Видео обработка

Дискусии свързани с дънните платки ( дъната ).

Модератори: admin, Powerplay

Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Gravedigger »

Извинявам се за спама,ама не можах да се въздържа ... изкефих се много докато четох по-горния пост.Така трябваше да се започне още в самото начало.Не съм очаквал такъв хубав финал на днешния ми скапан ден.Приятна вечер на всички.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Драгон къде си ? Обеща да напишеш днес по-късно...Но не написа, че утре в понеделник ще пишеш...Бургаските мъже обикновено си държат на думата....

Грейвдигър благодаря за писмото ти, но защо не написа как работи твоята видеокарта GTX 650 Ti 1Gb 128 bit на Palit ? Нали на форума обсъжда покупката й...Сподели мнение за практическата работа на картата, но не за игри, а за работа и творчество....Приятна вечер ...Ще се опитам да почакам още обещаното от Драгон....Дано не забрави...
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Gravedigger »

Ами тя тая GTX 650Ti още не моя за жалост.Утре ще ходя да я поръчвам.Ако успея да я купя ще пиша отзиви,ама едва ли ще е по-зле от сегашната която е GeForce 9800GTX+ или по новому GTX 250 доколкото разбрах,която всъщност не е никак лоша.Вчера заиграх Асасин Крийд 3 и то на средни настройки,ама рябва да се подновяваме все пак.Дано момчето си удържи на думата и напише нещо по твоя въпрос,та да вземеш някакво решение.Във Варна набарах магазин на много добри цени.Може да разгледаш тук http://www.speedcomputers.biz/category/ ... ection=ASC" onclick="window.open(this.href);return false; Аз от там ще си поръчвам ето тази http://www.speedcomputers.biz/product/p ... mb-gddr5-/" onclick="window.open(this.href);return false; Може и ти да си харесаш нещо.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от ddragon »

rosi_timneva написа:При видеообработката не се натоварва само централния процесор, а основно видеокартата и РАМА, затова, за да се облекчи процесора се слагат повече видеопамет, РАМ и бърз харддиск…
И да, и не, но според приложението.
Cinebench дава много различни резултати с различни процесори и еднакви карти :)
rosi_timneva написа: Започвам конкретно с Компютър 1 за интернет – Дъно – ASRock P4VM800 с Процесор Celeron 2,13Ghz s. 478 . В момента работи с 2 х 512 РАМ на 333 Мегахерца с захранване 300 Вата. Видеокарта Жи Форс 5500 с 256 МВ памет.
С какъв процесор бих могла да заменя съществуващият, за да бъде максималният от продаваните се на пазара днес втора употреба ( за цокъл 478 нови надали има ) ?
Евереста ми показва, че на това дъно мога да сложа максимум 2 х 1 ГВ ДДР 2 РАМ на 533 Мегахерца. Това така ли е и какви са най-добрите модули в момента ? На 667 Мегахерца или на 800 Мегахерца да взема и понижа честата до 533 ?
Дъното е АЖП х8 така, че мога ли да сложа видеокарта PowerColor PCS HD4670 1GB DDR3 128 AGP вместо тази която сега ползвам на Жи Форс 5500 с 256 МВ памет ? С колко ще се увеличи производителността на видеосистемата ?
Ако сменя съществуващото 300 ватово захранване с ново Chieftec на 450 вата, ще се подобри ли работата на тази нова система и ще бъде ли достатъчно за нормално захранване ?
Дъното поддържа само и единствено DDR памет - т.е. ДДР1 на 400МХз - т.е. търсиш ДДР1.
ПЪРВО сменяш процесора - Селерона ...
Търсиш Pentium по възможност над 2.8Гхз ( можем да ти намерим на 3.00 с HiperTreading за около 40лв. ако не успееш да си намериш в Бургас ).
РАМ-та е достатъчно, но ако решиш да ъпгрейдваш - максимума е 2ГБ ( но е безсмислено скъпа - около 45лв. за 1ГБ към днешна дата) за стара машина.
PowerColor PCS HD4670 1GB DDR3 е просто друга карта ( една от най-добрите AGP карти излизала някога, но ефекта ще е 0, ако останеш със Селерона.
Ако обаче решиш да минеш на нея, определено захранването се сменя и това на което си се спряла е много добър избор за посочената конфигурация.
rosi_timneva написа:Компютър 2 за видеообработка – Дъно – Gigabyte GA-X38T-DQ6 , има 4-ядрен процесор 6600 на 2.4 Гигахерца сокет 775 и РАМ 4 х 1 ГВ на 1066 Мегахерца.
Каква РАМ памет двуканална да взема ? 4 х 2 ГВ или 2 х 4 ГВ и каква марка според вас е най-стабилна и най-малко гори при продължителна работа на 1 600 Мегахерца ? Слотовете на дъното са 4. С колко би се ускорила работата на рендеринга при промяната на РАМ със съответните стойности ?
С каква видеокарта от изброените модели PALIT GT640 с 2 ГВ памет ДДР 3, PALIT GTX650TI с 2 ГВ памет ДДР 5 на 128 бита, PALIT GTX660TI на 192 бита с 2 ГВ памет ДДР 5 или PALIT GTX 680 с 2 ГВ ДДР 5 бих могла да заменя съществуващата ми видеокарта GeForce Magic Prism 7900 GS с 512 МВ DDR3 и 256 bit шина ? При различните карти с колко съответно се повишава производителността, за да преценя за съответните пари кое е сравнително евтино, но достатъчно качествено и бързо ?
Това захранване Cooler Master Silent Pro Gold 600W ( стандартно работи до 720 вата нормално със запаса си ) достатъчно ли е за стабилна работа на системата ( има 3 твърди диска, и 2 монитора освен изброеното по-горе ) или ще трябва да ставам спонсорка на енергото със същия модел, но 800 ватово ( работещо до 960 вата стабилно ) ?
РАМ - като максимум 8ГБ само и единствено DDR2 и то 4х2ГБ.
Дали е на 800МХз с тайминг 4 или на 1066МХз ( максимум за дъното ти ) с тайминг 5 - няма особено значение.
ДДР2 на 800 на 4-4-4-12 е по-бърза от ДДР3 на 1600 на 9-9-9-24 ;)
2-канална ще е при всички положения ако е 4х2.
Като марка - мога да ти рекламирам до безкрай, но в крайна сметка Kingston чипове НЕ правят - в реална и работна среда няма забележима разлика, така че - гониш цена.
Работата на рендъринга зависи от приложението с което ренваш, но колкото повече, толкова повече е казал Мечо Пух, и аз няма да споря с него :D .
Можеш да сложиш PALIT GTX 680 с 2 ГВ ДДР 5 , можеш да сложиш и 650-ка.
Разликата между 2-те е осезаема както в цената, така и в производителността, но за 6600 като процесор, препоръчвам максимум PALIT GTX660TI на 192 бита с 2 ГВ памет ДДР 5, над която няма да има разлика ако Q6600 остане сравнена с PALIT GTX 680 с 2 ГВ ДДР 5.
Ако обаче средствата не са важни - PALIT GTX 680 с 2 ГВ ДДР 5 е избора, защото при евентуален по-бъдещ ъпгрейд, картата ще остане за натам :)
Cooler Master Silent Pro Gold 600W е идеален вариант ако спреш до 660-ката, отидеш ли нагоре, няма да издържи - личен опит :)
3 диска + 2 монитора са не повече от 120-130В , което не е зор.
rosi_timneva написа: Красив ден на всички съфорумници, админи и модератори. Пишете.
Дано и твоят да е бил хубав :)
rosi_timneva написа: Драгон къде си ? Обеща да напишеш днес по-късно...Но не написа, че утре в понеделник ще пишеш...Бургаските мъже обикновено си държат на думата....
Сега се поосвободих, даже заради този пост си отлагам гейминга, за който тайно си мечтая днес цял ден, заровен в кодове :mrgreen:
И аз съм около Gravedigger като възраст, ама и аз мн. се радвам на игриците :)

Та - можее и да позакъснях, ама си казах каквото исках . :)
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Здравейте Драгон

Благодаря за професионалния отговор.

Ще сменя още тази седмица процесора, РАМа, видеокартата и захранването на стария компютър 1. До утре ще ви дам информация дали ще взема процесора на 3 Гигахерца от Вас. Видеокартата за 130 лева ще е от Вас и ще ви помоля да ми подскажете цена и видове преходници от Иде към САТА. на стария компютър имам 2 диска но 1 е САТА, а другият Иде. И също така ако ще взимам от вас процесора подскажете и вид и цена на добър вентилатор за него. Единствено РАМА ще взема от Бургас от жара защото имат добър сервиз.

За компютър 2 - бихте ли ми подсказали цени и марки РАМ ДДР2 на 1066 4 х 2 ГВ. Аз в момента съм на 4 х 1 ГВ, но бих искала да сложа максимума за системата. Жалко че не поддържа 1333 или 1600. Видеокартата най-вероятно ще остане 660 , но към Нова година заради парите. Ако излезе по-нов модел 660 ТІ , но на 256 битова шина или с 4 ГВ памет - пишете. Ще съм ви благодарна. Захранването също сигурно около нова година.

Успешен ден на всички.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Уважаеми Драгон

За бъдещ нов 4-ти компютър какъв процесор и дъно би ми препоръчал 1155 и 2011 и в двата варианта, които да са направени да ползват най-бързата памет, най-голямо количество 64 или 128 гв РАМ и с най-много ПиСиай слотове х16 ? За следващата година бих искала да започна нещо ново и по-сериозно като анимация в 3Д....Напиши ми отново професионалното си мнение...Като включиш и работа със софта на Викон и Да Винси Резолв 9.0.....
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Уважаеми Драгон

В сряда мой колега ще идва по работа в софия и ще може направо да купи от теб Вашите процесор и видеокарта от теб. Но с това и да ти донесе двете книжки към дъната на двата ми компютъра. Оказва се че май старият компютър поддържа максимум 1 ГВ ДДР 400 мегахерца имайки два слота или 2 х 1 ГВ на 333 мегахерца или 2х1 ГВ на 266 мегахерца.

Другото учудване е че в книжката на Х38 за гигабайтското дъно на страница 10 пише че поддържа 8 гв ДДР 3 на 1 600 - 1 333 - 1066 и 800 Мегахерца гледайки сайта на гигабайт за рам съвместимост.

Кажи какво да правя ? Ако можеш виж се с колегата Коюмджиев - той в сряда е свободен в софия от 12 до 16.30 часа. Виж оригиналните книги. Искам да сложа максимума по скорост и бързина РАМ на Х38 дъното за монтажния компютър. Утре до 17 часа съм в интернет. Отговори моля. Колегата вечерта ще пътува за софия. Съдействай ми. Благодаря предварително. С бургаски поздрави...
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от ddragon »

Здравей, Роси
Относно 1-вия компютър: приеми го на доверие: скоростта на РАМ паметта не е от такова значение каквото изглежда:
Подписвам, че ако тестваш 1ХБ на 400 на старата машина в дадени приложения, и после тестваш 1ГБ на 333 на същата машина - разлика няма да има, още по-малко ще забележиш.
Това е така, защото на 400МХз паметта е с тайминг 3 ( обикновено ) , а на 333 е с тайминг 2 или 2,5 който компенсира честотата.
Не се коси 2х1ГБ дали на 333 или на 400 - все са си 2ГБ и са еднакво бързи - просто всички памети, на по-ниска скорост са и на по-ниски тайминги, което е "танто за кукуригу" .

Мой пропуск е ако Х38 е хибридно - в този случай е по-добре да сложим 2х4ГБ ДДР3, не заради друго, а за това, че цената е наполовина.
Производителността няма да пострада.

Изключително натоварено ми е - работи се от 8:00 до 22:00 в магазина, след което се пишат сайтове до 4-5:00 и се спи по 2-3-4 часа ( освен в неделя, тогава си отспивам ), което означава, че съм застопорен в Младост 2 - РУМ-а, но съм насреща и готов да посрещна човекът, на когото имаш доверие.

Ако беше в Сф, щях да ти изпратя на място някое от момчетата, да тестваме на воля и да си решиш, за съжаление не е така.

Гониш цена - щом паметта е по-добра сделка в Бургас - взимаш я от там, не ни е целта да продаваме във форума - има цял сайт за това ( с 1500+ уникални на ден - можеш да си представиш ).

Естествено ако можем да помогнем - още по-добре - затова ти предложих вариант за процесор на старата машинка :) ( най-малкото да си запозната с цените ).

Преходници ИДЕ-САТА отдавна не съм срещал, за съжаление имаха доста проблеми и изчезнаха от пазара ( Powerplay също ме беше питал за такъв, мисля в друга тема ).

Поздрави, и съм насреща - адресите са в сайта за компютри от подписа ( аз съм в Младост-кия ).
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Благодаря Драгон.

Колегата се казва К....... а мобилния му е виваком 08xxxxxx. Изпрати му смс от твоя мобилен за да му напишеш истинското си име в магазина Рум Младост 2. Той има работа в 10 часа около парк хотел Москва и към 11 часа ще е свободен до 17 часа. След това ангажимента му е от 17 до 20 в НДК и се прибира в Бургас. Видеокартата АЖиПи х8 с 1 ГВ памет и процесора с вентилатор Пентиум на 3 Гигахерца с цена 42 лева на вашия сайт или Пентиум на 3.2 Гигахерца с цена 50 лева той ще плати и вземе от теб в сряда като се видите. Видях, че дъното поддържа Пентиум до 3.4 Гигахерца така, че колкото повече толкова по добре. И дано да работят от сърце както моите вече цели 8-9 години...Другият с Х38 ми е от 3-4 години.

Ще носи книжките на двете дъна - старото Асрок и Новото Гигабайт Х 38 - прегледай набързо и напиши на лист окончателното ти предложение за максимално добър ъпгрейд. На стария Асрок 1 плочка от 1 ГВ на 400 Мегахерца само или могат да проработят 2 плочки на двата слота по 1 ГВ на 400 Мегахерца ? Надявам се че видеокартата и процесора са тествани е работят нормално - доверявам ви се ! Ако спечелите доверието ще продължим дълго и постоянно сътрудничество. Колегата ми е колега в допълнителната работа във една фондация. Документите ги оформете на негово име или на фондацията.

За в бъдеще - януари или февруари ми се иска да сложа на Х 38-цата Палит 660 Ти с 2 ГВ, захранването Кулър Мастер на 600 Вата, 1 хард 2000 или 3000 ГВ с 64 Мв кеш на 7200 оборота, 8 ГВ на 1600 Мегахерца РАМ, Блу Рей писачка, а ако успея да забогатея достатъчно и един ССД диск на ПиСиАй х16 с 240 ГВ за около 500 лв четящ с 1100Мв/с и пишещ на 925 МВ/сек. И ако сегашната покупка работи супер, то и януарската вероятно ще е от вас.

Приятна вечер. Обади се утре на колегата за да се запознаете и уточните. Приятни сънища след 2-3 часа сутринта днес....Благодаря предварително.
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Powerplay »

Преходници ИДЕ-САТА отдавна не съм срещал, за съжаление имаха доста проблеми и изчезнаха от пазара ( Powerplay също ме беше питал за такъв, мисля в друга тема ).
Аз намерих въпросните преходници в "ибей" и "продавалник" , взех и от двете места , цената им беше от порядъка 5-10 лева , тъй като това бяха единствените , нямах избор между качество и цена.
На външен вид и по книжка изглеждаше , че вършат работа , но това далеч не бе така , появиха се множество проблеми като:
изключително забавяне на скороста на прехвърляне и обработване
температурата на цялата система се покачи със 5-6 градуса
при пускане на филм HD ( по голям , към 10гб-15гб) , адски много тромозене , гледах го на кадри
за игри не знам , защото не играя , но сигурно и там ще е тормозене

От посочените по горе възникнали проблеми се базира и мнението ми за преходниците , което е отрицателно.

Естествено е възможно да съм попаднал и на "менте" (фалшиво) :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от ddragon »

По молба на господина, редактирах данните му :)

Видяхме се, всичко е ОКи , само процесора не е на 3.00 ( не успяхме да намерим такъв ) а на 2.8Гхз ( 30лв+ 5 охладител с медна вложка ).

Пиши после :)
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Здравей драгон

Колегата има много хубави отзиви за теб и вашата фирма. Благодаря за изпратените компоненти. Обаче тъй като никъде на сайта не пише кои видеокарти на Интел и кои видеокарти са Амд се оказа, че вечерта, когато колегата ти му е давал компонентите видеокартата PowerColor HD3650 1GB DDR2 128 AGP е АМД а при мен дъното Асрок е Интелско, процесора Пентиум, който ти ми прати на 2.8 е Интелски. До утре вечер няма да сменят колегата с още едно момче видеокартата ЗА ДА МИ КАЖЕШ КАКВО ДА ПРАВИМ ! ЩЕ ТРЪГНЕ ЛИ НА ИНТЕЛ АМД ВИДЕОКАРТА ? ДОСЕГА СЪМ ЧУВАЛА ЧЕ СА НЕСЪВМЕСТИМИ. АКО ПОТВЪРДИШ ЧЕ ЩЕ РАБОТИ НОРМАЛНО ЩЕ СЛОЖАТ И НЕЯ. ПИШИ МОЛЯ ТЕ ПО СКОРО...АКО НЕ СА СЪВМЕСТИМИ ПРАТИ ТАКАВА ЗА ИНТЕЛ, КОЯТО ДА РАБОТИ НА СТАРОТО ЗАХРАНВАНЕ ОТ 300 ВАТА И ДА Е ПОНЕ 2-3 ПЪТИ ПО-БЪРЗА ОТ ДОСЕГАШНАТА МИ жИ фОРС 5500 НА 256 мв.

АКО ПРЕЦЕНИШ ЧЕ НЕ Е ВЪЗМОЖНО ПРЕДЛОЖИ ВАРИАНТ ЗА ПО-МОЩНА ВИДЕОКАРТА НА ИНТЕЛ И ПЕНТИУМ С НЯКОЕ ВАШЕ ЗАХРАНВАНЕ В ЗАМЯНА НА МОЯТА СМЕНЕНА ТОГАВА ВИДЕОКАРТА хИ ФОРС 5500 НА 256 МВ С ОРИГИНАЛНАТА КУТИЯ И ДОКУМЕНТИ Я ПАЗЯ. ако пращаш други аз бих могла обратно по куриер да пратя моята, но нека първо уточним всичко конкретно. А след това ще опиша отзивите си от работата на двете системи преди и сега на форума ако е полезно за колегите.

БЛАГОДАРЯ ТИ ЗА ВСИЧКО - ПОЗДРАВИ ОТ БУРГАС.

ЧЕСТИТ ТИ ПРАЗНИК НА БУРГАС ДНЕС !
Публикувай отговор

Обратно към “Дънни платки”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост