захранване на сайта ви...

Ако случайно до нова година не успеят да подкарат старият компютър и реша да си оставя от него само старото захранване Фортрон 400 вата и взетата от вас видеокарта АТИ Амд на 1 ГВ памет за всичко останало - един процесор с вентилатор Селерон на 2.13 ГНц + един процесор Пентиум 4 от вас на 2.8 ГНц с вентилатор + Едно дъно Асрок с 2 РАМ слота АЖП + 2 х 512 РАМ на 333 МНЦ + видеокарта ПиСиАй Жи Форс 5500 на 256 МВ памет + 4 х 1 ГВ ДДР 2 РАМ Корсар с доп.плочка охладител на 1066 МНц на каква сума бихте ги взели за да мога да си купя от вас за същата сума с малко доплащане Ново дъно АМД + нов процесор АМД + нова РАМ за дъното ?
Във вашата фирма не продавате АТИ 6870....Що за видеокарта е твоята точно като модел. Интересно ми е...
А на Х38-цата всички освен една програма не ми тръгнаха. Защото тя горката иска минимум 12 ГВ РАМ за да тръгне изобщо....Така че ще се наложи да мисля за нещо ново от типа АМД - след като толкова го хвалиш...
Красива вечер със семейството ти в София.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от ddragon »

Лелеее, не е като да нямаш въпроси :)
Ако искаш драсни едно ЛС с телефон, или по-добре ми чукни утре на М-Тел-ския в Младост, за да мога да отговоря :)

Много набързо, и за другите четящи: Ако си разбират от нещата, ще ти спретнат стария комп за по-малко от 24 часа.
М500 мисля, че ще е добре, но все пак е добре да имаш малко аванс - разгледай 550-600 ватовите захранвания.

Нямаме практиката да предлагаме цени за изкупуване - естествено, че гоним интересите на бъдещите клиенти и на фирмата ( все пак - знаеш колко отиват за осигуровки, данъци, счетоводство и т.н. ), и обикновено продаващия/предлагащия определя цените, така че очакваме предложение от твоя страна :)

( само с уговорката - Селероните ги ползваме за ключодържатели и подаръци - скоро подарихме на момче от форума няколко за да си прави тестове :) ), та бихме предпочели да не влиза в офертата :)

6870 е ... любимата ми към момента карта : http://images.bit-tech.net/content_images/2010/10/ati-radeon-hd-6870-review/6870-8-l.jpg - ( моята е на Alienware и е с шипове :mrgreen: , но общо взето с 4-ядрено АМД и 8ГБ РАМ ( 3 използваеми, щото да ме бият 64-битов Уин няма да сложа ) няма игра на 1920 която да не подкарва на макс, а е сама, засега).
Еквивалента към момента е 7850-7870 ).

х38 съм нямал, но съм си купувал чисто ново х48 и знам колко струваха навремето, което както се оказа е на практика същото и което се оказа осезаемо по-бавно от nVidia 650 sli чипа, противно на това, което пише в мрежата ( това само за протокола ) - за капризите с РАМ паметите мога ферман да напиша.

Р45 определено се оказа по-добра основа за X6800, и Интел за пореден път доказаха, че в ниския и среден клас, както и в определени сфери на високия има какво да направят за потребителя, освен да пускат ревюта в големи портали.
Затова минах на AMD лично ( въпреки, че ми минават по 3-4 интелски машини на ден през ръцете ), и да ти кажа, никак не съм разочарован.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

Здравей Драгон

Аз пък съм очарована от х64 уйндоус така че за нищо на света не бих го заменила за нещо по-старо. Ами за да ме привлечеш в отбора на АМД какво би казал за размяна от типа всичко без селерона за едно дъно например ASUS F2A85-M PRO или ASUS F2A85-V PRO и един процесор да кажем AMD A10-5800K APU with Radeon HD 7660D . За РАМ ще си плащам видимо отделно и нови кутии и захранване. Отговори какво мислиш и след това ще пиша на телефона ти. При тези процесори на по-късен етап могат ли да се слагат външни от процесора видеокарти и какви типове ?

Весели коледни празници на всички бургазлии....
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

интересуват ме възможностите на дъната, процесора и вградената видеокарта не за игри а за рендеринг - декодиране - кодиране... Предложи и ти някакъв вариант за най-добро дъно и процесор АМД в този план за момента + видеокарта за в бъдеще от висок клас – обработка на 4К видео. весели празници още веднъж
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

Даа...старият компютър продължава да мълчи както и Драгон-администратора....Не ми се иска да вярвам но дали цялото общуване на форума не беше да купя някакви части, които не работят при мен а след това да гледам 20 дена кавър на филма Мълчанието на агнетата ??? Дано да греша, защото ако е така би било много елементарно...аз 220 лева ще прежаля, но обидата от двойното отношение се появи...Ех градски ми от Бургас Драгоне....
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от ddragon »

За сметка на което телефоните не спират с по над 200 входящи на ден ;)

Както и да е - предложих няколко решения включ1ително да ми го изпратиш и да ти го поправим.
Отделно - не е сериозно да се сърдиш на някой, че няма време да влезе във форума.
Отделно - сайта има около 2000 уникални посещения и над 10000 преглеждания дневно - мислиш ли че искаме да продадем на някой нещо за 200лв. и да изчезнем????

Отделно - няма човек, който да иска да се свърже с мен, и да не успее, посочил съм 1 тон координати.
Аз лично започнах да се измарям да повтарям 1 и също: изпрати ни нещата за да ти поправим компа по начин различен от този, който твоите хора в момента.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

Добре ще го пратя - но нали няма да има после допълнително толкова пари за това + толкова пари за онова ? Ще ти го пратя с двата процесора и двата вентилатора плюс вашата видеокарта. Но даваш дума че ще се върне работещ без доплащания ? Само в такъв случай бих пратила колегата да го изпрати лично от централния офис на Еконт в Бургас – доколкото разбрах това е куриера който предпочитате - до вас. И напиши на кой от всичките ви адреси да го пратя.

Поздрави от морето
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от ddragon »

Няма да ти струва нищо повече от куриерската услуга, можеш да разчиташ :)
Адрес: в Младост 2 РУМ (има го в секция с контакти ).
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

Здравейте момчета.

Купих си и ми поставиха с оптимизация на драйверите видеокарта Жи Форс 650 Титаниум и с 8 - гигабайта рам на 1600 компютъра определено ме радва и забравям за стария...Сега ми се иска да заменя 22 инчовия си самсунг монитор на някой 27 инчов така че давайте варианти..

С морски поздрав от бургас
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Хардуер. Съвместимости.

Мнение от rosi_timneva »

Видеокартата 650 Титаниум е с 2 ГВ памет...Работи на ура.
Публикувай отговор

Обратно към “Дънни платки”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта