Видео обработка

Дискусии свързани с дънните платки ( дъната ).

Модератори: admin, Powerplay

Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от ddragon »

Честит празник на всички бургазлии :)

Никакъв проблем няма да има със съвместимостта - аз лично бях дълги години с Интел процесор и АМД карта - слагайте смело и се наслаждавайте на производителност ( доколкото позволява поколението на машината ) :)

Дъното е за Интел процесори, но с ВИА чип - т.е. не е ограничено откъм това дали ще сложиш АМД или нВидиа карта :)

Слагай още днес, и пиши :)
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Здравейте момчета и момичета.

Благодаря на Драгон за изключителното му отношение към всяка една от нас от форума.

Благодаря и на Пауърплей за мнението му за Иде-Сата преходниците. Ще се вслушам и няма да купувам. Ще събера пари и направо ще си купя по големи Иде хардове.

С новата 8 гигабайта РАМ памет на 1600 Мегахерца вместо старата 4 Гигабайта на 1066 Мегахерца и стар процесор процесор Кю 6600 на 2.4 Гигахерца компютърът тръгна превъзходно. Ще се опитам след време да да напиша отзиви как работи с програми изискващи препоръчително 12 Гигабайта и 16 Гигабайта Рам и карти минимум Жи Форс на 580 с 3 Гига видеопамет. Макар, че аз съм сега само с 512 Мв видеопамет. Като посъбера парички ще си купя от вас и 660 или 680 карта с захранване Кулър Мастър на 600 Вата. Ако можете напишете ми конкретно за моята конфигурация какви са плюсовете и минусите при видеообработка и аудиообработка с дадените два модела видеокарти - Палит 660 Ти с 2 ГВ памет и Палит 680 с 2 ГВ памет.

Благодаря Ви предварително.

Слабият компютър с Целерона беше толкова прашлясъл за 8 години че още не сме започнали да слагаме новата видеокарта и процесор. Мисля че другата седмица ще ви напиша отзив и за него и неговата надявам се многократно повишена производителност.

Поздрави от Бургас.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Още веднъж здравейте...

А ако успеете да ми дадете достатъчно технически плюсове за картата на Палит 680 Джестрийм на 4 ГВ ще затегна сериозно колана и ще се опитам да събера пари за нея и да си я купя за компютъра с процесор 6600 - 2.4 Гигахерца на 775 цокъл и ПиСиАй 2.0 х16 слот и 8 ГВ РАМ на 1600 Мегахерца. Но не за игри а за видео обработка, аудиообработка и кодиране в Ейч Ди.

Благодаря. Вярвам че ще помогнете с професионално мнение Драгон.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

За съжаление вечерта ми е тъжна - цял ден колегите се мъчеха да направят ъпгрейда на стария компютър но като резултат вече изобщо не работи. Първо го почистиха бавно и внимателно с хирургическа точност. След това свалиха моите стари видеокарта, Рам и процесор Целерон. При отварянето се оказа че захранването ми не е 300 Вата а съвременно Фортрон - ATX 400 PNF на цели 400 вата....

Поставиха ново закупените от Вас Амд видеокарта и процесор с вентилатор. И ВСИЧКО УМРЯ.... Сега не ми работи нито старата видеокарта, нито стария процесор, нито новите....Дори монитора не светва....Усеща се че работят захранването и хардовете....Нищо не е цъкало или пъкало...Компютъра го тествахме отворен за да следим процесите...Колегите с неудовлетворение си тръгнаха като обещаха да мислят по решението на проблема...

Ако някой от Вас може да помогне или предложи вариант при който компютъра ми поне да тръгне да работи по старому - пишете...Ще ви бъда благодарна.... А иначе ми остана една тъжна събота.....
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Powerplay »

Явно днешният ден не е бил гаден и за други хора , освен за мен.

По принцип биосите на дъната автоматично разпознават рам паметта и се окомплектоват с нея , обаче при други това става ръчно.Пробвахте ли този вариант ?
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Благодаря Пауърплей но проблемът е или в процесора - Пентиум, или видеокартата АМД, или в самата карта...............А Рама си е същият който си беше на слабият компютър с Целерона....

Струва ми се че изгорях с един цял компютър......................
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

или в самото дъно...
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Powerplay »

Пробвай дали ще тръгне само със предишният си процесор - Селерона , оригиналното си захранване И с вградената в дъното видео карта.
За рамта , аз мислех че е подменена.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

пробвах. за съжаление не тръгва. какво да правя ?
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от ddragon »

Здравей, Роси,
Опитахте ли с новите компоненти на друго дъно?

И процесора и картата са с гаранции, процесора сме го тествали, картата не защото е чисто нова.

Твоето дъно поддържа и 2-те странно какво се е получило ...

Както и да е, аз НЕ вярвам да си изгоряла с компютъра - просто занулете биос-а на старото дъно и/или опитайте с друго - ако хората са професионалисти все ще имат подобно под ръка.

Оставам на разположение, с желание да помогна.

ПП: Ако след почистването не е искало да тръгне нито с новите, нито със старите компоненти, има вероятност това да е причинено от почистването или просто да се е "държало" на малко ( дъното ).
Ще ти намерим дъно ако се наложи ( предполагам до 55лв. за 2ра употреба със САТА портове.)
И все пак опитайте с друго захранване и вижте дали добре са влезли конекторите.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Здравей Драгон.

Отново съм тъжна. За почистването съм сигурна че всичко прави както трябва момчето което се зае да монтира частите. Защото и колегата гледа с мен всички процедури и каза че момчето го е направило дори два пъти по-внимателно от вашия колега който като сте се запознали чистел някакъв стар компютър. От чистенето дефект няма да има. И дори си мисля че може би всичко работи но не могат да го настроят с колегата. И батерията на Биоса вадиха за 1 минута и двата процесора - моят стар и новият от вас носиха до колегата и го монтираха при него - и двата процесора работят ! Видеокартата колегата не пожела да я тества на неговия, защото си имал свое мнение за амд и интел и тяхната несъвместимост, за разлика от теб, който гарантираш за тяхната съвместимост.

Какво да правя ? Предложи варианти. А то аз си пазя както видя дори книжките и кутиите от дъното и видеокартата толкова години. А вашата видеокарта, която казваш че е нова на колегата са му я дали в найлоново пликче - без диск с драйвери, без книжка и т.н. Но аз ти вярвам че е нова. Обаче компютърът ми седи в насипно състояние и мълчи.

Помогни моля...Дай идеи и варианти как купчината желязо ще се събуди за работа.

С морски поздрави.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Powerplay »

При това положение може да проверите следните неща , който са елементарни , но понякога там се оказва грешката.
Проверете този конектор: Изображение , същото и с този Изображение Обърнете внимание на зеленият и черният кабел (те са един до друг) дали са наред , защото без тях няма как да тръгне.
Понякога махането на батерията на биоса не върши работа , пробвайте да го рестартирате , като го дадете на късо (с джъмпърчето)

Проверете също дали захранването праща достатъчно ток.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Дънни платки”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта