Архитектура срещу корпус

Теми и дискусии свързани с процесорите за компютри.

Модератори: admin, Powerplay

Piromansa
Мнения: 15
Регистриран на: 01 Яну 2012, 20:53
Обратна връзка:

Архитектура срещу корпус

Мнение от Piromansa »

На някой направило ли му е впечатление следното нещо - CPU Support list.Защо се налага това.Примерно ако аз имам дъно 775,би трябвало да работи с всички 775 процесори.Да ама не.Който има идеи защо се получава така,нека даде идеи.Този номер е според мене още от П3 процесорите на интел.Най-високия клас п3 процесори не тръгваха на всяко дъно.Физически процесорите са едни и съши,но вътре какво има.Това е въпроса.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 746
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Архитектура срещу корпус

Мнение от ddragon »

Хубава темичка :withyou:

Това, че Интел ни правят на маймуни, за да вземат още някой долар е ясно :)
Това, че при Интел контролера на паметта е в чипсета, а не в самия процесор ( като при АМД ) до излизането на 1366 сокета, е допълнителна врътка, която има своите предимства и недостатъци.

Например - при АМД ако даден процесор и дадено дъно са на един и същи сокет, няма опция да не запалят ако са и 2-те работещи.( изключая сокет А ).

При Интел определено не е така - далече съм от мисълта, че производителите на дънни платки ще измислят такава простотия за Интелски дъна , но няма да я прилагат при АМД платформи ;)

Идеята е проста : Интел произвежда около 80% от процесорите в света ( до преди 2-3г. ) и поне 60% от чипсетите.
Нали трябва да се взимат долари - що да ги правят всеки чипсет да може да контролира всеки процесор, като могат да те накарат да кихнеш още малко кинти :)

Иначе - процесорите са едни и същи на поглед отвън, вътре архитектура, производствен процес и кеш са много различни, при различни поколения ( бидейки на един и същи сокет ).

Иначе - вътре има едни и същи неща - транзистори, кеш, бе квот' намерили - сложили :D :mrgreen:
Gravedigger
Мнения: 86
Регистриран на: 23 Фев 2012, 17:56
Местоположение: с. Михалци ,Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Архитектура срещу корпус

Мнение от Gravedigger »

До скоро бях със сокет 775 и бях на косъм да сменям само процесор и да добавям РАМ но ,в крайна сметка реших да се тръсна още няколко лева и да се подновя повечко,за да съм в крак с времето.В крайна сметка смених дъното,процесора ,РАМ-а и единия хард,защото Макстора беше АТА а новото дъно не го поддържа .Стара конфигурация:MB Abit IB9,CPU Intel Core 2 Duo E6320,1,8 Ghz,1066 MGh FSB,4 MB L2 Cashe,RAM 2 GB DDR 2,Video Ge Force 9800 GTX+,HDD Seagate 320 GB,HDD Maxtor 200GB.Нова :MB Gigabyte GN-H61M-DS2,CPU Intel Core i3-2120 3.3 GHz,RAM 4GB DDR3,Video Ge Forse 9800 GTX+,HDD Seagate 320 GB,Hitachi 250 GB.Доста избягах от темата но,искаш да кажеш че ако бях сменил само процесора можеше да бера ядове ли?Това не го знаех но,човек се учи докато е жив.
Един глупак може да зададе въпрос на който и 100 мъдреци да се чудят как да отговорят.
Публикувай отговор

Обратно към “Процесори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост