Видео обработка

Дискусии свързани с дънните платки ( дъната ).

Модератори: admin, Powerplay

rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Ednoto dano na edinia mi komputar e Asrock AGP x8 s zapisani 2 x 1 GB RAM za polzvane na 333, 400, 533 i 667 MHc. Iskam da postavya maksimalnia obem videopamet \ sega sa 256 MB GeForse 5500 a iskam da sa 1 GB na AGP x8| i maksimum RAM. Kakvo shte preporacate ?

DRygia mi komputar e s dano Gidabute X38 s 512 MB videokarta na 256 bita i 4x1 GB Ram na 1066 MHc. Iskam da postavya maksimym RAM na 1600 MHc \ na danoto pishe max.8 GB da my dyarvam li ? | i ponevideokarta s 1-2 GB PCI-E ot GeForse ot model 650 pone...Podskagete dobri varianti samo za videoobrabotka...

Blagodarya predvaritelno. Ot Burgas sam
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: videoobrabotka

Мнение от ddragon »

От уважение към родния ми град, няма да изтрия темата в рамките на 24 часа, в който срок очаквам да прочетеш правилата на форума, и да направиш необходимите корекции.

Ако после се чете какво си написал, сигурен съм - ще ти отговорим.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: videoobrabotka

Мнение от rosi_timneva »

Уважаеми ДДРАГОН - ако толкова уважавахте кирилицата, колкото заяждането можехте и никнейма да си напишете на КИРИЛИЦА, а не да славите мъртвия латински език с неговото писмо. Превеждам, а пък Вие ако искате си трийте ( форумът и главата на раменете ви са си ваши-и това което има в тях ).

Дъното на единия ми компютър е Асрок Р4VM800 с AGP х8 цокъл. Пише че максимума на дъното е 2 х 1 ГВ на 400 Мегахерца. Видеокартата ми е 256 МВ Жи Форс ФН 5500. В момента РАМ паметта ми е 2х512 на 333 Мегахерца. Препоръчайте ми вариант с 1 ГВ видеокарта AGP х8 и максимални по количество и скорост РАМ памет за това дъно. Сега захранването ми е 350 Вата. Трябва ли да го сменям със 450 Ватово, защото имам едно в резерв ?

Другия ми компютър е с дъно Гигабайт Х38 с видеокарта PCI-E Жи Форс с 512 МВ памет и 256 битова шина. Има 4-ядрен процесор на 2.4 Гигахерца сокет 775 и РАМ 4 х 1 ГВ на 1066 Мегахерца. Предложете ми вариант с максимално количество РАМ на 1600 Мегахерца ( на дъното пише, че максимума му е 8 ГВ, но не знам дали няма да проработи и с 16 ГВ а защо не и с 32 ГВ ? ) и видеокарта от типа Ги Форс 650, 660, 670 или 680 с максимално количество видеопамет ( поне 2 ГВ ) и възможно най-много куда ядра и широка по битност шина. С колко вата захранване трябва да е при новата Ви конфигурация ?

Благодаря, ако отговорите.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: videoobrabotka

Мнение от rosi_timneva »

Вторият компютър и сега работи а адоуб 6.0 но рендва по 10-15 часа филмчета от половин час на максимален биттрейд 40 000 в мрег. Затова ми се иска да намаля времето на висене, но и не искам многохилядни предложения, защото няма толкова много пари. до 2 000 може...
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Powerplay »

Нямах особено желание да пиша в тази тема , но като видях....
Уважаеми ДДРАГОН - ако толкова уважавахте кирилицата, колкото заяждането можехте и никнейма да си напишете на КИРИЛИЦА, а не да славите мъртвия латински език с неговото писмо. Превеждам, а пък Вие ако искате си трийте ( форумът и главата на раменете ви са си ваши-и това което има в тях ).
Хайде сега намерете само един единствен потребител в този форум с никнейм написан на български език.
И преди да критикувате , запознайте се със регистрационната форма , където и да било не само тук в този форум , а изобщо като цяло.

Правила на форума точка първа , кратко и ясно :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Gravedigger »

Та на въпроса вече.Съфорумника се съобрази с правилата(с малко неохота все пак) и си написа поста на чист БЪЛГАРСКИ ЕЗИК,който аз много уважавам и винаги използвам.Да се съобразим и ние с неговия проблем.Според мен ако се сложи карта от рода на GTX 680 или GTX 690 на това дъно и този процесор няма да се постигне желания ефект и видеото няма да може да работи с максималните си възможности.Според мен докато си избереш каква точно карта искаш от тук http://www.nvidia.co.uk/object/geforce_family_uk.html" onclick="window.open(this.href);return false; не е зле да помислиш за по-ново поколение дъно и процесор и захранване не по-малко от 650-700W марково от рода на Cooler Master,Chieftech,Seasonic или друго надеждно.Може да продадеш твоите двата стари компютъра,да си добавиш и тези с които сега разполагаш и ще можеш да си вземеш доста мощна машина с която да си вършиш работа.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Уважаеми господа админи и модератори.

Аз очаквах професионално мнение, а не закачка на детенце 94 набор, което още не се е наиграло с компютърните си игрички..Ако мислите че Любимия Ви червен надпис под мненията Ви се отнася за нас питащите е възможно, но с отговора си на моите въпроси показахте, че се отнася са Вас, тъй като показахте, че не ставате и за търговци.

Бихте могли, ако искате да ме убедите технически как бих могла с малко пари да си подобря в момента работата - с ваша карта втора употреба с 1 ГВ видео и 2 х 1 ГВ на 533 ДДР 2 РАМ да продължа да работя на стария си компютър комфортно с захранване от 400-450 вата.....

А за Х38 бихте могли да ми предложите варианти с 4 х 2 ГВ на 1600 Мегахерца РАМ и карта от типа PALIT GTX650TI OC, PALIT GTX660TI или PALIT GTX 680 плюс захранване захранване 600W, CoolerMaster Silent Pro да работя качествено и бързо видео обработка......

А глупости от типа на продай на нас две стари и дай много пари за едно ново от нас съм ги слушала от стотици продавачки на сергии...

Ако решите да ми отговорите професионално ще ви бъда благодарна и ще си променя отрицателното мнение за работата ви. Но с конкретност на модели и мощности и конкретност на техобяснението - видео потоци, рендеринг, сглаждане, битрейти...

С уважение от Бургас
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Отново емоции, а никаква конкретика. От Вас очаквах професионализъм....ще почакам още малко...Господа бъдете професионалисти. Все още се надявам че сте такива...
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от ddragon »

Ако беше попрочел малко из форума - например за видео картите тук, конкретикакта ти щеше да е ясна.
Ако пък беше и казал какво точно е дъното ( в секция Дънни платки има тема, в която е написано как да го разбереш ), щеше и да можем да ти отговорим още по-конкретно, вместо да редим боб.

Децата 94 също могат да знаят много повече от дядовците на 65, което би следвало да знаеш - едно детенце на 15 ония ден проби сървъра на държавна организация ;)

Та: 32Гига на х38 няма как.
18 - също.
Максимума му е 8.

650 и 680 са 2 коренно различни карти, разликата в консумацията на които е поне 2:1 особено под товар.

Ренването на видео потоци ляга на процесор - q6600 беше доббър за времето си, сега вече е от средно ниво - т.е. Gravedigger е дал правилна насока.

За по-стараата машина - ако е със Селерон, няма смисъл да влагаш в него, преди да смениш процесора.
АГП карти не се произвеждат, но все още се намират - дали 1ГБ или 256МБ не е от значение.

256МБ 3850-ка е 5 пъти по-бърза от 1ГБ 3450 ;)
2х1 РАМ обаче, ДДР1 на 400 обаче не е лоша идея.

Поздрави на Бургас.
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от Gravedigger »

rosi_timneva написа:
А глупости от типа на продай на нас две стари и дай много пари за едно ново от нас съм ги слушала от стотици продавачки на сергии...

Ако решите да ми отговорите професионално ще ви бъда благодарна и ще си променя отрицателното мнение за работата ви. Но с конкретност на модели и мощности и конкретност на техобяснението - видео потоци, рендеринг, сглаждане, битрейти...

С уважение от Бургас
Приемам уваженията ти,но не и иронията с която пишеш.Да ти поясня само ,че не всички в този форум са от екипа на магазина и сервиза.Тук има и гости от Павликени,какъвто съм аз,и други като мен на които момчетата малко или много по някакъв начин помагат и то доста.Не си права и за това'че се опитват да продадат своите части.Като ти предложих да си продадеш старите компове и + с наличните си пари имах предвид това да си купиш компютър от съвсем нова технология с едни от последните компоненти на пазара,който ще е актуален поне 2-3 години и няма да мислиш за ъпгрейд,а работата която вършиш ще отнема много по-малко време и ще ти доставя по-голямо удоволствие.Ще имаш мощност и ресурси в запас за да си сърфираш през същото това време из нета и други по-леки приложения,но това си само и единствено мое мнение,което не цели някаква изгода за когото и да било,а има единствено за цел да помогне,защото това съм го правил два пъти.Първия път си продадох стария комп и купих нов.След 2 години продадох и него и добавих още парички и си купих още по-як,защото обичам да играя игри(нищо че не съм 94 а 73 ...).Беше доста добър,както и цената му и си струваше всяка една стотинка.От 2007 до края на 2011 никакъв ъпгрейд и всички игри си вървяха без проблем,ама като влязохме в средата на 2011 машинката почна да се задъхва и пак поднових технологията.От 775 и DDR2 на 1155 и DDR3 и да ти кажа разликата е в пъти.Хайде стига съм писал за мен,да не стане мазана тема.Та какъв е проблема да продадеш старите и да си купиш нов мощен компютър.Не споменаваш никъде че имаш нужда от 2,затова ти предложих.Ако е така,кажи,ще се измисли нещо.И много пъти тук са поствани линкове от други сайтове,за което админа няма нищо против,цитирам "това е форум в който целта е да си помагаме ,а не да печелим... "
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
rosi_timneva
Мнения: 39
Регистриран на: 29 Ное 2012, 00:11
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от rosi_timneva »

Разговора ни по темата Видеообработка в форума започна да става по-професионален и приятелски ( нищо, че градските ми модератори ДДрагон ми имат карез и мислят за 65 годишна и миришеща на нафталин….сякаш баба Яга е излязла от гардероба…). Благодаря Ви момчета ( само 43 годишна съм ) и да кажа на Драгона, че темата му за картите съм я чела внимателно. Затова към него лично отправям въпросите, давайки точните имена на дъно и видеокарти, за да ми обясни плюсовете и минусите на съответните компоненти, за да си направя свой баланс и реша какво да купувам в момента. И всички други приятели от Павликени и ….., които имат желание да помогнат с идеите си - пишете. При видеообработката не се натоварва само централния процесор, а основно видеокартата и РАМА, затова, за да се облекчи процесора се слагат повече видеопамет, РАМ и бърз харддиск…

Имам нужда от 3 компютъра постоянно – сега съм с Целерон на 2.13 Гигахерца за интернет, 6600 на 775 и дъно Х38 за монтажа и нотбук Самсунг R 710 за теренна работа.

Започвам конкретно с Компютър 1 за интернет – Дъно – ASRock P4VM800 с Процесор Celeron 2,13Ghz s. 478 . В момента работи с 2 х 512 РАМ на 333 Мегахерца с захранване 300 Вата. Видеокарта Жи Форс 5500 с 256 МВ памет.
С какъв процесор бих могла да заменя съществуващият, за да бъде максималният от продаваните се на пазара днес втора употреба ( за цокъл 478 нови надали има ) ?
Евереста ми показва, че на това дъно мога да сложа максимум 2 х 1 ГВ ДДР 2 РАМ на 533 Мегахерца. Това така ли е и какви са най-добрите модули в момента ? На 667 Мегахерца или на 800 Мегахерца да взема и понижа честата до 533 ?
Дъното е АЖП х8 така, че мога ли да сложа видеокарта PowerColor PCS HD4670 1GB DDR3 128 AGP вместо тази която сега ползвам на Жи Форс 5500 с 256 МВ памет ? С колко ще се увеличи производителността на видеосистемата ?
Ако сменя съществуващото 300 ватово захранване с ново Chieftec на 450 вата, ще се подобри ли работата на тази нова система и ще бъде ли достатъчно за нормално захранване ?

Компютър 2 за видеообработка – Дъно – Gigabyte GA-X38T-DQ6 , има 4-ядрен процесор 6600 на 2.4 Гигахерца сокет 775 и РАМ 4 х 1 ГВ на 1066 Мегахерца.
Каква РАМ памет двуканална да взема ? 4 х 2 ГВ или 2 х 4 ГВ и каква марка според вас е най-стабилна и най-малко гори при продължителна работа на 1 600 Мегахерца ? Слотовете на дъното са 4. С колко би се ускорила работата на рендеринга при промяната на РАМ със съответните стойности ?
С каква видеокарта от изброените модели PALIT GT640 с 2 ГВ памет ДДР 3, PALIT GTX650TI с 2 ГВ памет ДДР 5 на 128 бита, PALIT GTX660TI на 192 бита с 2 ГВ памет ДДР 5 или PALIT GTX 680 с 2 ГВ ДДР 5 бих могла да заменя съществуващата ми видеокарта GeForce Magic Prism 7900 GS с 512 МВ DDR3 и 256 bit шина ? При различните карти с колко съответно се повишава производителността, за да преценя за съответните пари кое е сравнително евтино, но достатъчно качествено и бързо ?
Това захранване Cooler Master Silent Pro Gold 600W ( стандартно работи до 720 вата нормално със запаса си ) достатъчно ли е за стабилна работа на системата ( има 3 твърди диска, и 2 монитора освен изброеното по-горе ) или ще трябва да ставам спонсорка на енергото със същия модел, но 800 ватово ( работещо до 960 вата стабилно ) ?

Ако успеете да ми отговорите точно и изчерпателно ще Ви бъда благодарна, защото мисля в понеделник около обяд да реша и поръчам компонентите за ъпгрейда.

Красив ден на всички съфорумници, админи и модератори. Пишете.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео обработка

Мнение от ddragon »

Е това вече е грамотен и хубав пост.
Аз лично ще отговоря точно и конкретно на всеки от въпросите, защото така написани са повече от ясни, но ще е малко по-късно ( разработвам няколко сайта и наистина съм затрупан и преди да пиша искам да се запозная с дъната - картите и процесорите ги познавам повече от добре).
Публикувай отговор

Обратно към “Дънни платки”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост